Nokia E52 - aktuální fw 091.003 z května 2012

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod Cleric 26. 7. 2011 10:06

Zdá se mi to nebo je odesílání a celkově práce se sms s nejnovějším fw 071.004 pomalejší? Např.,když odesílám sms, tak se mi odesílá podstatně déle... řádově o několik sekund. Dřív, když jsem dal odeslat sms, tak se procedura odesílání sms přepnula na pozadí a dalo se pracovat s telefonem. I ukládání zpráv do konceptů mi přijde dost pomalý. Zaregistroval to někdo z vás nebo je to pouze problém u mě?
Nokia 7110 -> Nokia 6230 -> Nokia E51 (odcizena) -> Nokia E52 (fw 091.003)
Cleric
Junior

Odeslat příspěvekod Pavel Černík 26. 7. 2011 22:53

u novýho FW musíš jako čekat až se SMS odešle a teprve potom lze s telefonem dál pracovat?
Pavel Černík
Junior

Odeslat příspěvekod cert55 27. 7. 2011 05:34

Hlidejte si RAM pomoci aplikace "taskman"!Zavirejte otevrene procesy/aplikace/, tzn.i spustene soubory *exe.Kvuli zpomalovani nema smysl formatovat kartu a divit se pomalemu odesilani sms.
Nekupuj,co zdarma ziskat muzes...
Nejsem tak bohatý,abych kupoval drahé věci,když je můžu mit zadarmo...
cert55
Junior

Odeslat příspěvekod Cleric 27. 7. 2011 07:28

RAM mam pořád okolo 30MB volné. Otevřené procesy mám po skromnu, protože telefon je po reklamaci a nemam v něm téměř zatím nic nahráno. Mám zformátovanou paměťovou kartu. Takže se doopravdy divím, že to odesílání je pomalejší než když jsem měl starší fw (resp. před tím, než mi dali komplet novou základní desku telefonu), ve kterém jsem měl vždy cca 5-10MB volné RAM, spuštěných hafo procesů atd.

Pavel Černík: Ne, nemusíš čekat než se odešle sms. Ale dle mého to trvá podstatně déle než se starým fw. Je to prkotina, ale zrovna tahle věc se mi líbila, že se sms posílaly tak pohodlně.

P.S. Tak už vím čím to je. Když mám nastaveno, že se mají zprávy ukládat na paměťovou kartu (16GB), tak se to odesílá tak 5x pomaleji než když mám nastaveno ať se sms ukládají do paměti telefonu. Což mi docela štve.
Nokia 7110 -> Nokia 6230 -> Nokia E51 (odcizena) -> Nokia E52 (fw 091.003)
Cleric
Junior

Odeslat příspěvekod Gcik 27. 7. 2011 22:28

Zdravim, chtel bych se zeptat jake prihlasovaci jmeno a heslo mam pouzit pro spravu softwaru, zjisteni aktualizaci. Kdyz tam zadam ovi login tak mi to nebere a jiny ucet jsem ohledne telefonu jsem nezakladal. Diky za rady.
Nokia E52
Gcik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _eF_ 28. 7. 2011 06:51

SMS mi to posila porad stejne, jako driv - dohleda cislo ze seznamu (pisu jen kus jmena), ho do slozky k odeslani a muzu pokracovat s tim, ze po chvili na pozadi zprava odejde.
Ceho jsem si vsiml - mail je o kousek rychlejsi, vypada zdibec lip a html maily ukazuje rovnou v html, bez nutnosti prepnuti. Co mi prijde mnohem rychlejsi je preklapeni orientace displeje.
_eF_
Junior

Odeslat příspěvekod machura 28. 7. 2011 12:59

Chci provest zalohu telefonu na kartu, ale porad mi to pise, ze je pamet plna, abych ukoncil aplikace nebo neco smazal. Pamet:
RAM: 44,1
C: 23,5MB
E: 1.9GB

Co s tim ?
machura
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 28. 7. 2011 13:07

Restart
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod machura 28. 7. 2011 13:10

nekolikrat...
machura
Junior

Odeslat příspěvekod cert55 29. 7. 2011 10:31

Asi moc nepomuzu,ale zalohoval bych jen to,co z C opravdu potrebuju.Ono by tam toho moc nemelo byt,jen aplikace pro praci se systemem/taskmani,spravci,sms aplikace,Rp+ atp/.Zpravy,kontakty,obrazky... se samozrejme ukladaji na E:.
Nekupuj,co zdarma ziskat muzes...
Nejsem tak bohatý,abych kupoval drahé věci,když je můžu mit zadarmo...
cert55
Junior

Odeslat příspěvekod machura 29. 7. 2011 11:53

nakonec jsem musel flashnout nove firmware. Dalsi poznatek - debilni Suite nezalohuje ani prirazeni zvoneni ke skupinam :-(

a rychle vytaceni ... :-(
machura
Junior

Odeslat příspěvekod mira31 29. 7. 2011 19:29

fw 071.004 je už dostupný přes NSU. + Vyšla aktualizace mapových podkladů vers. 0.1.26.113
mira31
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sachmar 29. 7. 2011 20:50

Jak ty map.podklady stáhnu,musím celou mapu nebo nějak zvlášť?
Sachmar
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 29. 7. 2011 21:25

Stáhnout mapové podklady je vskutku nepředstavitelná věc.
1. Telefon se připojí přes USB k počítači.
2. A přes Ovi Suite si stáhni aktuální mapy. Jednu po druhé, nebo třeba deset najednou
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Sachmar 30. 7. 2011 07:01

Díky za odpověď a hlavně trpělivost.Díky. :arrow:Ještě dotaz co obnáší za novinky nový Firmware víse už něco? :shock:
Sachmar
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka