Nokia N900 živě: věcné dotazy, postřehy

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jackoneill 1. 7. 2010 10:55

Mr.Jelen píše:muzu se zeptat?
na meego.com jsem cetl postup instalace - a vse se laduje na kartu - moje otazka je jestli z toho bude dualboot nebo jestli bude nabihat pouze meego.
a jestli jenom meego tak kdyz vyndam kartu tak jestli nabehne zase maemo :)
pokud ten postup plati pouze pro Aava tak se omlouam ze blbej dotaz a predpokladam ze do n900 budu muset pres flasher ze ? dik za info


Pokud vím, tak zatím se doporučuje to dělat POUZE přes kartu, i na N900. Jo, měl by z toho bejt dualboot. Já jsem to nezkoušel, takže přesně nevím, ale mělo by to tak nějak bejt.
Nokia N900 - Objevujte nové možnosti. Online, ať se děje cokoliv.
jackoneill
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Jelen 1. 7. 2010 11:26

dik za info, doma to testnu a uvidim. doufam ze si z n900 neudelam tezitko :D

edit: tak jsem se docelt na http://forum.meego.com/showthread.php?p=4812
ze dualboot ee, teda jestli sjem to prelouskal dobre :D
Mr.Jelen
Junior

Odeslat příspěvekod schanozdenek 1. 7. 2010 17:49

K tomu problému ICQ děkuju za rady a přišel jsem na to že to funguje snad se všemy těmy servery ale nesmí být zaškrutnutá žádná políčka pod tím pak to funguje takže všem děkuju za rady :-)
schanozdenek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jackoneill 1. 7. 2010 19:04

Mr.Jelen píše:dik za info, doma to testnu a uvidim. doufam ze si z n900 neudelam tezitko :D

edit: tak jsem se docelt na http://forum.meego.com/showthread.php?p=4812
ze dualboot ee, teda jestli sjem to prelouskal dobre :D


http://www.youtube.com/watch?v=XtQsOb6mO0A
Nokia N900 - Objevujte nové možnosti. Online, ať se děje cokoliv.
jackoneill
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 1. 7. 2010 20:25

Podařilo se vám to někomu nahodit?
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marco_pollo 1. 7. 2010 22:07

popravde musim rict ze na prvni pohled me meego moc nezaujalo.. nechapu jak to funguje.. jako ze to nema plochu s widgetama?? a otevreny aplikace se radi misto nich na plochu?? nevim nevim.. musel bych to mit v ruce abych to pochopil ale prvni dojem - docela opicarna od ios (iphone) a to se mi proste nelibi.. podotykam ze je to prvni dojem uvidime az se to dostane s prvnima telefonama do prodeje.. :-)
-- no apple -- no facebook -- no akon --- no problem
marco_pollo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Jelen 1. 7. 2010 22:51

jack - hmm tak ja si zase zajdu na hodinu anglictiny :) :D:D diky zejtra to testnu, jenom musim sehna alespon 2GB kartu, mam gigovku sakra :D pak hodim echo

edit - jakej ze to presme mam stahnout soubor z teto stranky ??
http://tablets-dev.nokia.com/meego-codedrop.php :D
Mr.Jelen
Junior

Odeslat příspěvekod wladas13 2. 7. 2010 17:06

mawerrick píše:
wladas13 píše:Myslis ze nema cenu mit pouzdro kdyz mas shield? taky sem si rikal.... mno uvidim

no moj nazor je taky ze bud foliu alebo puzdro
puzdro ti ochrani cely tel. folia len display

mne ale folia uplne dostacuje...puzdro strasne moc obmedzuje pouzivanie
Panasonic TX-P50G30E; Popcorn Hour A-200
NAS/server: Celeron G530, ASUS P8H67-M LE, Corsair DDR3 1x2048MB, WD 1,5TB (WD15EARS), WD 2TB (WD20EARS), WD 3TB (WD30EZRX)
Be Quiet! L7-300W, CoolerMaster Elite 342
wladas13
Junior

Odeslat příspěvekod Hellfire-Ferry 3. 7. 2010 20:09

Dobrý den, prosím Vás o radu. Rozhoduji se o koupi nového mobilu. Favorité jsou nakonec Nokia N97mini, C6, N900 nebo HTC HD2. Chtěl bych se optat jak je to se systémem Meego. Dá se na něj lehce zvyknout? Co icq a internet? Reproduktory apod.? Jsem zvyklý na Symbian, ale dostal jsem možnost získat N900 za 8 250 Kč, tak právě přemýšlím :-(
Google Pixel 4 (Oh So Orange)
Hellfire-Ferry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jackoneill 3. 7. 2010 22:18

Zdravím. Na N900 není Meego, ale Maemo 5. Já jsem předtím měl také Symbian a přechod je to celkem snadný. Internet a internetové funkce obecně má nejlepší, co jsou. Reproduktory jsou překvapivě docela hlasité a čisté, jsou stereo. Nevím, doporučuji si N900 nejdřív vyzkoušet, není to regulérní mobil.
Nokia N900 - Objevujte nové možnosti. Online, ať se děje cokoliv.
jackoneill
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hellfire-Ferry 3. 7. 2010 22:56

Děkuji Vám :-) Já právě po přečtení několika recenzí zjišťují, že Maemo nemá žádnou budoucnost, a že se tak N900 stala jediným zástupcem tohoto systému :-( ...trochu se obávám té klávesnice, ale zase ten displej mě vážně láká. A fungují tam klasické filmy? Třeba avi o velikosti 400 MB apod.? A jak je to s aplikacemi? ICQ? Apod.?
Google Pixel 4 (Oh So Orange)
Hellfire-Ferry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djicee 4. 7. 2010 08:13

Maemo mozna nema moc velkou budoucnost ale to se jeste ukaze. Ale uz jsem videl nejaka videa jak se tam nekomu podarilo nahrat: MeeGo, Android i WIN 7
U displeje bych akorat vytknul to ze neni Kapacitni jinak je paradni.
Funguji tam krasne klasicka AVI videa 700 i vice. ICQ tam taky funguje kdyz si dohrajes protokol na nej (jen nekteri maji probles s nastavenim ale jde to. I skype s videohovorem jak pres WIFI tak i pres 3G ktere dosti vyuzivam)

PS: Ja jsem si podle nejakych navodu upravoval a menil ikony a nataktoval procesor na CPU: 950MHz / DSP: 600MHz
djicee
Junior

Odeslat příspěvekod Hellfire-Ferry 4. 7. 2010 09:23

No, Vy jste ,,hračičky'' :-) Já mám ovšem strach, že v tom budu mít ,,hokej'' :-D Měl jsem N73, E90 a E75 a tam to bylo tak, že jsem si stáhl Slick a měl jsem hned icq, do kterého jsem jen zadal jméno a heslo. Dále Operu a měl jsem vymalováno :-) Jednoduché a svižné :-) Na druhou stranu musím uznat, že po těch čtyřech letech bych rád vyzkoušel něco nového. Proto přemýšlím o HTC HD2 nebo právě N900. Líbí se mi, že ten displej je vážně skvělý. Svižný systém a tak. Jen nevím, jak je to s těmi aplikacemi. JEstli je alespoň něco zdarma a tak. Také nevím, jak je to vlastně s tím ovládáním. zvykli jste si na to, že tento tablet používáte především na šířku? Mně se právě líbí N97 mini i tento. U ní budu vědět, že dostanu klasiku, ale láká mě právě tohle neprobádané sousto :-D
Google Pixel 4 (Oh So Orange)
Hellfire-Ferry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 4. 7. 2010 09:28

Používání na šířku je v pohodě. Z N97 mini jsem na N900 přecházel. Ta měla jen o málo lepší klávesnici, jinak ve všem u mě vede N900.
Aplikací zdarma je mnoho. ICQ jsem taky nijak nenastavoval, krom hesla a jména. Na systém jsem si zvykl rychle. Kvůli nejlepšímu netu ji budeš zbožňovat
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hellfire-Ferry 4. 7. 2010 09:52

Děkuji za další info :-) A pokud se tedy mohu zeptat. Při koupi tohoto tabletu mám tedy rovnou nějaké aplikace přímo v systému, ano? Mně osobně jde pouze o icq a o kvalitní přehrávač hudby a videa. Protože jak slyším různé věci, tak prostě tohle je dělo, no :-) ...prostě - icq, hudba & filmy, net, dokumenty :-) Má E75 je prostě takový přistroje vše v jednom a vše je hezky při ruce a tak, ale chudák mi spadla :-( a pěkně se vyklá :-( ...a když mám mít nový telefon, tak něco pořádného :-)
Google Pixel 4 (Oh So Orange)
Hellfire-Ferry
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků