Nokia N900 živě: věcné dotazy, postřehy

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 25. 11. 2009 22:26

Tak, od dnešního odpoledne používám Nokii N900. Ještě, než k ní něco budu oficiálně psát, máte možnost se ptát opravdu úplně na cokoliv. Tak jen do toho :-))
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 8vasa8 25. 11. 2009 22:37

vim že je to kravina jen bych chtěl vědet když se kouká na film jestly neshasíná display nebo tak něco díky
8vasa8
Junior

Odeslat příspěvekod Honza20 25. 11. 2009 22:51

Mě by zajímalo,jak je to tam teďka s rádiem ?Zda-li funguje RDS a popřípadě nahrávání z rádia ?
---> HP EliteBook 8540w
---> LCD TV Samsung LE32R86BD
---> Peugeot 206 Black edition
Honza20
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jackoneill 25. 11. 2009 22:52

Pokud to nebude vadit, zeptám se. Tentokrát to zkusím po dnešním nakrknutí Nokií slušně:

1) Kde jsou prosím ty české znaky na tý klávesnici? Nějak je tam nevidim. O to víc mě absence těch dvou šipek štve.
2) Bylo nutné dát pryč ty dvě šipky? Kdo v Nokii o tom rozhodl? Je podle tebe něco, co proti tomu můžeme jako zákazníci a uživatelé udělat, aby Nokia tu CZ klávesnici upravila? Víš, nejsem fakt jedinej, komu to vadí.
3) Jak se na tom píše tobě? Myslím opět ty šipky. Příjde ti to pohodlné a optimální?
4) Jaká je finální verze firmware v CZ verzi telefonu?
5) Jak dlouho se pracovalo na překladu OS (ze zvědavosti)?
6) Kolik aplikací najednou se ti podařilo spustit? Na netu je video, kde jich je otevřených rovných 30 (nebo 27, teď přesně nevim) a telefon stále funguje celkem svižně.
7) Jaký kabel je v balení? Ten pro TV-Out nebo pro USB?
8 - Funguje ti mikrofon/reproduktor normálně ? V Anglii, zdá se, měli jednu nějakou poruchovou várku, kde nešel.
9) Nezkoušel jsi připojit nějakou Bluetooth klávesnici?
10) Co je na telefonu nejtěžší nastavit?
Nokia N900 - Objevujte nové možnosti. Online, ať se děje cokoliv.
jackoneill
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hedpor 25. 11. 2009 22:58

Ahoj - já se také drze zeptám... Vím, že to už bylo a nechci slyšet na co to potřebuji.... Zajímá mne, zda jsou dostupné služby SIM karty z telefonu (čili SIMtoolkit - např. gsmbanking). Technická podpora Nokia odeslala můj dotaz do Finska a tam je už nějaký ten týden asi na dovolené...
Předem moc díky....
PS: Svou objednávku jsem kvůli tomu zrušila (včera) a to jseem měla fakturu vystavenou na původné alza cenu.... Takže případně budu čekat buď na další várku či na update fw...
hedpor
Junior

Odeslat příspěvekod Navi01 25. 11. 2009 23:07

jackoneill:
1) Jsou řešeny jako na normální PC klávesnici. Takže nad šipkami je čárka a háček. Místo levé šipky je čárka/tečka.
2) Tady si jen myslím, že proti tomu můžeš leda protestovat. Ale to je taky tak všechno.
3) Jak už jsem psal, mě se na tom psalo dobře. A abych pravdu řekl, tak šipky stejně asi moc používat nebudeš. Posunovat text budeš tahem po obrazovce a ne šipkami. To leda přesné posouvání kurzoru v textu. No a na to si zvykneš.
9) Prý normálně funguje ta Nokiácká klávesnice.
10) Budík :-D Ne ale fakt. Ten výběr hodiny a minuty je trošku prazvláštní :-)
Nokia 8110-> Nokia 7110 -> Nokia N70 -> Nokia N95 -> Nokia N900
Navi01
Junior

Odeslat příspěvekod menox 25. 11. 2009 23:17

Zdravím.Taky bych přihodil nějaké otázky(sakra vaši práci vám nezávidím:D )
1.Klávesnice - šipky řešit nebudu a diakritiku taky ne.Doposud jsem ani jedno extra v mob. telefonech nepoužíval.Jde mi spíše o pohodlnost a rychlost psaní.
2.Zpracování těla - jestli je kvalitní a pevné i když se skládá ze 2 částí.Žádná vůle,mezera,pocit že se telefon rozpadá v ruce, nic?
3.Rychlost - jak už jackoneill psal, na youtube je video kde měl někdo spuštěných kolem 30 aplikací a telefon běžel stále plynule.Jaká je realita?
4.Co vše zvládne N900 ve vertikální poloze?
5.Jak je to s tím mikrofonem/repráčkem?
6.Zkoušel někdo už navigaci?

Pak už bych se jen zeptal zda budou mít v Brně v Olympii funkční model?Rád bych si ho osahal:)Děkuji
menox
Junior

Odeslat příspěvekod code 25. 11. 2009 23:22

Chybi tu fotka ceske N900, tak ju sem davam z predesleho vlakna

Obrázek
code
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jacho6380 26. 11. 2009 02:44

Mňa by zaujímala navigacia, dali tam ten hlasitý doprovod alebo nie? Čo kvalita fotiek? Spolupracuje dobre z PC?
Nokia N97 Black RM-505 FW V 20.0.019 13.10.2009
Navigácia Nokia Mapy, Garmin Mobile, Sygic McGuider
jacho6380
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jacho6380 26. 11. 2009 03:03

the.max píše:Ja už mám objednáno a zaplaceno :-D , konečná cena je 433€.

"Prenesené z predchodzej diskusie"


Už ti to prišlo? Alebo aký ti napísali termín? Ja to idem len zajtra zaplatiť tak preto sa pýtam. Ja to budem platiť cez Pay-Pal. Nech si to strhnú sami. Potom som zvedavý kedy to pošlú :-)

Ospravedlňujem sa za dva príspevky po sebe
Nokia N97 Black RM-505 FW V 20.0.019 13.10.2009
Navigácia Nokia Mapy, Garmin Mobile, Sygic McGuider
jacho6380
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 26. 11. 2009 06:07

Teď nevím, má displej oleofobní vrstvu? Patlá se?
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepino34 26. 11. 2009 07:26

Snad se nebudete zlobit, ale zahájení prodeje je stále neznámé ??
pepino34
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pistak 26. 11. 2009 07:55

A ja sa chcem opytat ako pevne tam drzi stylus, pomocou magnetu to asi nebude,ze?
pistak
Junior

Odeslat příspěvekod Dirk 26. 11. 2009 08:52

Krystofa Korba ste zasypali otazkami. Ale vpodstate ma odpovede na nich zaujimaju tiez, tak budem cakat na skusenosti z pouzivania.
Dirk
Junior

Odeslat příspěvekod zemj6 26. 11. 2009 09:47

Ještě k té klávesnici, trochu jsem se na to díval a opravdu asi nelze udělat rozložení tak, aby se zavděčilo všem. Znaky typu apostrof, euro, libra ... nevím kolikrát to někdo použije ;-)
Klidně to rozložení mohlo dopadnout takto ...
Obrázek
zemj6
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků