Nokia 2710 Navigation Edition - nejlevnější navigace

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod t-alva 12. 8. 2011 19:33

OK, díky za INFO. Tak se vypravím pro kartu a až to všechno spáchám, tak dám vědět jak to s těma mapama je. Asi sme moc malí, že nám nechtějí aktualizovat mapky pro naše founy. :-\
t-alva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod t-alva 29. 8. 2011 08:23

Ahoj všichni!
Potřeboval bych pro 2710 nějaké navigační soft (pokud možno free), které by uměl zobrazit GPS souřadnice aktuální pozice. A kdyby uměl ještě něco navíc (rychlost, nadmoř. výška, vzdálenost a směr na zadaný GPS bod...), tak bych byl rád. Ale to není podmínkou.
Kdo co používáte?
Díky za odpověď! ;-)
t-alva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod t-alva 30. 8. 2011 20:02

Ahoj.
Existuje v tomto telefonu něco jako "správce souborů"? Nevím, kde to tam najít. :/
t-alva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod t-alva 18. 10. 2011 18:21

limbus píše:to t-alva:
nahrával sem mapy na prázdnou kartu a funguje to stějně jako s orig. kartou s přednahranýma mapama - dáš v OviSuite stáhnou mapu a ono už si to na tu kartu samo uloží co potřebuje. Ještě budeš muset stáhnou jazyk pro hlasovou navigaci - ten se taky ukládá na kartu. Dej pak vědět, jestli už jsou ty mapový sady aktualizovaný (jestli je tam např. obchvat Moravských Budějovic), nebo jestli Nokia stále dříme - já to stahoval dvakrát a pořád je tam stará verze map :/
Co sem hledal po různých zdrojích (ofic.Nokia), všude píšou že teflon zvládne "až 16GB" - tak bych se nebál tomu věžit :nenapadne


Zdar. Dnes sem si nahrál novy mapy na novou kartu a díval sem se, jestli je tam ten obchvat u Mor. Bud., ale nic takovyho sem tam nenašel. Takže mapy pro ČR asi stále nejsou aktualizovany.. :hm
t-alva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kniter 18. 10. 2011 19:09

t-alva: spravca suborov tam nieje, je tam galeria.
alebo nahrat nejakeho javoveho spravcu, co mam v podpise.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod t-alva 6. 2. 2012 08:03

Ahoj všem.
Po delší době mám zase dotaz. Jak zjistím, jestli vyšla nová verze map pro náš foun? Vždy, když se připojím přes Ovi Suite a jdu do sekce mapy, tak tam mám jen informaci, že mapa pro ČR "je v telefonu". Ono asi ty mapy zas tak často neaktulizují, ale pokud by byly aktualizovány, jak to zjistím, že je nová verze?
Díky za odpověď.
t-alva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dejvidek 6. 2. 2012 20:24

Ber to tak, že aktualizace vycházejí cca 2x ročně s tím, že si ani v množství informací v mapách ani rozdílu nevšimneš. Někde jsou mapy dokonce aktuálnější než stav na silnicích, viz. dálnice D3 z Tábora směr Veselí už v mapách je.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod t-alva 15. 2. 2012 08:25

Rozumím, ale de mi spíš o to, že když bude nová aktualizace, jak to ten telefon, popř. Ovi Suite pozná, že by měl aktualizovat.
t-alva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dejvidek 15. 2. 2012 20:13

Nokia Suite to pozná, samotný telefon ne.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod limbus 28. 2. 2012 20:14

t-alva píše:...jak zjistím, jestli vyšla nová verze map pro náš foun? ....

Já se ptal přímo Nokie, kdy vydají novou mapu pro 2710 a zde je nepotěšující odpověď:
Vážený zákazníku,
děkujeme, že jste nás kontaktoval.
V návaznosti na Váš dotaz Vám sdělujeme, že bohužel v současné době skutečně není k dispozici nová aktualizace Nokia Mapa pro Českou republiku. Děkujeme za pochopení.
Jelikož naše podpora nevytváří tyto aktualizace máme pouze možnost přeposlat Vaši nespokojenost do příslušného oddělení jako návrh na vylepšení mapových podkladů.
Neváhejte také kontaktovat společnost Navteq - http://www.navteq.com/#highlight , která vytváří pro společnost Nokia mapové podklady.
Více informací ohledně výrobků Nokia a dodatečné aplikace naleznete na následujících internetových stránkách www.nokiamania.mobilmania.cz, www.mynokia.cz, www.forum.nokia.com a www.ovi.com.
S pozdravem a přáním pěkného dne Nokia Care"


Takže asi tak :-/
limbus
Junior

Odeslat příspěvekod t-alva 20. 7. 2012 10:27

Ahoj všichni.
Mám problém s instalací aplikací přes program "Nokia Suite" (náhrada za Ovi Suite). V tamní nabídce si vyberu aplikaci, kliknu na "stáhnout a nainstalovat", ale po chvíli mi to napíše hlášku ve smyslu (přesně si to nepamatuju) "soubor nelze nainstalovat, zkontrolujte připojení telefonu k PC". Přitom stejným procesem třeba tapetu do mobilu dostanu. Ale aplikaci ne a ne. Zkoušel sem jich i víc různých, ale nic.
Nevíte někdo, čím to může být?
Děkuji za odpověď! ;-)
t-alva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod t-alva 31. 1. 2013 22:39

To už sem vůbec nikdo nechodí?! :'(
t-alva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kniter 1. 2. 2013 00:41

Skus ten instalacny subor aplikacie nakopirovat na kartu ako obycajnu mp3. Alebo poslat cez BT.
Aplikacia by sa mala sama nainstalovat. Nemas uz vela aplikacii v telefone? Presun nejake na kartu. Ale z karty to uz presunut do pamati telefonu nepojde.
Aplikaciu stiahni z obchodu cez pc, aby si si bol isty, ze je urcena pre tvoj mobil.
Navod tu: viewtopic.php?&f=1903&t=1137709
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod t-alva 2. 2. 2013 22:28

Ahoj.
Díky za odpověď. Moc aplikací v telefonu nemám. Stejný postup jsem zkoušel i na nové Nokii C2 se stejným výsledkem. Aplikace jsem stahoval přes Nokia suite, nikoliv rovnou z mobilu, protože jinak sem se k nim nedostal. Teď sem vyzkoušel tvůj doporučený postup se stažením aplikací do PC. Ale soubor, který má na WEBu 0,16 MB má po stažení 4 kB a koncovku jad a ne sisx, jak je uvedeno v dizkusi z odkazu.
Píšeš, abych instalační soubor zkopíroval na kartu... jenže kde ho vzít a jak vypadá? Z ovi mě to stahuje rovnou v JADu. Zkoušel sem aplikaci "BMI Calculator"
Kód: Vybrat vše
http://store.ovi.com/content/325158?clickSource=search&pos=1

a "AlcoTest"
Kód: Vybrat vše
http://store.ovi.com/content/75155?clickSource=search&pos=1
oboje se stejným výsledkem. Typ telefonu mám v obchodě nastavený správně. Druhá věc je, jestli to zohledňuje při vyhledávání a nenabízí mi to neplatné aplikace... :/

Přitom obrázky či tóny mi to bez problému přes Nokia suite do founu stáhne.
t-alva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kniter 3. 2. 2013 08:47

Sis sa tyka iba symbian telefonov. Java aplikacia ma mat koncovku jar. Jad obsahuje iba odkaz na stiahnutie instalacky jar. Subor jar stiahni niekde inde (nie na ovi) a nakopiruj na kartu ako pesnicku (pripojeny cez ukladanie dat ako dalsi disk v pc). Nokia suite nepouzivaj.

Skus cez pc stiahnut tento jar a nakopirovat ho na kartu cez citacku kariet.
http://www.caller.cz/trezor-v-1-1.html
jad nestahuj.

Teraz som to stiahol a poslal cez bt do nokie 2700c a funguje.
Instalacka priata cez bt sa instaluje do hier.
Chod do menu/aplikacie/volby/stav pamate a pozri kolko maju aplikacie.
Chod na nejaku aplikaciu, neotvaraj ju. Klikni volby/presunut a zvol zlozku na karte, aby si uvolnil miesto.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků