Nokia N900 živě: věcné dotazy, postřehy

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod Austinek 12. 12. 2009 11:19

uh, tak prvni ktera me teda zarazila, ono to nema normalni micro USB konektor... von je to jeste nejaky super micro USB nebo co. vubec do toho nepasuji normalni micro USB co jsou ve fotacich, cteckach a co jsem mel i na starem HTC S710.. skoda :(
Austinek
Junior

Odeslat příspěvekod Austinek 12. 12. 2009 11:21

tyblaho tak se ted divam a zil jsem cely zivot v omylu :) mini usb a micro usb :)
Austinek
Junior

Odeslat příspěvekod marYan77 12. 12. 2009 11:40

uplny suhlas s wladas13. uz som tu par krat pisal moje skusenosti s baterkou. vsetko je vec naformatovania baterky pri prvych nabijaniach a nasledne nastavenim mobilu. (uz len ked je osvetlenie display-a nastavene na max tak je logicke ze ide rychlo dole samozrejme popri dalsich veciach -wifi,BT atd)
osobne si myslim, ze pokial by bolo mozne vyrobit serioznu baterku s rovnakymi rozmermi ako ma ta, co v n900 je, tak by ju tam nokia dala. (tych par gramov navyse by uz bolo aj tak jedno :)
nokia sa vyjadrila k vydrzi baterii asi tak (cital som to na nejakom fore) ze nabijanie kazdy den v dnesnej dobe je z jej pohladu standard.
marYan77
Junior

Odeslat příspěvekod the.max 12. 12. 2009 11:56

Co se tyka vydere baterky, zkousel uz nekdo snizit takt procesoru? Nebo uz tam nejaky demon starajici se o tohle je?
the.max
Junior

Odeslat příspěvekod p-r-e-d-a-t-o-r 12. 12. 2009 12:07

jo 12345 to bolo :-)
inac odpovede na to aky prehravac/format ste pouzili na HD videa sa asi nedockam co ? :-D
p-r-e-d-a-t-o-r
Junior

Odeslat příspěvekod Austinek 12. 12. 2009 12:07

samozrejme tam je, v idle je to tusim podtakovane na min nez 200 Mhz... (tusim snad 120 ?) a je to stupnovane az po 5 krocich do 600 Mhz. ten procesor sam o sobe ma opravdu malou spotrebu pokud nic nedela, to je vyhoda ARM architektury.

HD video momentalne nejde. az bude VLC hotovy, tak mozna. momentalne to neres.
Austinek
Junior

Odeslat příspěvekod wladas13 12. 12. 2009 12:12

Ale Krystof pisal ze skusal HD video (720p) a islo to pekne plynulo

z recenzie od Krystofa píše:Telefon zvládne plynule přehrát i HD Ready (720p) video, což ale vzhledem k rozlišení displeje stále zbytečný komfort.

@marYan77
presne tak, naformatovanie baterky je to najdolezitejsie
prve co ja spravim tak tam pustim par filmov za sebou...takto ho asi vybijem 4x mozno 5x nech mam istotu
Panasonic TX-P50G30E; Popcorn Hour A-200
NAS/server: Celeron G530, ASUS P8H67-M LE, Corsair DDR3 1x2048MB, WD 1,5TB (WD15EARS), WD 2TB (WD20EARS), WD 3TB (WD30EZRX)
Be Quiet! L7-300W, CoolerMaster Elite 342
wladas13
Junior

Odeslat příspěvekod Mike-biker 12. 12. 2009 12:20

Sry za OT, ale co furt máte s tím formátováním? Baterie LiOn, nebo LiPol nemají paměťový efekt a nepotřebují formátovat. Jediné co jim škodí je vybít je do mrtě. Ale to je dnes chráněno. Samozřejmě i já doporučuji baterku vybít do ca 20-30% a naplno nabít, souhlasím, že to pomůže - ale ať nikdo nepočítá s tím, že se mu zvedne kapacita o 30%. :-D . To je skoro nepostřehnutelné. :pozor
iPhone 12 Pro Max 256GB Pacific Blue - testing
iPhone 7 32GB RED SE as reserve.
APPLE MacBook Pro 15". 4 x 2,5 GHz Intel i7 + 256GB SSD. Stará klasika.
Mike-biker
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Brixes1 12. 12. 2009 12:29

Chci se zeptat jak je to s tím kompasem. Je v mobilu nebo ne? A co přehrávaní zvuků? Dobrá kvalita??? Díky
Brixes1
Junior

Odeslat příspěvekod wladas13 12. 12. 2009 12:46

@Mike-biker
Ale ja nemam na mysli pamatovy efekt. Ten vznika ked je baterka troska starsia a to plati len pre NiCD a NiMH. A nehovoril som ani o formatovani. LiOn alebo LiPol je uplne ina kategoria. Na zaciatku nemaju svoju max.kapacitu. Ta postupne rastie pri opakovanom nabijani. A je nutne pri prvych troch nabitiach nechat na nabijacke 12h. To ze na indikatore bude pisat 100% nabitie po 2h nevadi. Treba tych 12h urcite. A pre tieto baterky plati ze cim viac ju pouzivas tym budu mat lepsi "dych" a budu fungovat spravne. Takze caste nabijanie a vybijanie jej prospieva v celej dlzke zivotnosti. Problem je len ze maju len 400 nabijacich cyklov. Dalsia dolezita poznamka je ze baterke vadia kratke prerusovane nabijania prave kvoli spominanym cyklom.
Panasonic TX-P50G30E; Popcorn Hour A-200
NAS/server: Celeron G530, ASUS P8H67-M LE, Corsair DDR3 1x2048MB, WD 1,5TB (WD15EARS), WD 2TB (WD20EARS), WD 3TB (WD30EZRX)
Be Quiet! L7-300W, CoolerMaster Elite 342
wladas13
Junior

Odeslat příspěvekod menox 12. 12. 2009 12:46

Austinek píše:tak a je doma, orgie zacinaji :D +1 bod alze :)

No na alze mají pořád "Produkt je dočasně nedostupný" a pochybuji že bych měl štěstí jako ty kdybych si objednal :mrgreen: Škoda ;-]
menox
Junior

Odeslat příspěvekod Austinek 12. 12. 2009 12:47

Mike-biker:
s tim plne souhlasim, s Lipo baterkama mam zkusenosti habadej, a nikdy jsem nezazil aby se resilo nejake formatovani baterky.
Jinak teda k vydrzi, momentalne jsem od koupe jeste nenabijel, telefon je 2 hodiny v plnem provozu (wifi, youtube, videa, hry atd..). Ze startu ukazoval cca 50%, ted mam ctvrtinu. Pro me teda osobne vypada vydrz naprosto vpohode a nebudu mit problem s tim vyjit cely den. Kdyz to srovnam se starym htc s710, tak parada.
Austinek
Junior

Odeslat příspěvekod Mike-biker 12. 12. 2009 13:05

2 wladas13: Toto je pravda s tím nabíjením - já taky vždy nabíjím přes noc. A skutečně - kdysi jsme měřili složitě kapacitu a výdrž u BST-37, 900mAh LiPol a skutečně kapacita vzrostla, ale asi jen o 5-10%. Cykly neřeším - prý vydrží okolo 600 cyklů a to jsou skoro 2 roky. Tak jí mohu vyhodit a koupit za pár stovek novou. Ale mám baterie staré 4 roky s plnou kapacitou a nové, které mají sotva 80%. Holt se to šidí kde může. Hlavně kupovat jen origo!!!
Sry za OT. :-[
iPhone 12 Pro Max 256GB Pacific Blue - testing
iPhone 7 32GB RED SE as reserve.
APPLE MacBook Pro 15". 4 x 2,5 GHz Intel i7 + 256GB SSD. Stará klasika.
Mike-biker
Pokročilý

Odeslat příspěvekod doer75 12. 12. 2009 13:15

Tak se od čtvrtka také řadím k těm šťastlivcům kteří mají N900. Po několika letech používání QTEK, TYTN2 a HD jsem silně zklamán vrátil prodejci HD2. Hned ten den se mi shodou okolností naskytla možnost pořídit si Nokii. Přiznám se, že jsem měl velké dilema, zda do ní mám jít. Po vzhledové stránce se mi telefon nelíbí. Teď ale nelituji. Když bych to měl porovnat konkrétně s HD2, tak z těch nejzásadnějších věcí mne překvapilo, jak telefon dokáže mít krásně čistý zvuk při hovoru. Lidé zde si stěžují na výdrž, ale mohu říci, že při mém používání má N900 i o něco lepší výdrž něž HD2. Pravda WIFI nepoužívám, protože mám tarif internet v mobilu za 150Kč. Právě teď jsem si pro orientaci změřil rychlost připojení a výsledek je 1292Mbit/s tj. 161,5kByte/s. Hned jsem si udělal pomoci ctrl+shift+P screenshot. : ) Na to jaké jsem měl z Maemo a Nokie obavy, jsem teď telefonem o to více překvapen a nadšen.
doer75
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kalich. 12. 12. 2009 13:37

Nevíte někdo o nějakym prográmku na lepší zprávu profilů, protože ty dva mi fakt nestačej, hlavně to nastavení je nic moc. A třeba změna podle času co si nastavim a nebo podle základnovejch stanic operátora. To jsme používal na N95 a fungovalo to skvěle, ale tady mi to zatím docela chybí.
Dell XPS 15 Touch, Windows 10 64Bit
Samsung Galaxy Note III 32GB + 64GB karta + Galaxy Gear
kalich.
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka