Nokia 6720 Classic

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Kniter 22. 3. 2010 21:15

okrem tej integrovanej este mozes nastavit mapy/nastavenia/internet/offline
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Enynka 23. 3. 2010 01:33

Brablos:
Děkuju za trpělivost, zítra vyzkouším stáhnout ty mapy. Ještě se ale vrátím k tomu nastavení v mobilu - co vše nastavit?
Enynka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brablos 24. 3. 2010 21:29

Přesně tak jak napsal Kniter, ještě nastav mapy na offline a je to všechno. Teď už můžeš zkusit navigaci.

Nevím jak ostatním, ale já jsem zjistil, že se mi telefon spolehlivě připojí jenom když nastavím cíl trasy a spustím navigaci. Pokud jenom zapnu mapy, tak i přesto že dole v pravo bliká indikátor GPS, tak se to prostě nepřipojí. Když jsem zkoušl garmina, tak tam se mi to připojí i když jsem v hlavním menu :)
brablos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pcwifi 24. 3. 2010 21:39

dnes se mi stala podivna vec, BT music nokia BH-214, 6720c,pripojeni k mobilu ok,pouziti pro hovor ok,pustim prehravac MP3,ticho...zadny zvuk,nic nepomaha,krome VYP/ZAP mobilu,pote i hudba ok,bohuzel scenar se opakuje pote,co jsem hudbu vypnul asi na 30min a pak opet zapnut,opet pomaha jen VYP/ZAP mobilu...hnusny fuj fuj bug :-!
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod x---x---x 4. 4. 2010 15:32

Dobrý den,
mám takový problém s navigací... Stáhnul jsem si do map loaderu mapové podklady pro Nokii 6710 ze stránek Nokie ( to kde avizuje navigace na celý život zdarma ). I když v map loaderu vyberu to "+" a přidám českou republiku a její hlasovou navigaci a dám "download" a následně zkusím v telefonu. Vždy nazačátku trasy se mě zeptá, zda se chci připojit do obchodu, kliknu ne a veškerá navigace je v p----- :-) Poradíte mi někdo, co dělám špatně? Děkuji
x---x---x
Junior

Odeslat příspěvekod brablos 5. 4. 2010 21:04

x---x---x:
A máš v telefonu nainstalované nové OVI mapy? Nestačí jenom stáhnout podklady. V telefonu musí být verze aplikace, která nehce licenci.
brablos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod x---x---x 6. 4. 2010 11:15

Přesně nevím,co máte na mysli? Postupoval jsem přesně podle kroků na oficiálních stránkách Nokie. Je pravda, že v telefonu jsem nic neinstaloval...Ale takový krok tam ani nebyl. Mám za to, že map loader to nainstaluje do telefonu. Vždyt to taky trvalo skoro 45 min:-)

-- 6. 4. 2010 12:25 --

Postup byl takovýto:
1) najet na tyto stránky: http://www.nokia.cz/sluzby/ovi-mapy/ke- ... navigator/
2) Zvolit zařízení ( 6710 )
3)Vyberu možnost stáhnout pomocí PC nebo mac
4) Stáhnout
5) zatím se nic nezačne stahovat, ale dole vyskočí další okno ( na stažení map loaderu ). Navolím jazyk,dám stáhnout. Na PC nainstaluji a pak připojím telefon a následuji pokyny na obrazovce.

Možná je někde chyba...

EDIT:
Pokouším se stále nainstalovat navigaci pro tento telefon, tak aby šlapala free. Ale nadaří se.
1) Pokud najedu na stránky Nokie a kliknu na odkaz "navigace v telefonu zdarma navždy" vyberu tedy tu zmiňovanou Nokii 6710 a dám "stáhnout". Nic se nestane! Nezačne vůbec stahování. Pokud vyberu jiné telefony,ihned vyskočí okno s nabídkou stažení příšlušného .sis souboru. Ale u Nokie 6710 mi nic nevyskočí.

2) Pokud dám volbu, že ki chci vybrat z ostatních přístrojů a novolím Nokii 6710, sice se mi tentokrát stáhne soubour.sis. Ale už při instalaci mi hlásí,že je nekompaktibilní s telefonem a po instalaci se mapy vůbec nespustí.

Děkuji za rady
Naposledy upravil Fíla dne 6. 4. 2010 21:10, celkově upraveno 1
Důvod: edituj příspěvky
x---x---x
Junior

Odeslat příspěvekod brablos 6. 4. 2010 19:53

Podle mně je chyba, že se nenainstalovala ta aplikace do telefonu.
Na disku jsem našel instalaci, která mi ted v telefonu běží. Aspoň tedy doufám, že to je ona. Z nokie mi to teď taky stáhnout nešlo, ta stránka je opravdu zmatená.

Tady jsem hodil ten sis. Zkus to a napiš jak to vypadá.
Kód: Vybrat vše
http://www.uloz.to/4477859/maps-installer-3.03-10wk1-b05-s60-3.2.nocs.sis
brablos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod x---x---x 6. 4. 2010 21:06

Velice děkuji za ochotu. Měl jste pravdu,je potřeba nainstalovat i aplikaci v .sis, která mi nešla stáhnout. Je zajímavé, že se stránek české nokie to nejde a z nokie.com mi to šlo. Zajímavé... Navigace už funguje:-) Děkuji za radu.
x---x---x
Junior

Odeslat příspěvekod montek48 7. 4. 2010 19:44

Kód: Vybrat vše
http://www.uloz.to/4477859/maps-installer-3.03-10wk1-b05-s60-3.2.nocs.sis


Také jsem nainstaloval tuto verzi 3.03 - jede celkem v pohodě, ale zdá se mě,že v 3.01 byla o něco komfortnější. Je to asi tím, jak jsem se s ním seznamoval -mobil mám pár dní.
V nastaveních jsem pak našel, že doba licence je: 6.12.2009 - 6.12.2014 !!! Máte to také tak !!
Tak nevím, myslel jsem že je to Forewer.free.
Jinak Nokia 6710 Navigator je skvělý, mě naskočí navigace hned po spuštění !! .
Vypnuté A-GPR, zapnuté jen GPR.
montek48
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod -Alan- 13. 4. 2010 12:18

Takže se vracím se stejným problémem. Je pozitivní, že vám jde instalovat soft z 6710. U mě se ten soubor z odkazu stáhne a jde se pokusit ho instalovat. Mám PC Suite 7.1.40.6. Dám instalovat a píše mi to, že tam už tahle aplikace je v té samé verzi a buildu a zda chci instalovat. Dám že chci a pokračovat. Instaluje se. Telefon ukazuje průběh, pak se vypne a sám zapne. Pořád se ptá zda chci aktivovat licenci a vstoupit do obchodu. A když dám že ne, zmizí auto navigace. Když to teda lidem s 6720 chodí (a já si ji koupil s tím předpokladem, že mi navigace bude fungovat), co dělám špatně?
-Alan-
Junior

Odeslat příspěvekod george5545 13. 4. 2010 13:49

Někdy jsou věci mezi nebem a zemí a poradit nejde. chtělo by to vidět a mít v prackách. Hlavně si myslím že by se při té instalaci neměl telefon vypínat a zapínat. Instalace má proběhnout normálně za chodu,aspoň si nepamatuju že by se při tom restartoval, to tak při aktualizaci firmware.
6720 v031.022 Chestnut Brown
george5545
Junior

Odeslat příspěvekod -Alan- 14. 4. 2010 11:45

A to je právě ten problém. Mě to dělá při instalaci, jak jsem popsal. Dělá to ale i při pokusu o odinstalování existujících map (navigace). Vše dělám už s nových FW.
Ostatně někomu bych to do pracek klidně i půjčil, ale nikoho šikovného v okolí neznám.
-Alan-
Junior

Odeslat příspěvekod george5545 14. 4. 2010 12:03

Jde o to že se ti ten update nepodaří a máš tam pořád tu původní verzi. Napadá mě buď máš v telefonu něco nastaveno co ti brání instalaci (něco kolem certifikátů a podobně), nebo že bys neměl dostatek místa v paměti telefonu? Tak jako tak by se asi neměl restartovat. Nebo zkus dát hard reset a zkusit to na čistém tel. Kámoš si včera objednal stejný telefon a myslím si že se na mě bez tak obrátí abych mu to tomohl rozchodit, tak jsem zvědavý.
6720 v031.022 Chestnut Brown
george5545
Junior

Odeslat příspěvekod -Alan- 16. 4. 2010 09:03

Jiné věci instalovat šly např. ICQ klient. Tu volnou paměť prověřím, ale telefon pak spíš rovnou napíše, že je nedostatek paměti, ne? Myslím, že to se mi už jednou stalo. Taky upgrade firmware byl takový prapodivný, taky docházelo k těmhle resetům, ale asi napopáté, když jsem opakoval stejný postup, tak to prošlo hladce. Ten nedostatek paměti by ale neměl bránit odinstalování ne? A to mi taky končí tím restartem.
Ještě mě napadlo, zda by se něco změnilo, kdybych to nedělal z PC Suite, ale z Ovi Suite?
-Alan-
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků