Nokia N8 - obecná diskuse

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 2. 9. 2010 15:40

Ta zelená je taky dobrá :)
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod revol 2. 9. 2010 16:05

Na zelenou se chystám já, pokud se mi bude líbit tak jí vezmu (Jinak černá) Škoda je toho držáku, ale ještě min. týden jsem ani nevěděl, že je šance že by tam byl.

Mám dotaz k tomu "ztiší se hovor". to znamená, že když telefonuju a položím telefon na stůl displejem dolů, tak se vypne mikrofon a druhá strana nic neuslyší (hodí se když potřebuju s někým v místnosti rychle něco vyřídit). A nebo to je že pokud je směrem dolů, tak nezvoní (nevybruje), když někdo zavolá?
revol
Junior

Odeslat příspěvekod Frank123 2. 9. 2010 16:11

nechápu k čemu tam je ten 2mm dobíjecí konektor, když to má dobíjení přes micro usb, pokud se nepletu od roku 2010 to měly mít všechny Nokie a snad bylo i nařízení EU, kde stálo, že to bude standart pro všechny mobily, zvláštní tohle..
Frank123
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 2. 9. 2010 16:22

Pokud tam bude navic 2mm konektor na nabijeni beru to jako plus,protoze microUSB je velice nachylny na poskozeni a po case tento konektor u nekterych znacek odchazi,nejen u nokie.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 2. 9. 2010 16:43

revol: ne, když zvoní příchozí hovor, tak se otočením ztlumí vyzvánění.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neonym 2. 9. 2010 18:06

Jsem rád za 2mm konektor a doufám, že ho nokia nepřestane nikdy dělat. nevím, co proti němu všichni máte. Naopak mě štve, že pokaždé, když připojím telefon třeba na minutu k PC, tak se začne nabíjet.
Nokia 5510>Nokia 6230>Nokia 6233>Nokia 5310XM>Nokia 5730XM>Nokia 5110>XperiaMini ST15i>Xperia L>Xperia X Compact> Galaxy S9> Xperia 5
Neonym
Junior

Odeslat příspěvekod 7luke.com 2. 9. 2010 20:01

čerstvé ošahání na Nokiamania.cz píše: Ale pokud čekáte obrovský rozdíl oproti současných telefonech, zklamu vás. I N8 se dokáže občas pěkně zakuckat.


I kdyby firmware odladili sebevíc, stejně mám tušení, že to časem bude sekat a mít problém s pořádnýma aplikacema - proč? Protože ten chudý HW motor + podvozek, zvlášť chudý pro mobil, který přichází na trh 3Q+4Q 2010

Navíc přesně vzpomínám, jak se všichni rádoby mudrcové v začátcích vysmívali iPhonu a jeho Appstore... Geekové s předpotopním zastaralým Windows Mobile machrovali, jak si stahují a instalují aplikace jak a kde se jim zlíbí.... a najednou Apple všichni ostatní kopírují... Google (Android / Market), Samsung (Bada / Samsung Apps), Microsoft (WP a jeho Windows Marketplace), Nokia (Ovi pro Nokie http://www.forum.nokia.com/images/landingpage.jpg ) ;-)
45tý mobil = Samsung Wave 34GB, nadchl mě stejně jako všechny 3 generace Apple iPhonů ► 46tý mobil opět Samsung Wave 34GB ► 47mý mobil Samsung Wave - vyhrál jsem ho na facebooku z 277.242 soutěžících
7luke.com
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanesp 2. 9. 2010 20:22

Zapoměl jsi napsat,kolikátý už máš mobil a do závorky,že si N8 nekoupíš.
Nokia N8
vanesp
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Edge19 2. 9. 2010 21:13

Problém bych viděl spíš jen v RAM, ty jsou duležitý proto aby se do mobilu nahrálo hodně aplikací, ale kdo je chytrej a nestáhne si každou blbost, tak nebude mít větší problémy. Mimochodem i S60 když tam nemáte zrovna 50 aplikací, tak to není nic hrozného, prostě jaký si to uděláš takový to máš. Na procesor je symbian nenáročný ;-)
Mimochodem gratuluji k 47. mobilu Samsung Wave, který jsi vyhrál na facebooku z 277.242 soutěžících :mrgreen:
Co tam bude příště? Vyhrál jsem titul Man World 2011? :mrgreen: Ne promin jen nevinný škádlení, ale myslim, že se nám tu někdo nezdravě vytahuje ;-) Škoda absence fotky s porshe :-D
Taky se tu pochlubím, jsem štastným majitelem 6tého mobilu v řadě, který jsem si poctivě pořídil, škoda, že jsem nevyhrál nikdy žádný Samsung nebo iPhone, na aukru bych si vydělal :D

EDIT: vlastně jsem málem iPhone vyhrál, bylo to na celorepublikové soutěži oboru MIEZB jen škoda, že jsem skončil první a vyhrál notebook (krám, ale zadarmo neberte to...) Druhé místo byl právě iPhone, plánoval jsem že to nebudu rozbalovat a rovnou to pujde na aukro, ale bohužel první místo no :mrgreen:
Edge19
Junior

Odeslat příspěvekod GiFu 3. 9. 2010 06:30

Ten 2mm konektor je velká výhoda :tleskani . Doma máme 4 nokie, v práci další, všichni používají jednu nabíječku, akorát já, jak blbec, ju musím nosit stále u sebe, protože jsem chtěl LG. Už abych se ho zbavil. :oboze
Galaxy Note8
GiFu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 7luke.com 3. 9. 2010 10:16

Edge19 píše:Mimochodem gratuluji k 47. mobilu Samsung Wave, který jsi vyhrál na facebooku z 277.242 soutěžících :mrgreen:

Díky :-)

Edge19 píše:vlastně jsem málem iPhone vyhrál, bylo to na celorepublikové soutěži oboru MIEZB jen škoda, že jsem skončil první a vyhrál notebook

Gratuluji :-)
45tý mobil = Samsung Wave 34GB, nadchl mě stejně jako všechny 3 generace Apple iPhonů ► 46tý mobil opět Samsung Wave 34GB ► 47mý mobil Samsung Wave - vyhrál jsem ho na facebooku z 277.242 soutěžících
7luke.com
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yojimbo 3. 9. 2010 10:57

Hmm, jak jsem byl z N8 na začátku nadšený a všude jí obhajoval, tak teď se mírně vracím do reality. Ano, N8 má spoustu super vychytávek, jako je například HDMi konektor atd. Ovšem sráží jí neuvěřitelné množství nedokonalostí a předpotopní operační systém. Osobně v S3 vidím tu největší zátěž, která potáhne tuhle vlajkovou loď ke dnu. Kdyby S3 byl systém, který je alespoň optimalizovaný a reaguje okamžitě, tak bych ani necekl. Ale když se kouknu na nějaká aktuální videa, kde člověk zmáčkne ikonku například zpráv a než se dostane do dalšího menu, tak to trvá minimálně 2 sekundy, tak je mi trochu do breku ve srovnání s ostatními moderními mobilními OS. A prostředí, které je sice přívětivé pro staré symbianovníky, ale v porovnání například s takovým WP 7 působí stroze a nezajímavě jako DOS. Je mi líto, že pravidlo MeeGo pro všechna Nka nezačalo platit před uvedením N8, jelikož bych chtěl relativně kompaktní telefon s pěkným designem, což N8 je (až tedy na umělohmotná zakončení, která svým jinobarevným zjevem při určitém nasvícení dělají z telefonu spíše čínskou napodobeninu než originál samotný). N9 dle mého názoru nebude tak kvalitní telefon po stránce zpracování. Podle prvních fotek odhaduji, že se bude jednat o celoplasťák, o OLED displayi ani neuvažuji. A navíc je sice hezké mít velký display, ale pro mě je mobil do úhlopříčky 3,5. Všechno ostatní je už moc velká placka, než aby to byl mobil. Takže si asi počkám až na další generaci N8, která by měla mít v sobě i NFS, čímž mi odpadne nošení Plzeňské karty.
Yojimbo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod budis 3. 9. 2010 13:10

Yojimbo: chvíli jsem přemýšlel, čím by zrovna Need For Speed v mobilu ulehčil cestování po Plzni, ale pak mi došlo, že jsi měl asi na mysli NFC (:
Nokia 5110, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3330, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N95, Nokia N97, Nokia N8 a nyní iPhone 5
budis
Junior

Odeslat příspěvekod Honza20 3. 9. 2010 14:19

Yojimbo
Docela mě překvapuje tvůj názor,jelikož jsi vždycky byl velký fanda N8.Je pravdou,že na té čtvrteční konferenci prý už měli takřka finální verzi,která půjde do prodeje.Pokud se na to člověk podívá pořádně,tak zjistí,že jsou tam asi tak půl vteřinové prodlevy mezi jednotlivými úkony.
Mimochodem já jsem taky z Plzně a jak jsi tady nakousl tu plzeňskou kartu,tak mobilní telefon s tou technologií NFC bude umět i přednabitý časový kupón ?
Zatím je to možné použít jen jako peněženku.
---> HP EliteBook 8540w
---> LCD TV Samsung LE32R86BD
---> Peugeot 206 Black edition
Honza20
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Horror88 3. 9. 2010 15:58

To máš pravdu jako časovej to zatim neni použitelný. Já bych to taky uvítal tuhle funkci. Nicméně doposud tuhle technologii rvali pouze do levnejch telefonů. Ale máme to v tý Plzni vychytaný :)
Co se týče N8 tak jsem taky velkej fanda. DivX nám vyšel v to sem doufal, trochu škoda je těch přisvětlovacích diod. Hold budem bez svítítek. CO se týče těch plastů je to věčná škoda že to nejde vychytat, ale když hold nejde... :/ A Symbianˇ3 se mi zdá povedenej, možná těch novinek nebude tolik a vzhled přeci neni všechno. Ale už uvedené změny jsou fajn přínos.
Horror88
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků