Nokia E52 - aktuální fw 091.003 z května 2012

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod ego42 17. 10. 2010 00:36

Stalo se vám někdy s E52, že z ničeho nic úplně přestal fungovat audio jack? Ráno byl OK, přes den telefon v podstatě jenom ležel na polici, žádný pád, nic, a odpoledne najednou vůbec neregistruje zasunutí sluchátek. Nepomáhá restart, zkoušel jsem ho i rozebrat (ale to jen tak velmi lehce, primárně kvůli odprašnění displeje), kvrdlání s konektorem nic nedělá, zkouším různá sluchátka vč. originálního handsfree... ani ťuk. Hlavně mě mate, že to přišlo úplně náhle, nikdy jsem s konektorem problém neměl.

EDIT: Hm, už jsem začal plánoval hard reset (už jednou mi vyřešil zdánlivě jasně HW problém), ale když jsem sluchátka připojil ráno, normálně se spojily. Jediný, co se s telefonem přes noc stalo, bylo nabití baterie z cca dvou čárek do plnejch. Tak že by to souviselo s vybitou baterií? Divný, zvlášť když ještě ani nenaběhnul power saving režim.
Každopádně další hřebíček do rakve mého pozitivního vtahu k Nokii, o který se zasloužila výhradně E51 a který pohřbívá E52.
Naposledy upravil ego42 dne 17. 10. 2010 10:30, celkově upraveno 1
ego42
Junior

Odeslat příspěvekod josefkalous 17. 10. 2010 10:08

Zdravim, objevila se mi u E52 takova neprijemna zvlastnost, kdyz volam tak se telefon prednostne spojuje internetovym volanim namisto hlasovym hovorem. Jde volat i hlasovym hovorem ale ten musim vybrat z nabidky.
Mam posl. fw 051.018 ale ten jsem nahral uz nekdy v zari a jeste predevcirem to bylo obracene tj. prednostne hlasove volani bez ohledu na to zda byl VoIP ucet zapnuty ci nikoliv. Tahle vec se objevuje samozrejme jen kdyz jsem v dosahu wifi pres ktere se pripojuji k VoIP.
Nevite nekdo kde se to nastavuje? Nebo je to taky nejaky bug?
josefkalous
Junior

Odeslat příspěvekod Sachmar 17. 10. 2010 10:17

Kdy vyjde oficiálně ten nový firmware,když už je tak dlouho na světě?
Sachmar
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 17. 10. 2010 10:27

Je proboha problém přečíst si základní otázky a odpovědi k telefonu? V prvním příspěvku píši:

:?: Kdy bude poslední verze firmaru dostupná oficiálně i pro můj Product Code (PC)?
:arrow: Výrobce data nesděluje, musíte tedy vydržet. Neustálé dotazy na toto téma jsou zbytečné.

Jak narvat do telefonu nejnovější firmware je v prvním příspěvku také.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod rosak 17. 10. 2010 17:15

Přátelé, dnes jsem vyrazil na kolo a telefon si dal do boční kapsy u fleecovky, takže byl celkem v zimě. A za cestu (cca 3 hodiny) jsem ho asi 4x "načapal" při vytuhnutí. Na displeji byl jen proužek spořiče a jedinou reakcí byla krátká odezva vibrací na stisknutí ON/OFF. Takže jsem pokaždé musel vyndat baterku. Nic jsem v posledních dnech s telefonem nedělal (žádné úpravy, žádný nový soft...), na noc ho vypínám atd. Fw mám 051.018, telefon je nebrandovaný. Teď jsem již několik hodni doma a telefon jede bez problémů. Může to bejt fakt tou zimou? Nebo nesnáší rychlou jízdu z kopce? :-D

P.S. Jaká je cesta k nahrání staršího fw? Sehnat fw offline a flashnout ho přes Phoenix? Sorr jestli se už na to někdo ptal...
rosak
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 17. 10. 2010 17:35

Starší firmware nenahraješ, je to nejlepší cesta k umrtvení telefonu
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod uiqjirka 17. 10. 2010 17:42

No Phoenix tuto moznost ma a konkretne E52 se me povedlo flashnout uspesne bez nejakych potizi,ale obecne se to nedoporucuje prave kvuli moznemu umrtveni..
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod rosak 18. 10. 2010 13:22

Ok, tak to jsem netušil. Díky za info.
rosak
Junior

Odeslat příspěvekod Lubo182 18. 10. 2010 17:47

Potreboval by som pomoct. Ked som si kupoval E52 v mobile bola bezplatne aplikacia WiPresenter, ktora sluzi aj napr. na ovladanie prezentacie na pocitaci cez mobil prostrednictvom Bluetooth. Avsak ked som v mobile preinstaloval fw na 034.001 aplikacia akosi prestala fungovat, tak som si ju dodatocne stiahol z netu a nainstaloval. Ale tato uz mi nechce fuhgovat, lebo nie je free. Neviete, ako by som sa k WiPresenter mohol opat bezplatne dostat? Potrebujem to kvoli prezentovaniu v skole. Dik za radu
Lubo182
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 18. 10. 2010 19:30

Evidentně to netuší ani na webu Nokie....Obávám se, že tu aplikaci už asi zdarma nedostaneš.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod _eF_ 19. 10. 2010 07:40

Ad wipresenter - nikdy driv jsem to nepouzil, ale ted jsem se juknul, a po kompletnim resetu, OTA upgrade na 51, a s kartou vracenou dle moji puvodni zalohy po zakoupeni, ho tam mam a funguje.
_eF_
Junior

Odeslat příspěvekod Dandys74 19. 10. 2010 10:01

Zdravím, poradíte mi někdo nějakou čtečku eBook ve formátu .pdb co by uměla i českou diakritiku? S programy ze seznamu na první stránce jsem nepochodil. Dík
Dandys74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Deleted user 19. 10. 2010 11:50

S Qreaderem problémy s českou diakritikou tedy nemám. :hm Samozřejmě ke každé knize je třeba upravit nastavení ručně.

Odeslat příspěvekod Sentry 19. 10. 2010 11:54

Treba ja pouzivam Mobipocket Reader v5.3 a diakritika naprosto bez problemu, app je v cestine.
http://vlasyk.wordpress.com/recenzie/mobipocket/
Naposledy upravil Sentry dne 19. 10. 2010 12:34, celkově upraveno 3
Honor 8 Premium - 4GB/64GB
FRD-L19C432B521 (8.0.0.521)
Sentry
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 19. 10. 2010 12:00

Ten jsem používal taky kdysi, běžel dobře.
Naposledy upravil seterwohipikule dne 19. 10. 2010 12:37, celkově upraveno 1
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka