Nokia X2 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 29. 4. 2010 14:23

Nokia X2

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Jak se vám líbí tento telefon?

Mě osbně se líbí, jen je škoda že fotoaparát není od Carl Zeiss, ale u lowendu co bychom chtěly že?
Pokud bude cena pod 3000 Kč určitě si najde své příznivce.
Naposledy upravil Fíla dne 29. 4. 2010 16:44, celkově upraveno 4
Důvod: doplněny obrázky
vaclavbarak
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 29. 4. 2010 16:47

Cena, kterou v článku zmiňují, se zdá být perfektní, vzhledem k výbavě. Bílá se mi i líbí
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kycltov 29. 4. 2010 17:23

No ta cena mě šokovala - sice v dobrém, ale kolikrát to vypadá, že ty mobily dělá Nokia z papíru :D Takovéhle snižování ceny sice zamává s trhem, ale aby to nemělo špatné účinky na výsledky Nokie, vždyť jim to nemůže pokrýt náklady... :hm Co myslíte?
iPhone 5S Space Gray
T-Mobile CZ
Kycltov
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 29. 4. 2010 17:30

Kdyby jim to nepokrylo náklady, tak telefon nepředstaví a nehodlají prodávat :roll:
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kycltov 29. 4. 2010 19:04

To je pravda, nedošlo mi to, ta cena mě překvapila.

Vypadá to dobře, snad bude dostatečně pohodlná klávesnice.
iPhone 5S Space Gray
T-Mobile CZ
Kycltov
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod obluda zelená 30. 4. 2010 08:37

Nemá bohužel AF, což je hodně trapné a zřejma má Nokia světové prvenství. To těch 5MPx tam vůbec nemuseli dávat.
Jiak desing hezký a je to takový low-end, jen to číslo MPx u foťáku mate.
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondraschoffka 30. 4. 2010 09:56

že bych byl jedinej, komu se po designový stránce vůbec nelíbí? obecně hranatej design se mi líbí, ale tady mě to jako celek neoslovuje, připomíná mi to starýho Ericssona T100 myslím, ještě černobílýho... :)
po stránce výbavy nemám připomínek (vzhledem k ceně), jenom moc nerozumím 5MPix foťáku bez autofokusu... :-/
ondraschoffka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carismatico 30. 4. 2010 14:06

Mě se taky nelíbí, vzhled je podle mého příšerný, ale to je subjektivní názor a ta klávesa, pro mě by psaní na ní velkým horrorem. Výbava je slušná, ale displej nejspíš bude stejný jako ve Foldu 3710, kde za moc nestál, nemastný neslaný. A 5 mpx bez AF ? Dobrý vtip...
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 30. 4. 2010 14:36

Mně by se vzhledově zase celkem líbil. Správná Nokia má být prostě hranatá. :-) Jen ta boční tlačítka mi moc sympatická nejsou, ale třeba to tak vypadá jen na obrázku; jejich design mi přijde snad až moc laciný.

Jinak bych neměl výhrady ani ke specifikaci, jen asi půjde zase o tu lowendovou verzi S40, což je škoda, protože ta až moc dává vědět, o telefon jaké cenové hladiny se jedná.

Z té absence autofocusu děláte moc velkou vědu. Tak nepůjde fotit makro - no a? Snad si někdo nemyslí, že by to na kvalitu fotografií (ať už bude jakákoliv) mělo vliv... Nemělo, na valné většině výcvaků byste vůbec nepoznali rozdíl. Naopak - už i pár CyberShotů od SE dokázalo předvést, že AF neznamená vždycky spásu.
Deleted user

Odeslat příspěvekod obluda zelená 30. 4. 2010 19:47

Taky přidám názor k desingu. Mě se líbí. Vlastně se mi líbí všechny Xkové Nokie, ale hlavně v bílé.

Majkl: To číslo ale působí hrozně 5MPx a bez AF. A makro nepůjde, to je to.
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 30. 4. 2010 22:39

Já si moc dobře pamatuju, jak se úplně stejně kroutilo hlavou, když se objevily první dvoumegapixely bez AF. A to bylo přitom v době, kdy větší rozlišení žádný mobil neměl. To samé pak u třímegapixelů. Dneska máme i 12megapixelové mobily, tak nač padat z 5 MPx bez AF do mdlob? :-)

Navíc ještě ani nevíme, jak vůbec bude X2 fotit. Vyšší rozlišení dává aspoň naději, že při zmenšení na obrazovku počítače budou fotky ostřejší a pojmou více detailů. A to ani nemluvím o Facebooku - dnes skoro nejběžnějšímu způsobu publikace fotek online. Osobně tomuto přístupu fandím - aspoň nehrozí rozostřenost "normálních" fotek, které většina lidí asi mobilem fotí především, a X2 jako obrazový záznamník, který je stále po ruce, může nakonec uživatelům udělat medvědí službu.
Deleted user

Odeslat příspěvekod Carismatico 30. 4. 2010 23:16

Protože až na vyjímky, co jsou telefony s fotoaparátem bez autofocusu, tak i vzdálenější objekty nebo celková kvalita fotky za moc nestojí. Jako by si výrobce řekl, fotoaparát není prioritou, tak nemusí fotit kvalitně. Lepším krokem by bylo nižší rozlišení s autofocusem.
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 1. 5. 2010 10:25

Po vlastní zkušenosti se CyberShotem K550 nemůžu v žádném případě téhož názoru. :-)
Deleted user

Odeslat příspěvekod Louis.scorn 28. 7. 2010 17:37

nevíte kdy by měl přijít? prý ho v nokii ještě nemají, ale v jiných internetových obchodech možná jo. Má ho už někdo?
možná že se opakuju,možná že se opakuju,možná že se opakuju
Louis.scorn
Junior

Odeslat příspěvekod Kycltov 28. 7. 2010 19:47

Mají ji v Mobilpohotovosti, dnes jsem tam byl (pobočka Praha - Spálená ulice) a byla tam, červená barva, cena 3090,- Kč, oficiální distribuce ČR. (http://www.mp.cz)

Jinak můj názor, moc se mi líbila, zadní kryt kovový, stereoreproduktory, velký displej.
iPhone 5S Space Gray
T-Mobile CZ
Kycltov
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků