Nokia N900 živě: věcné dotazy, postřehy

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod marYan77 15. 12. 2009 08:19

samo píše:to marYan77: Ahoj. Nedal by si mi typ,odkial z Rakuska si si ju objednal? Vdaka, S.

nakoniec je to z nemecka, ked som to lepsie prestudoval :) ale to je asi jedno, cena sedi ako som pisal. je to zo stranky: http://www.zagg.com/ a v zalozke retail location som si pozrel predajcov na Slovensku, Cechach, Rakusku atd. Kedze u nas ma byt ta folia v pradaji za cca 2 tyzdne, v Cechach je draha + platis postovne, pozrel som si predajcu v Rakusku a objednal to od neho. (aj ked ako pisem, nakoniec je to z nemecka ;-) )
marYan77
Junior

Odeslat příspěvekod Austinek 15. 12. 2009 08:24

kayle píše:
Austinek píše:jo uz se stalo predevcirem :D pustil sem to, a hle, jak to vypnout ? no reboot, a slo to hned pryc :)

no predsa uuuuplne jednoducho, otvorit konzolu a napisat "killall braek" ;-)

tyblaho ja uz sem z toho GUI tak zblblej ze me to ani nenapadlo :) Uprimne tohle je moje prvni distribuce kterou pouzivam v grafickem prostredi :D doted asi 4.tym rokem jedu ciste v textovem rezimu pouze na serverech :)
Austinek
Junior

Odeslat příspěvekod samo 15. 12. 2009 09:37

marYan77 píše:
samo píše:to marYan77: Ahoj. Nedal by si mi typ,odkial z Rakuska si si ju objednal? Vdaka, S.

nakoniec je to z nemecka, ked som to lepsie prestudoval :) ale to je asi jedno, cena sedi ako som pisal. je to zo stranky: http://www.zagg.com/ a v zalozke retail location som si pozrel predajcov na Slovensku, Cechach, Rakusku atd. Kedze u nas ma byt ta folia v pradaji za cca 2 tyzdne, v Cechach je draha + platis postovne, pozrel som si predajcu v Rakusku a objednal to od neho. (aj ked ako pisem, nakoniec je to z nemecka ;-) )

Vdaka za info, pozeral som toho predajcu v AT (co je vlastne v DE) a foliu na N900 nema v ponuke...Bud zle hladam alebo to stiahli z ponuky. Ake su tvoje skusenosti s dotykovym ovladanim N900 s foliou? Dik za reakciu.S.
samo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marYan77 15. 12. 2009 09:43

pozeram,ze uz tam nieje..vcera som to objednaval, shipovali to vcera. skus pozriet polsko napr. alebo nejaky iny stat v ramci europy. skusenosti ti zatial neviem povedat, kedze folia este nedosla. skus sa opytat niekoho,kto ju uz ma nalepenu (par stranok dozadu sa to riesilo)
marYan77
Junior

Odeslat příspěvekod labanek 15. 12. 2009 09:45

samo
Pokud nechces mit hned od pocatku nejake skrabance na displeji, tak nevahej a nekde si ji objednej. Bez toho se odporove dipleje (bohuzel) neobejdou. Vetsina uzivatelu co jiz ma N900 pouziva i ochr.folii ( nejlepe http://www.zagg.com - invisibleShield) jsou tak tenke, ze pri praci s dotykem to ani nepoznas 8-)
labanek
Junior

Odeslat příspěvekod aava 15. 12. 2009 09:49

Tak jsem se stal majitelem N900. Přišel jsem na Floru a ptám se , kdy budou 900 a maník mě říká, že jsou, tak jsem neváhal, dostal jsem 10% slevu.
Moje dotazy. Jak se sníží ten výkon wifi na 10mw nikde jsem to nenašel.
aava
Junior

Odeslat příspěvekod marYan77 15. 12. 2009 10:24

aava:
nastaveni - internetova pripojeni - pripojeni - upravit (vyber si lubovolne pripojenie cez wifi) - dalsi (nemenis nic) - dalsi (nemenis nic) - pokrocile - zalozka ostatni a tam si nastavis 10mW
marYan77
Junior

Odeslat příspěvekod aava 15. 12. 2009 10:50

Díky, to jsem přehlédnul, tak snad se to zlepší. Pokud mám wifi vypnutou, zapnu jen když jí potřebuju, tak je výdrž super, ale jakmile to nechám zapnuté, tak to žere baterku.
aava
Junior

Odeslat příspěvekod PEPE86CZ 15. 12. 2009 11:49

A kdyz to wifi snizim ze 100 na 10, chytnu signal i v loznici kterou mam ve druhem patre cihloveho baraku.Uz takhle mi tam jede wifi na jednu-dve carky.
Mob: N900

Pc: Intel Quad 6600(4x2,4),m.b.:AsusStrike680i Sli,2 x 8800Gt Asus,8gb RAM, Win Vista 64bit

Notebook: Asus G71gx,Intel quad 9000(4x2,0.>2,4),GTX260M,5GB RAM, Win 7 64bit
PEPE86CZ
Junior

Odeslat příspěvekod Austinek 15. 12. 2009 11:56

tak neni nic jednodussiho nez vyzkouset ne :) Podle me tam ale razantni rozdil nebude.
Co se folie tyka tak zagg urcite.. Osobne nejak nepocituju ze by se to s folii nejak hur ovladalo, prijde mi to vicemene stejne citlive. Rozhodne nutnost.
Austinek
Junior

Odeslat příspěvekod menox 15. 12. 2009 11:58

Tak tu černou krasavici mám vedle sebe.Ale trošku promrzlá holka z přepravy tak ji nechám aklimatizovat a pak zapnu kouzelné tlačítko power:) Jinak jsem koukal na zagg.Zadní strana se mi zdá v pohodě.Myslíte ale i tak vzít celej set?Jak to pak zezadu vypadá s tou folií?
menox
Junior

Odeslat příspěvekod aava 15. 12. 2009 12:02

To menox: Na tý zadní straně jsem to sundal, protože jak je nápis NOKIA N SERIES, tak to vypadá blbě, jako když si koupíš hodinky a nestrhneš tu slídu. Na displeji to není vidět. Jinak to lepení je vopruz, musíš to hodně namočit, tu slídu, ne mobil samozřejmě!!!!
aava
Junior

Odeslat příspěvekod PEPE86CZ 15. 12. 2009 12:23

Mne to neda, ale musim to sem napsat.V kazde recenzi pisou, ze je Maelmo slozitej system pro geeky(ja si to predstavoval jako neco mezi Windows Phone Symbianem) a po jednom dennim uzivanim konstatuju ,ze je Maelmo mnohem intuivnejsi nez Symbian, prehlednejsi a taky jednodusi.I po 2 letech pouzivani symbianu ,kdyz jsem neco potreboval rychle tak jsem mel problem to hned najit.Na Maelmu je vsechno na dosah.Opravdu jednoduchej a moderni system.

Pc: Intel Quad 6600(4x2,4),m.b.:AsusStrike680i Sli,2 x 8800Gt Asus,8gb RAM, Win Vista 64bit

PEPE86CZ
Junior

Odeslat příspěvekod PEPE86CZ 15. 12. 2009 12:30

Ale s baterkou je to des. V deset rano vytazena z nabijecky, 5 minut volani, 20 min internet a jsem na pulce:( Na moji starickou E90 jsem se mohl spolehnout s baterkou jak nic i po roce pouzivani.Jeste ,ze je k tomu ta redokce, tak aspon muzu dobijet v aute.

PEPE86CZ
Junior

Odeslat příspěvekod Austinek 15. 12. 2009 12:37

Pokud ji mas teprve od dneska nebo vcerejska tak jeste par dni vydrz. Sice jsem v to taky neveril ale asi tak po 5 nabiti se mi zda vydrz uz trochu lepsi. Nicmene to podle me nema nic spolecne s kapacitou baterky ale s temi senzory ktere zjistuji stav baterky a zkalibruji se az po nejakem delsim pouziti.
Dost by me zajimalo jakym zpusobem vubec ten telefon zjistuje jestli tam zbyva 500 mAh nebo 800 mAh.. Pokud vim tak do baterky vedou pouze 3 vodice, +, zem a treti je nejspis teplotni cidlo.
Takze pokud ten telefon primo v sobe nema ampermetr kterym by neustale meril odber proudu, tak tu zbyvajici kapacitu musi merit podle napeti baterky, coz je zrovna u li-ion a lipol dost velky problem kvuli jejich vybijeci charkteristice. To by vysvetlovalo to kalibrovani po delsim pouziti. Zpocatku treba nedovoli vybit tu baterku uplne a postupem casu pridava a pridava az narazi na nejaky limit pod ktery uz nepujde. :)

Jinak chce to to forum jako sul. Osobne klidne koupim domenu, zahostuju, nainstaluju phpbb nebo vbulletin, ale nemam se cas o to starat a moderovat. Mel by nekdo zajem ? popripade at se ozve nekdo kdo uz neco chysta, nebo ma uz nejakou peknou domenu. Muzu klidne zdarma zahostovat, prostredku na to mam dostatek.
Austinek
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka