Nokia N900 živě: věcné dotazy, postřehy

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod VitoAMG 4. 5. 2010 21:20

Stáhl jsem si z repozitáře Sygic aktualizaci map. ted mám sice mapy přes celou obrazovku ale nemůžu přijít na to jak při zapnuté navigaci se dostanu zpět na jiné aplikace a jiné obrazovky když tam ted není ta horní lišta a není tam nikde tlačítko přepínání aplikací. Poradí mi někdo? dík
VitoAMG
Junior

Odeslat příspěvekod hrdka 4. 5. 2010 21:41

jednou zmačkni tlačítko zap/vyp a dej "telefon" ;-)
hrdka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jack16 4. 5. 2010 21:43

Da se nastavit aplikace shortcutd, aby jsi se prepl na multitasking pomoci proxymity senzoru. Docela to funguje. proste prilozis prst k leve horni casti displaye a jsi tam. Taky se to da obejit, ze zmacknes spoust fotoaparatu, nasledne ukoncis a jsi v multitaskingu.
jack16
Junior

Odeslat příspěvekod VitoAMG 4. 5. 2010 23:33

Na to tlačítko zap/vyp jsem přišel taky ale mám telefon za jízdy zasunutý v držáku viz. link http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/120PBR ... -n900.html
a tlačítko zap/vyp je pod zasouvací lištou a nedá se zmačknout pokud telefon nevysuneš z držáku. A stejné to je s tlačítkem fotoaparátu.
Stáhl jsem aplikaci shortcutd nainstaloval a nereaguje to v levém horním rohu a ani nikde jinde na žádný dotyk a mapy Sygic se nezmenší. asi dělám něco špatně.
VitoAMG
Junior

Odeslat příspěvekod jack16 5. 5. 2010 15:25

A nastavil jsi to v nastaveni telefonu?
jack16
Junior

Odeslat příspěvekod VitoAMG 5. 5. 2010 23:35

Nevěděl jsem že se to musí nastavit. Už to funguje. Díky za radu.
VitoAMG
Junior

Odeslat příspěvekod jinaprezdivka 6. 5. 2010 07:31

Koupil jsem pouzdro Krussel na N900. Tak dva mesice zpet.
Neslo nandat, a pote stejne v jednom miste bylo dost odchliple, nepasovalo to.
Vypadalo to jak hranaty nakoply brontosurus.
Rekl jsem si, ze se to spravi, ale po 24 hodinach udelalo 'bac' a rozpadlo se na dva kusy.
Je totiz ze dvou casti, spojenych jakymsi prouzkem umele hmoty.
Jenze soudruzi v Thajsku usetrili par miligramu plastu a udelali to opravdu tenke.
Pockal jsem az to v Alzaci budou mit vyprodane a sel si k nim pro svych 500 Kc.
Jina Krussel jsem mel pro N80 a E90 a byl vynikajici. Ale nemeli to prevest do Thajska.

V Americe na www.pdair.com jsem si objednal hlinikove cerne pouzdro. Zaplatite kartou,
za pul hodinu Vam Manuela Garcia podekuje mejlem za Vas zajem a rekne ze to posila z jejich
vyrobniho skladu v Honkongu a za dva dny u Tebe zazvoni chlap z DHL a mas pouzdro.
Je SKVEJELEEEE!!!
Na pdair maji i kozena, proste hafo pouzder.

Zdravim
jinaprezdivka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KevlarN 6. 5. 2010 13:11

to jinaprezdivka: Já právě před chvílí to zmetkovité pouzdro Krusell v Alza, kde jsem to koupil, vyměnil za originál Nokii CP-408, které je sice vyrobené ze znatelně horších materiálů, ale aspoň na rozdíl od zmíněného Krusellu výborně na ten telefon pasuje, což považuji za hlavní. Ten Krusell byl naprosto nepoužitelný - měl znatelně odlišný tvar než Nokia N900 (zkušenosti s ním mám v podstatě stejné jako vy). Během experimentů s oblékáním Nokie se mě podařilo u Krusellu v jednom místě odtrhnout fólii, která by dle idee designérů měla krýt klávesnici. Alzáky na servisu jsem na to upozornil. Nic na to neřekli a pouzdra bez problému vyměnili - postup Alzy tedy musím v maximální míře pochválit. :tleskani
Ještě zmínka, která sice s tématem vůbec nesouvisí, ale já si prostě nemůžu pomoct a musím se z toho vypsat - před obchodem Alzy je trávník a aby po něm lidi nejezdili autama, tak v jedné jeho části na okraji leží balvan. Kombinace mojí nepozornosti, dnešního stresu, rozmoklé trávy a kdo ví čeho všeho ještě....způsobila, že jsem na ten balvan najel. Dostal se mě těsně za kolo a narazil jsem na něj auto podvozkem. Balvanu se pochopitelně nic nestalo...na rozdíl od mého auta... teda, vlastně ani né tak mého, protože jsem dneska použil auto svojí manželky ve kterém jinak vozí děcka. Nebudu to zbytečně natahovat - autem jsem odjel a až na parkovišti jsem dodatečně zjistil, že jsem tím balvanem podvozek pochroumal celkem solidně. Je to zjevně zralé na opravu v servisu. :-[ No, nejsem já děsné hovédo? :o)
Aspoň ta N900 mě udělala radost. Po takto malé hračce vybavené Debianem a ovladatelné konzolou jsem vždycky snil. Už tuším, že to bude kámoš na hodně dlouhou dobu. :-))
KevlarN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VitoAMG 6. 5. 2010 20:40

jezdím často do zahraničí a když jsem v roomingu tak se mi nezobrazuje žádná ikona o roomingu. A nezobrazuje se mi jméno operátora ke kterému jsem právě přihlášený. To jméno operátora se mi nezobrazuje ani tady v ČR. Mám 02. poradí mi někdo kde se to nastavuje? dík
VitoAMG
Junior

Odeslat příspěvekod jackalcz 7. 5. 2010 08:23

operátor se mi normálně zobrazuje, nestáhnul sis náhodou nějakou aplikaci na úpravu jména operátora? Vím, že tam nějaká taková byla...
Nokia N900
jackalcz
Junior

Odeslat příspěvekod VitoAMG 7. 5. 2010 09:44

Nestáhl, nebo teda nejsem si vědom že bych nějakou aplikaci stáhl. V místě kde by se měl zobrazovat operátor mám volné místo.
VitoAMG
Junior

Odeslat příspěvekod intelygentik 7. 5. 2010 09:50

Zdarec, tak som sa tiez vcera stal hrdym majitelom. Aktualizoval som FW, momentalne mam verziu 3.2010.02-8.203.1

Je to najnovsia verzia, popripade vyjde v kratkej dobe nejaka nova ?

Diky, nejak sa v tych zaplavach sprav o FW stracam.
My love is your love ... N900
intelygentik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 7. 5. 2010 10:50

Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod intelygentik 7. 5. 2010 14:40

a ta nova co sa caka (resp. cakala), to uz je ona, alebo este len dojde ?
My love is your love ... N900
intelygentik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jackalcz 7. 5. 2010 16:21

mě už téma nový FW fakt nebaví... Co takhle čekat a neřešit to tu už. Stejnak je to k ničemu :roll:
Nokia N900
jackalcz
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka