Nokia N900 živě: věcné dotazy, postřehy

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod michalurban 18. 6. 2010 22:22

jackoneill píše:Těch novinek jsou mraky. Jestli sis ničeho nevšiml, tak nevim co na to říct. Z hlavy mě napadá např:

- Přidány videohovory přes Skype/GTalk a přímo z kontaktů
- Integrován Facebook chat klient
- Z menu zmizela položka "více", nyní vše pod jednou střechou
- V menu lze přesouvat položky
- Videokamera dostala noční režim a možnost zvolit si kvalitu videa
- Foťák dostal noční režim a možnost zvolit si kvalitu fotky
- Ovi Mapy mají novější interface, jsou opět o něco více použitelné
- Browser už funguje oficiálně v režimu na výšku
- Virtuální klávesnice byla zcela přepracována
- USSD kódy již oficiálně fungují (např. zjistit si, kolik máš kreditu)
- Přidáno Qt 4.6.2 -> většina aplikací napříč Maemem 5, MeeGo a novým Symbianem bude zpětně kompatibilní
- Přidán update Ovi Store (bez PR1.2 již nebude funkční)
- Přidáno dynamické vyhledávání ve správci aplikací
- Čítač dat je nyní zvlášť i pro roaming
- Většinu aplikací lze nyní zapnout na výšku pomocí ctrl+shift+r
- Nyní lze nastavovat hlasitost, i když je telefon zamčený
- Prohlížeč i systém je zase o něco rychlejší

Příjde ti to málo? Jinak ze všech Androidů, nechápu proč zrovna Desire, když jsou imho o dost lepší.



Ja musim souhlasit s puvodnim pisatelem .... nove funkce jsou bud zbytecne (napr. prohlizec na vysku) nebo zbytecne (napr. vyhledeavani v ramci aplikaci) atp. ... Celkove zmeny na ***** a nevim, proc nemohly byt uverejneny prubezne v ramci rolling updates. Taky zvazuji zmenu (upgrade!) na HTC Desire ... :-(
Just phony ...
michalurban
Junior

Odeslat příspěvekod wladas13 19. 6. 2010 10:43

@michalurban
tak ti prajem vela stastia v downgradu ;)
Panasonic TX-P50G30E; Popcorn Hour A-200
NAS/server: Celeron G530, ASUS P8H67-M LE, Corsair DDR3 1x2048MB, WD 1,5TB (WD15EARS), WD 2TB (WD20EARS), WD 3TB (WD30EZRX)
Be Quiet! L7-300W, CoolerMaster Elite 342
wladas13
Junior

Odeslat příspěvekod Dogbehu 19. 6. 2010 15:19

Taky mě překvapuje, že někdo může říkat přechodu na desire UPgrade :D
Mimochodem například zmiňované vyhledávání ve správci aplikací mě naprosto nadchlo a prohlížeč na výšku využívám při prohlížení online fotek :)
Dogbehu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 20. 6. 2010 16:09

uiqjirka
vis to jiste? :-) bylo by to opravdu fajn ikdyz tak pozde. Protze jsem pocital stim je to vydaji ve firemwaru pr 1.2 ale nic se nestalo to me zamrzelo ze do takoveho telefonu to nedaji ale do levnych symbianu to dali >:-(


Dle spolehlivych zdroju se na Ovi Maps stale pracuje a do konce roku by jsme se meli dockat.Ano dlouha doba to je,ale tento pristroj me tak nadchnul,ze si velice rad pockam na cokoliv.Jsem rad ze to neni zarizeni pro masy a je takove jake je.

-- 20. 6. 2010 17:11 --

uiqjirka píše:
uiqjirka
vis to jiste? :-) bylo by to opravdu fajn ikdyz tak pozde. Protze jsem pocital stim je to vydaji ve firemwaru pr 1.2 ale nic se nestalo to me zamrzelo ze do takoveho telefonu to nedaji ale do levnych symbianu to dali >:-(


Dle spolehlivych zdroju se na Ovi Maps stale pracuje a do konce roku by jsme se meli dockat.Ano dlouha doba to je,ale tento pristroj me tak nadchnul,ze si velice rad pockam na cokoliv.Jsem rad ze to neni zarizeni pro masy a je takove jake je.

Taky zvazuji zmenu (upgrade!) na HTC Desire ...


Gratuluji spise k downgradu ;-)
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 20. 6. 2010 17:16

Vyměnit N900 za Desire? Ty jo, to chce odvahu 8-)
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 20. 6. 2010 18:10

Mít Desire HW QWERTY, tak to udělám hned.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wladas13 20. 6. 2010 18:43

@Krystof
vzdyt prave :)
Panasonic TX-P50G30E; Popcorn Hour A-200
NAS/server: Celeron G530, ASUS P8H67-M LE, Corsair DDR3 1x2048MB, WD 1,5TB (WD15EARS), WD 2TB (WD20EARS), WD 3TB (WD30EZRX)
Be Quiet! L7-300W, CoolerMaster Elite 342
wladas13
Junior

Odeslat příspěvekod marco_pollo 20. 6. 2010 19:22

to je presne ono.. nechci nejak urazit maemo je to pro me vybornej system (na par chyb) ale z pohledu aplikaci atd. chtel bych android s HW klavesnici.. ale to je celej problem.. z hlavy me napada jen motorola milestone a ta se mi vubec nelibi vzhledove..... mam n900 az pres 3 mesice a nemuzu si na ni nejakym zpusobem stezovat.. jen proste skoda ze se maemo nerozvine vic...
-- no apple -- no facebook -- no akon --- no problem
marco_pollo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bikingfish 20. 6. 2010 20:07

Ano souhlasim Maema je škoda, Nokia mohla s Meegem rok počkat a dát mu šanci. Tak mě napadá nezachová se k Meegu stejně jako k Maemu :-) jeden model a pak pápá. To by byl gol jako teď dali brazilci :-))
bikingfish
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marco_pollo 20. 6. 2010 22:29

@bikingfish
nemyslim si ze to bude s meegem stejne.. meego bylo vytvoreno nokii a intelem.. i kdyby nokie chtela v uvozovkach meego zabit intel to nedovoli. a nekde jsem cetl ze vsechny vlajkove lode nokia pojedou prave ne meegu takze bych to s nim nevidel tak zle.. spis doufam ze se trosku rozsiri a bude na nej dostatek aplikaci.. podobne jako se to povedlo androidu.. podstatne pak by tady byli 4 hlavni OS:
IOS (Iphone OS)
Android
Windows Phone 7
Meego

jeste mozna symbian ale s tim to moc ruzove nevidim.. nadruhou stranu N8 se mi jevi jako vic nez povedena..
:-) neviiim uvidime casem co nokie predvede..
-- no apple -- no facebook -- no akon --- no problem
marco_pollo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod noron95 21. 6. 2010 23:17

nechodim tu casto ale jak tu citam ze nokia uz chysta vymenit maemo na
meegu?a pritom jak chvalila maemo.mam tiez n900 a dufam ze meegu natom pojde oficialne kupil som vlajkovu lod nokii tak dufam ze dajaky cas to mozem aj pouzivat tak ze to dokaze vela uzitocnych vecy.dufam ze na druhy rok nemusim vymenit zas mobil lebo nato uz naozaj nemam penioaze.som si myslel ze maemo bude naozaj daco dlhodobe.
inac neide mi ani preinstalovat na novsi filmvare zevraj to n900 dokaze aj bez notebooku ale moj nie vypisuje ze nie je novsi filware a pritom viem ze je na 100%.mam ho z anglicka
noron95
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marco_pollo 24. 6. 2010 20:55

tak musim rict ze nokia ovi suite 2.2.0.241 konecne podporuje n900!! funguji kontakty, fotky videa, hudba.. na vic jsem zatim neprisel.. trosku mi ale mrzi ze konverzace jeste neumi.. :) casem se to snad uz spravi..
-- no apple -- no facebook -- no akon --- no problem
marco_pollo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod japkoslav 25. 6. 2010 12:07

Předem se omlouvám za svou lenost, ale na čtení aktuálních 168 stran tohoto vlákna nemám sílu. Chtěl bych poprosit nějakého majitele nebo jiného člověka člověka znalého Nokie N900 o zodpovězení mých dotazů:
1) Data přenesená přes připojenou Wi-Fi nejsou zpoplatněna? Vím hloupý dotaz, ale jestli se nepletu, tak se kdysi něco podobného řešilo v případě iPhonu.
2) Má N900 funkční navigaci? V případě že ano, platí se za používání/aktualizace nějaké poplatky?
3) Existuje editor office formátů?
4) Dá se nastavit libovolné vyzvánění budíku a upomínek? (ze zkušenosti se staršími nokiemi se radši zeptám)
5) Jak dlouho vydrží baterie během běžného používání?
6) Jak je to po 1/2 roce po vydání s aplikacemi, které na Maemu běží? Icq klient, SuperTux ;-) a podobně?
7) Jak je to vypadá s MeeGo, vyplatí na něj z Maema přejít?
8 ) Není v dohlednu nástupce N900?
Headphone enthusiast
japkoslav
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jackoneill 25. 6. 2010 12:46

Zdarec, mám N900 od 2. prosince a zajímám se o ní od srpna. K tvým dotazům:

1) Ve zkratce - Ne, nejsou.
2) V základu má předinstalovanou aplikaci Ovi Maps, která je imho (alespoň pro mě) dostačující a samozřejmě zdarma. Pokud chceš ale něco plnohodnotného se vším všudy (třeba při využívání na cestách autem), sáhni po mapách od Sygic. Přesnou cenu z hlavy nevím, ale mrkni se semhle:http://www.sygic.com/index.php/en/press-releases/press-news/300-sygic-mobile-maps-for-nokia-n900-maemo-available-for-purchase.html
3) Ano, pár by se jich našlo. Nejlepším řešením je momentálně nově vydané Documents To Go Premium, což je vlastně sada, jak pro Word, tak i PowerPoint a Excel. Tahle nová verze podporující editaci vyšla nedávno a platí se za ní, přesnou cenu nevim, ale bude to do $30. Je to ale velmi intuitivní a svoji funkci to plní skvěle.
4) Co se týče budíku - ano, lze nastavit libovolné vyzvánění a je tam i funkce "dospání". Co se týče upomínek, tam si nejstem jist. Nechá se nastavit libovolné vyzvánění pro: příchozí hovor, sms, im zprávu, email.
5) Záleží co je běžné používání, je to dost individuální. Baterka klidně vydrží pár dní, ale nechá se vyplýtvat za pár hodin. Mě vydržela před nahrátím posledního firmwaru den používání, teďka to je o něco horší. Někdy záleží na stáří používáné simkarty, jestlis firmware nahrál "na čisto" nebo "ze vzduchu", kolik aplikací používáš najednou, nastaveném stupni jasu displeje. Ale obecně většině lidí vydrží půl dne používání určitě.
6) Celkem normálně, aplikací jsou stovky. Za toho půl roku vzniklo celkem dost zajímavých věcí. V základu de facto nic nepotřebuješ, ale nové aplikaci jistě potěší. Máš něco konkrétního na mysli?
7) S MeeGo to je zatím diskutabilní. Oficiálně pro N900 asi nebude, i když většina aplikací vytvořených pro MeeGo na N900 bude fungovat a komunita nějakou vlastní verzi vytvoří. MeeGo jsme měli možnost zatím vidět s GUI jenom ve pre-alpha verzi pro chystaný tablet. Dá se ale předpokládat, že u chystaného mobilního zařízení s MeeGo to bude uživatelské prostředí podobně. To, co zatím existuje a nechá se N900 spustit je spíš jak MS-DOS, než něco použitelného.
8 - Viz. odpověď na otázku 7. Ano je, ale bude poháněn MeeGem, další Maemo už nebude.
Nokia N900 - Objevujte nové možnosti. Online, ať se děje cokoliv.
jackoneill
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod japkoslav 25. 6. 2010 13:48

To jackoneill: Moc moc díky za odpovědi. Bohužel mi odchází moje stařičká Nokia 9300 a tak hledám náhradu, která by pokryla moje požadavky. Jak se zdá, tak N900 bude jako mobil do práce vhodnou volbou.
K 6) Konkrétně jsem měl na mysli třeba onen ICQ klient (který dle odpovědi na 4) koukám existuje) nebo nějakou hru na zabavení.
Ještě jednou díky za odpovědi. Snad řady spokojených uživatelů N900 v brzké době rozšířím.
Headphone enthusiast
japkoslav
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků