Nokia E52 - aktuální fw 091.003 z května 2012

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod Marty McFly 29. 8. 2010 12:57

:arrow: mart22

Díky, konečně někdo kdo za mne neřeší, kolik mám komu a za co platit (nic ve zlém), ale odpoví na otázku a poradí... Takže poděkování, určitě vyzkouším!!

Lukke píše:Proboha Internet v Mobilu za 150,- Kč měsíčně není vůbec o psaní FB statusů na WC. Nemusíš pak řešit blokace datových přenosů, fix GPS je prakticky okamžitý, pokud mi přijde email, telefon mi zazvoní a já jej okamžitě vidím na displeji a můžu na něj reagovat, nehledě na VOIP komunikaci (telefonování prakticky zadarmo přes internet), mrknutí na odjezd autobusu z hospody.
K tvému dotazu - vzhledem k tomu, že stále měníš sim karty je problém řekl bych neřešitelný. Při změně sim telefon zkrátka nainstaluje přístupové body automaticky. Doporučil bych ti pořídit si internetový tarif na 150,- Kč, používat jednoho nejvýhodnějšího operátora a zbytek telefonních hovorů řešit přes VOIP (např. IPVOX, který má cenu volání na mobily za 1.80,-, na pevnou linku za 0,40,-).

:arrow:Lukke,Dejvídek

Díky za radu, ale opravdu je mi net v mobilu nanic. Jen pro info - nehodlám plati OPovi ani o kačku víc než musím, i tak nás pěkně dřou...

:arrow: na vysvětlenou:
Za všechny SIM měsíčně platím kolem 100 - 130 Kč, mám naklonované 3 SIM.
VODAFONE ODEPIŠ - bohatě mi dostačují volné minuty za 12Kč měsíčně
T-MOBILE - mé staré původní číslo
O2 - krátké hovory do minuty řeším přes PLATÍ TO KVIDO ( 40 minut týdně)
Navíc - jedna z těchto SIM je u KORPORÁTNÍ společnosti (pro neznalé něco jako STARLIFE,DALKIA, nebo KAPITOL) a minutové hovorné při nulovém paušálu a účtování 60+1 mám jako klienti, kteří měsíčně platí paušál 1200 a výš...
takže asi tak...
Čerstvý majitel E52 black a taky ještě stále ten NEJ telefon NOKIA 6310i, History: NOKIA 6210, NOKIA 5110
Marty McFly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dejvidek 29. 8. 2010 13:39

Voloviny typu několik SIM karet mě dávno přešly, nejsem tak bohatej, abych šachoval se SIMkama jako praštěnej a řešil kdy to platí kvído, kdy já, kdy je mimo špičku a podobný voloviny.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 29. 8. 2010 13:41

Asi tak. Já ani nevím, za kolik volám na svých SIM kartách...
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod misolin 29. 8. 2010 16:47

Nedá mi to abych něco nenapsal. Měnit simkarty pro výhodnější volání mi přijde jako extrémní a nepohodlné řešení. Zároveň ale nesouhlasím s nutností datového paušálu ke smartphonu. Jako student platím měsíčně v průměru asi 200kč a připlácet dalších 89kč jen kvůli připojení k webu je pro mě naprosto zbytečné. Prakticky celá univerzita je pokryta wifi, stejně tak i byt. Je úplně dostačující aby proběhla kontrola mailů ráno doma a pak několikrát přes den, když jsem ve škole. Fixace polohy pomocí A-GPS je sice opravdu rychlá, ale pokud využíváte GPS často, tak zjištění polohy pouze pomocí GPS modulu netrvá dlouho. VoIP je opravdu výborná věc, ale na mobilech začíná mít smysl až se současným zaváděním 3G. Ve velkých městech je už situace dobrá (Liberec), ale na vesnicích si přes GPRS nebo EDGE moc nezavoláte.

Na závěr otázka. V přístupových bodech mám několik wifi sítí a paketová data od Vodafonu. Stává se ale, že některé body (jedna wifi síť a Vodafone) nejdou odstranit. Body nejsou využívány a po potvrzení odstranění se nic neděje. Po následném stisku jakékoliv klávesy telefon spadne do pohotovostního režimu. Díky za každou radu.
misolin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Frank123 29. 8. 2010 17:38

jsem sice taky student a jsem taktéž obklopen wifi jak doma, tak ve škole, ale nepohybuju se jen na trase Domov - Škola, taky mám k tomu práci a xy dalších záležitostí každý den a kolikrát je člověk v situaci, kdy ten internet potřebuje hned a vůbec je to tak ve všech směrech lepší. Záleží na každém jestli to opravdu ten net za ty prachy využije, já za sebe můžu říct že ano. A v souvislosti jak jsem zde kdysi kritizoval GPS že to trvá snad 10 minut fix, s A-GPS max. 10s..luxus
Frank123
Junior

Odeslat příspěvekod funt 29. 8. 2010 18:42

Dnes mi kamos donesl telefon a skusil jsem ho pripojit do pc a napsalo mi unknow device?a pc suite ho nevidi.tez jsem si vsiml ze najak nenabiji....nevite co mu muze byt?je od t--mobile.
SAMSUNG GALAXY N7100 NOTE II (ROOT)
Nokia C7-00 Belle Refresh 111.030.0607 Hacked Edition
Sygic 13.1.1
Navitel Navigator 7.5.0.200
funt
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 29. 8. 2010 19:01

Uplne Stejny problem se resil zde,snad nevadi odkaz na jine forum,pokud ano tak se omlouvam...

Odkaz na warez fórum smazán. dejvidek
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod funt 29. 8. 2010 19:55

jj...dik....skusel jsem tez jak tam psali a stale nic.ani z normalni nabijecky nenabiji...skusim zitra odnest do opravy...jsem zvedavy kolik me to stane.nebo skusim jeste hard reset...jak se to dela?zelene tlacitko+ hvezdicka+DEF3 a zapnout?
Sygic 13.1.1
funt
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 29. 8. 2010 20:25

Muze to byt take poskozeny microUSB konektor.Uz jsem se s tim setkal,tyto konektory jsou nachylnejsi vice nez miniUSB.Ano,Hard Reset je jak pises.
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod funt 29. 8. 2010 20:39

myslis jako v telefonu konektor?
Sygic 13.1.1
funt
Junior

Odeslat příspěvekod vpe 29. 8. 2010 22:19

když tu řešíte nabíjení...

@uiqjirka - microUSB konektory jsou pěkne de.... a přitom byly navrženy k tomu, že mají několikařádově větší počet zasunutí a tedy lepší mechanickou odolnost jak miniUSB konektory (které jsou obsolete několik let) :-D - ale zatím jsem měl problém jen s čínskými mUSB kabely, originál nokia zatím OK...

Máte zkušenosti a autonabíječkou DC-6? Kolik dává proudu - amper?

Orig. Nokia trafo dává 5V/1,2A a je v pohodě, ale některé USB porty nedají ani 0.5A a to už je problém s nabíjením. Dokonce mám car 12V@5V/0.5A, ale nedává ani zdaleka půl amp. - nokii nenabije dokonce ani ve vypnutém stavu. Většina 5V USB adapt. ji nabije po nějaké době alesp. ve vypnutém stavu.

Mimochodem, N5630 (stejná platforma jako E52) má diodu v mUSB konektoru svítící při proudu v mUSB konektoru (ale ne vždy když svítí, se nokia dobíjí - pulzuje ikonka baterky) - ale je to alesp. indikace, že nabíječka proud posílá/konektor je v pohodě (další handycap E5x telefonu :-( - nepoznáte, zda zdroj posílá proud (např. pokud je naplno dobito anebo proud je tak slabý, že nerozběhne nabíjení).

Proto mě zejména zajímá, kolik proudu dává orig. DC-6 (prý stojí na krámě okolo 220 Kč ale nemám tam cestu). Resp. zda tato originál nabíječka nabije telefon za všech okolností (i z hlubokého vxybití) a ne s problémy jak přes USB port...

Chci se vyhnout tomu, že bude dobíjen jen někdy, mimochodem china nabíječka microUSB (asi za 100) má tak mizerný (skládaný, ne litý) konektor, že hned odešel (ty krajní piny - kde jde 12V a zem - se zasunuly dovnitř či co) a proudu dala také nic moc (asi jako USB v notebooku) - takže dobíjela jen s námahou (dlouhou dobu, při hlubokém vybití jen vypnutý telefon a ten než začal indikovat tak to trvalo půl hodiny apod..).

@funt - zkus ten telefon nechat připojen ve vypnutém stavu přes noc, případně jiný port, toto dělá při nedostatku proudu Nokia běžně... příp. v orig. nabíječce - zakvedlat konektorem...

-- 29. 8. 2010 23:36 --

mart22 píše:danceradio.cz opravdove tanecniradio: hraje tam nějaké teplé diskco
:http://netshow.play.cz:8000/danceradio32aac ...32/64/128

dance radio 62.44.1.26:8000//dance-radio128.mp3 ... hnusná reklamaa pak nějaké eurotechno

ale jsou normálně najít podle jména

tuhle jsem potřeboval Radio 1 a nebylo v seznamu (neměl jsem ho uložené v oblíbených)...

Nevím, co Nokia neustále dělá s Radii, jednou je jich v CZ 32, pak jich je v CZ 65 (nyní), chápete to někdo jak a proč toto Nokia dělá? Zřejmě problémy s updatem directory?

V této souvislosti se chci zeptat, zda víte o lepším adresáři stanic a adresáři podcastů?

-- 29. 8. 2010 23:51 --

dejvidek píše:Voloviny typu několik SIM karet mě dávno přešly, nejsem tak bohatej, abych šachoval se SIMkama jako praštěnej a řešil kdy to platí kvído, kdy já, kdy je mimo špičku a podobný voloviny.
dejv

Ledaže bude něco na úrovni E52 s podporou 2 či 3 SIM (anebo už nějaký český operátor dovoluje nastavit více čísel na 1 SIMce?). Do pár let miniaturizace cellular modulu (v soucasnosti se pouzivaji moduly velikosti cca SD karty, navrzene nekdy v 2007) a zlepšení aku by toto mohla reálně umožnit, to je spíše otázka na Infineon a podobné ... (většinou implementace modulů do mobilů trvá i roky).

Problémem pak stejně bude software, aby to umělo něco jako LCR a nějakou pokročilejší logiku a nebo API a aplikace třetích stran, co jsem pracoval se samsungy, tak je to příliš primitivní a nejde ani nastavit, že na číslo 602345678 to má vytáčet přes SIM 2 apod.
vpe
Junior

Odeslat příspěvekod vpe 30. 8. 2010 02:04

Marty McFly píše:Chci poprosit o radu:

- k připojení na internet chci používat pouze domácí WIFI zdarma. Vždy když přepnu na jiného operátora se mi po čase do cílů automaticky nainstalují přístupové body od daného operátora. Používám SIM od O2, VODAFONE i T-MOBILE. Moji domácí WIFI s prioritou 1 to vždy odsune na 2, nebo 3 místo. Už mne nebaví stále tyto nastavení mazat. Volal jsem i OPA, mám všechna připojení bloknuté, ale nastavení se dál automaticky načítají stále.

Pokud máš dost času na Simkotéku, tak po přehození SIMky vždy vymaž přístupový bod nebo změň jeho prioritu (on tam skočí hned, u O2 a VF, TMo neznám), jinak to zjevně nejde, protože nevymazatelný cíl "Internet" se vždy nabízí, jako první... Možná by šlo nějakým hackem smazat cíl "Internet" a na první místo uvést svůj cíl.--
vpe
Junior

Odeslat příspěvekod Ondra82 30. 8. 2010 07:13

Z "ničeho nic" mi přestal jít zvuk. Zkoušel jsem formát karty, přeinstalovat FW i hard reset (pomocí trojhmatu). Když s někým volám, neslyším ho, ale on slyší mě. Když si dám hlasitý odposlech, tak ano. Napadá někoho nějaká rada před tím, než zanesu telefon do servisu? Děkuji
Ondra82
Junior

Odeslat příspěvekod _eF_ 30. 8. 2010 07:48

Marty McFly píše:Taky mě napadlo, že tam ty přístupový body nechám a jen jim dám nižší prioritu, ale to je min. jeden od každýho OPA a já se chtěl vyhnout tomu, aby mi při dotazu na připojení vyjela tabulka s 5-ti a více možnostmi připojení...
...a to si nejsem jistý, jestli mě to při přepnutí SIM zase nepřekope prioritu... ale možná za vyzkoušení to stojí...Dík.

Osobne na tohle pouzivam Smart Connect, a mam pocit, ze pro mj. E52 je zdarma (mel by byt na ovi store).
Chova se to zhruba tak, ze si udela virtualni apn (a cil), za kterym je definovana skupina nekolika pripojeni, ty maj svy priority a v ramci tech se na nic nepta. Takze v aplikaci nastavim, ze chci jet pres virtualni apn - a v ty skupine nemusi byt kazdej cil co telefon zna, a apn operatoru tam dat nemusis myslim - nezkousel jsem to ovsem timhle smerem, muj duvod pro tohle byl, aby se to misto ptani kazdou chvili, pres co se pripojit, slo pres predem definovanej bod a bez ptani se to chytlo prvni znamy site, co je po ruce, wifi primarne, pokud neni zadna vlastni wifi po ruce, jde pres egprs/3g.

Dejvidek, tak u TOHOHLE telefonu to tak taky vidim. Jde spis o to, abych v pripade potreby mel kdykoli data po ruce. Parkrat se to uz hodilo dost, a hodnekrat to pri cekani zabavilo - neni to sice extra komfortni, ale noviny se na e52 precist daj. Nez sachovat se simkama mi prijde uz lepsi mit teda vic telefonu nebo dualsim, ale neni to moc muj salek kafe.
_eF_
Junior

Odeslat příspěvekod vclv 30. 8. 2010 11:09

Měl bych dotaz ohledně Internetu v mobilu od O2 a Nokii E52. Mám paušál a aktivoval jsem si mobilní internet. Dnes mi došlo vyúčtování a na faktuře je uvedeno Mobilní data (čas), Počet 10 min. bloků 65 a částka 200Kč. Měl jsem za to, že mobilní internet platí pro jakákoliv data přenesená mobilem. Tudíž jsem používal data pro stahování aplikací z Ovi obchodu, GPS, surfování apod. Jsem proto nyní překvapen. Díval jsem se na nastavení a v prohlížeči se používal přístupový bod "O2 WAP", při surfování přes Operu "O2 internet". Díval jsem se do tématu ohledně mobilního internetu od O2 a psalo se tam, že je úplně jedno jaký přístupový bod se použije.
Jinak jsem si jist, že jsem neplatil žádnou další placenou službu, (p stránky, placené aplikace apod.)

Může mi někdo poradit, zda-li mám tedy něco špatně nastaveno, i tak to hodlám reklamovat. Protože tento měsíc jsem internet využil daleko aktivněji a částka by byla o hodně větší, nicméně jsem byl přesvědčen, že když si zaplatím měsíční službu, kde je uvedeno, že je internet v mobilu neomezen a dále nespoplatněn, tak to tak i je.

EDIT: Jde o tuto službu http://www.o2.cz/osobni/internet/166095-internet_v_mobilu.html# za 150Kč měsíčně.
vclv
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka