Nokia N900 živě: věcné dotazy, postřehy

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod wladas13 9. 12. 2009 00:04

@blackchicken

1.) pokial viem tam ma 2 sipky ako ceska ale niesom si na 100% isty
2.) nachadzame sa v EU a z nej plynu aj vyhody ako je zaruka...pytal som sa na to aj znameho co pracuje priamo v nokia servise a potvrdil mi to...takze normalne dva roky zaruka a telefon mozes dat aj CR do servisu
3.) bud paypal alebo prevodom, co sa tyka 15-28 dni tak to neviem odkial mas...ja len slepo cakam kedy ju dostanu ale dufam ze coskoro lebo nemecke nokia predajne uz predavaju
4.) na stranke kde vyplnujes udaje je uplne dole odkaz ci chces dodacie udaje ine...ak nie neklikas a das len dalej
5.) asi to je podla toho kam to posielaju lebo mne uctovali dovoz cez DPD 14,90 € takze spolu som platil 511,90 €
takze to je okolo 13 185 kc

btw tiez som nakupoval zo zahranicia prvy krat
donutila ma to dostupnost a hlavne ovela nizsia cena

@marlho

typujem ze po prepnuti na cesku HW klavesnicu bude klavesnica s dvomi sipkami a samozrejme aj u s kruzkom...ale to len typujem na 99%
Panasonic TX-P50G30E; Popcorn Hour A-200
NAS/server: Celeron G530, ASUS P8H67-M LE, Corsair DDR3 1x2048MB, WD 1,5TB (WD15EARS), WD 2TB (WD20EARS), WD 3TB (WD30EZRX)
Be Quiet! L7-300W, CoolerMaster Elite 342
wladas13
Junior

Odeslat příspěvekod RobertS 9. 12. 2009 07:56

marcelino666 píše:jackoneill,ty mi nevies poradit jako mam nastavit ten internet.Mam O2.Dakujem.
Internet neni potreba nijak nastavovat. Telefon sam pozna v jake je siti a nastavi si potrebne pristupove body. Jedine specifikum N900 vuci jinym Nokiim je, ze se chce primarne pripojit pres wi-fi a je potreba nastavit, aby se mohl pripojit pres operatora, pokud schvalena wi-fi neni v dosahu.
RobertS
Junior

Odeslat příspěvekod marYan77 9. 12. 2009 08:36

marlho píše:Chtěl bych se zeptat kluků ze Slovenska když mají na klávesnici 4šipky a nastaví jazyk psaní češtinu jestli se jim 2 šipky přepnou na znaky (jak bylo někde psáno).Dík

ja ma nastavenu cestinu, slovnik cesky a na klavesnici to funguje tak, ze funguju 4 sipky.
vcera som cca hodinu pocuval hudbu cez prilozene sluchadla a po rokoch som prijemne prekvapeny. hraju fakt super (koss to nie je, ale oproti minulosti o 100% zlepsenie)

vie niekto pomoct s tymto:
1. nepodarilo sa mi pripojit k parrot-u v aute cez BT (stale pise autorizacia neuspesna)
2. existuje nejaky icq klient?
marYan77
Junior

Odeslat příspěvekod the.max 9. 12. 2009 08:48

@blackchicken:

V minulem (zamcenem) vlakne jsem psal presny navod a preklad, jak jsem z mp3-player.de objednaval. Je tam i vysvetleni co ktera polozka znamena.

Pokud vim, budou 2 sipky, na klavesnici budou nemecke znaky (jako teba tvrde S) nicmene po prepnuti do CZ se bude klavesnice chovat jako ta, zakoupena u nas.

Kdyz jsem jim psal mail a ptal se na dostupnost (reagovali opravdu rychle), psali, ze dostupna by mela byt az v lednu.

S rozdilnou dorucovaci adresou neni problem, da se tam zapsat rovnou. Pokud mas firmu a jsi platce DPH (jako ja), muzes ji koupit bez DPH, ktere by jsi mel potom zaplatit u nas.
the.max
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marlho 9. 12. 2009 09:00

the.max píše:
Pokud vim, budou 2 sipky, na klavesnici budou nemecke znaky (jako teba tvrde S) nicmene po prepnuti do CZ se bude klavesnice chovat jako ta, zakoupena u nas.



To jsem si u slovenské taky myslel, ale nejde mi do hlavy proč by jim dávali 4šipky když je jasný že budou používat české nastavení. A jak to tak vypadá co napsal marYan77 funguje čeština se 4 šipkama :-) což by bylo super. Takže lepší varianta koupit na slovensku i když trochu dráž.
marlho
Junior

Odeslat příspěvekod Markusenka 9. 12. 2009 09:07

Ahoj!
Tak právě zazvonil pošťák a mám jí doma od Alzy. Je nádherná. Má sice ty upravené šipky, mě to ale nava. Jdu studovat.
Markusenka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marYan77 9. 12. 2009 09:10

2 marlho: ja ho nemam oficialne z obchodu, takze skor je to otazka na niekoho, kto ju kupil oficialne na slovensku (skor niekto pisal, ze ju kupoval v SR v takom istom prevedeni ako mam aj ja)
marYan77
Junior

Odeslat příspěvekod Markusenka 9. 12. 2009 09:43

V balení od Alzy je návod v češtině a druhý ve slovenštině, takže pravděpodobně je to oficiální provedení pro ČR a SR = i originál na Slovensku bude s upravenejma šipkama klávesnice.
Markusenka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod morgan007 9. 12. 2009 10:01

JeSuA_mAsTeR píše:ta Slovencina je sprostost, prelozene max 1% (ta co so tahal cez N900)


tak skus toto http://tinyurl.com/yjl3r6l
morgan007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wladas13 9. 12. 2009 10:38

@marlho

pleties si to...daju sa nastavit dve rozdielne veci nezavysle na sebe
1. jazyk maema
2. typ HW klavesnice
(ako na PC s win Vista)
3. popripadne aj typ sw klavesnice

takze na tel.zo zahranicia si zvolis cesky jazyk a potom ked chces aj klavesnicu cesku tak budes mat 2 sipky cize ceske rolozenie
ked si ale zvolis napr eng rozloenie budes mat 4 sipky

4 sipky + cesky jazyk mozes mat na tel. z hociktoreho statu aj ked ju kupis doma...
potisky ale budes mat podla statu kde kupujes
Panasonic TX-P50G30E; Popcorn Hour A-200
NAS/server: Celeron G530, ASUS P8H67-M LE, Corsair DDR3 1x2048MB, WD 1,5TB (WD15EARS), WD 2TB (WD20EARS), WD 3TB (WD30EZRX)
Be Quiet! L7-300W, CoolerMaster Elite 342
wladas13
Junior

Odeslat příspěvekod morgan007 9. 12. 2009 13:09

prave som volal na infolinku setosu a povedali mi, ze objednavky cez obchod.nokia.cz budu vybavovat az v lednu :-(
morgan007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod toareg 9. 12. 2009 13:11

http://cgi.ebay.co.uk/Nokia-N900-Unlock ... A%26ps%3D4
cena super ,len keby to nebola USA "záruka"
toareg
Junior

Odeslat příspěvekod Austinek 9. 12. 2009 13:27

morgan007:
hmm, tak to si me teda nepotesil :( Kdyby to nekomu lezelo na poste a nechtel to, tak se hlasim.
Uz fakt pomalu ztracim nadeji ze to odkudkoliv sezenu do vanoc.
Austinek
Junior

Odeslat příspěvekod toareg 9. 12. 2009 13:38

no akurát som volal do finesi , idem ju zaplatiť a oni mi ju posielajú
takže cez víkend už sa s ňou budem hrať
toareg
Junior

Odeslat příspěvekod BigFoot007 9. 12. 2009 13:47

to toareg - ta cena na ebay je ale v librach, takze ten rozdiel medzi az taky rapidny nie je, po prepocte to vychadza na 494.5 € - kevby to bolo v dolacoch, tak je to super(po prepocte by to vychadzalo na 300€ aj s postovnym)
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků