Nokia E75: vysouvací QWERTY je tady

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod andre (novy) 9. 5. 2009 21:08

Ja jsem celkem dlouho pouzival E66, tam me velice zamrzela rychlost telefonu pri velice narocnem pouzivani. Ted jsem si u BB zvykl na klavesnici, nicmene mi na BB hodne veci vadi.
Jedine co je na BB super, je online synchronizace pres Exchange server. Takže moje otázky, pokud máme ve firmě Exchange server, a já si uložím nějakou schůzku do kalendáře, zobrazí se mi v Outlooku ? To samé s kontaktem ? Jestliže mi přijde email zobrazí se mi ihned v telefonu ? Odešlu email z telefonu, budu ho mít poté v odeslané poště v notebooku ?

Díky
,,The World is not Enough"

Blackberry 9700 Bold
andre (novy)
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 9. 5. 2009 22:53

Při použití správných nástrojů by to mělo jít. Bohužel to ale nemám možnost vyzkoušet.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod andre (novy) 10. 5. 2009 10:26

Zkusím ještě popátrat po netu. Ale asi BB vyměním za E75.
,,The World is not Enough"

Blackberry 9700 Bold
andre (novy)
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RobertS 10. 5. 2009 12:40

@andre: tak jak jsem psal v predchozi odpovedi, vsechno co pises na Symbianovych Nokiich funguje.
tobe to na E66 nefungovalo?
RobertS
Junior

Odeslat příspěvekod andre (novy) 10. 5. 2009 12:52

to RobertS : Já to na Nokiích nezkoušel, jelikož jsem přešel na BB, tam mě uchvátila online synchronizace všeho bez nutnosti mého zásahu online.

Takže je asi rozhodnuto a půjdu do tohoto telefonu.
,,The World is not Enough"

Blackberry 9700 Bold
andre (novy)
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MaxT 10. 5. 2009 13:08

Dobrý den,
ještě tu výměnu zvažte.Mám jak E75 a E71 tak i BB Bold.
Nemyslím si,že jsou systému ohledné synchronizace shodné,BB je mnohem lepší.Snad až nokia svůj mail dopiluje tak ano ale zatím je to oproti BB docela hrůza.Navíc, E75 je strašně pomalá a bude jako obvykle dost trvat než ji vyladí.Co se psaní týče, mám na ní problém s písmenama v horní řadě ačkoliv mám docela malé prsty.Numerická klávesnice je pak podle mě naprostá katastrofa.Například než odemknu telefon, přemáčknu se tak 3x.V tomto ohledu je E71 alespoň pro mě 10x lepší, ale zase na ní nový nokia email nefunguje stejně jako na E75, např.exchange nezobrazuje u mailů jiné složky než přijaté.Obě potom mají problém se synchronizací celodenních kontaktů a co se příjmu mailů týče, oproti BB mají často docela výrazné zpoždění.
Taky zvažte, zda li jste ochoten při psaní vysouvat klávesnici.
MaxT
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod andre (novy) 10. 5. 2009 13:34

to MaxT: Vysouvání klávesnice mi tolik nevadí. Jde mi hlavně o tu synchronizaci. Maily už stejně jen maximálně otevřu, mkrnu zda je důležitý, pokud ne, dám zpět jako neotevřený a vyřeším až v práci nebo doma.
Teď jde o to pomalé. Někdo píše, že běhá skvěle, někdo zase, že je pomalá. To aby si člověk potom vybral nejspíš něco mezitím. Pořád přemýšlím zda do toho jít nebo ne.
,,The World is not Enough"

Blackberry 9700 Bold
andre (novy)
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MaxT 10. 5. 2009 14:46

to andre:
No, pomalé je slabý výraz.E75 je alespoň zatím výrazně pomalejší než E71, no a ta je stále pomalejší než BB.A znovu opakuji exchange na Nokii je oproti BB katastrofa.Nejsem odpůrce nokií, sám jsem si je s nadšením kupoval, ale po 24h. používání jsem se vždy rád vrátil k BB.A vysouvání Vám nevadí proto, že zatím nevysouváte:).
MaxT
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RobertS 10. 5. 2009 16:11

@ MaxT:
- E75 rozhodne je pomalejsi nez E71, bez diskuse (i když nepochybně příští verze FW bude podstatně rychlejší, stejně jako tomu bylo u ostatních Nokií). Zda je to natolik pomalé, aby to překáželo, je už na každém aby to posoudil
- stejně tak kvalita klávesnice. Já mám naopak velké prsty a ani s numerickou ani s qwertz nemám nejmenší problém. Rozhodně se mi na nich píše lépe než na E71 (což akorát potvrzuje že andre by se měl rozhodovat podle svých a ne Vašich pocitů)
- co konkrétně na Nokiích nefunguje z toho co na BB ano? Rozhodně neplatí že by nešly synchronizovat podsložky (ty jdou i na E71), taktéž jsem za ta léta, co používám MfE nezaznamenal jediný probém se synchronizací celodenních položek kalendáře (zřejmě máte na mysli tohle, jinak nevím co jsou celodenní kontakty). A ohledně výrazného spoždění mailů - při nastavení "push" se Nokia od BB liší v jednotkách vteřin. Tohle někomu vadí?
RobertS
Junior

Odeslat příspěvekod MaxT 10. 5. 2009 16:27

To roberts:

No, nevím jak vy, ale já mám E71 právě před sebou a například složku odeslané v exchange nevidím.Co se zpoždění týče je to běžně i 10 minut a to v případě že čekáte důležitý mail problém je.
Ano vím,na E75 jsou již složky všechny, ale ta rychlost je příšerná.Nevíte-li o čem mluvím,otevřete si měsíční náhled na kalendář a dívejte se jak se pomalu vykresluje.
No a jestli s exchange na Nokii nemáte problémy, zkuste se podívat na zahraniční diskuse a najdete stovky uživatelů, kteří problémy mají.
BB umí v základu synchronizovat vše.Téma, maily, volání, kontakty, velikost písma,prostě vše.Stratím-li přístroj, stačí mi na novém zadat už.jméno a heslo a mám vše zpět.Dále umí pin maily což je dost výhoda chcete-li poslat mail a zároveň nechcete aby šel přes server.
Ale dost vyzdvihování BB.Mám rád Nokie, být E71 s FP2 tak ji používám, ale E75 je dle mého špatný produkt.(alespoň zatím). Jo a taky mě na ní dost štve (ne)kvalite zpracování.Ostré hrany,vůle mezi vrchní a spodní částí a s tím spojené viklání což je při psaní lahůdka.Ano, vím že u Nokií je to normální, ale u řady E bývalo zvykem zpracování kvalitní.
Co se celodenních kontaktů týče, omlouvám se, samozřejmě jsem měl na mysli události.Jedná se o svátky.Po synchronizaci se celodenní změní na :od 00.00 do 23.59 a tudíž se na ploše zobrazují špatně.Opět je na toto téma fórech spousta diskusí.Jde to celkem složitou cestou upravit,ale v případě,že střídáte přístroje tak jste po výměně opět na začátku.Jde to trvale řešit zakoupením RoadSync4 za 50USD což je lepší verze MFE, ale zase se mi na něm hůře prochází mezi jednotlivými maily.
MaxT
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RobertS 10. 5. 2009 16:41

- E75 je pomalá, jak jsem již několikrát v tomto foru napsal. Nezbývá než vydržet několik týdnů na aktualizaci FW (obdobné to bylo u E90 ze začátku)
- 10 minutové spoždění je fakt špatné, mne to naštěstí chodí včas (zároveň s tím jak to dorazí na server, resp. s rozdílem vteřin)
- Na to abych věděl zda mám s MfE problémy nebo nemám nepotřebuji číst zahraniční fóra (ty čtu kvůli věcem se kterými problém mám). Má zkušenost je, že 99% všech stížností na synchronizaci Nokií se serverem je proto, že to dotyčný neumí používat.
- Synchronizace témat, volání, velikosti písma a pod. nijak nesouvisí s touto diskusí, andre se ptal na synchronizaci e-mailu, kontaktů a kalendáře (jinak nastavení témat, velikosti písma a pod. jde synchronizovat i u Nokie, akorát ne on-line, ale offline)
- Stejně tak pin emaily, které nejdou přes exchange se nijak netýkají synchronizace s exchange serverem
- Špatné zpracování - E75 není o nic hůř zpracovaná než kterékoliv BB. Viklání je dáno vysouvací klávesnicí a žádný vysouvací telefon od jiných výrobců (hlavně HTC) se nevyklá méně a pokud by BB vyrábělo vysouvací telefon, bude se vyklat taky. Kdo nesnese vyklání, nesmí si koupit vysouvací telefon.
RobertS
Junior

Odeslat příspěvekod andre (novy) 10. 5. 2009 17:13

Tak jsem si byl E75 dnes vyzkouset. Pomalá mi nepřišla. Je fakt, že byla bez jakýchkoliv dat, ale i tak mi přišla rychlejší než-li E66, která mi přijde pomalá. Je fakt, že oproti BB je pomalejší, ale zase je menší. BB9000 je hodně velký telefon, co se týče rozměrů do šířky. A pokud funguje synchronizace mailů ( pouze inbox/outbox), kalendáře a kontaktů tak není co řešit.
,,The World is not Enough"

Blackberry 9700 Bold
andre (novy)
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomales 10. 5. 2009 17:31

Já bych doporučil nainstalovat PROFIMAIL. Můžeš ho nechat zaplý na pozadí a nastavit si aktualizaci jak chceš. Pokud přijde nový mail, objeví se ikona, která to hlásí. Já aktualizace zapnuté nemám, ale zkontrolovat všechny 3 schránky trvá asi 5 vteřin. Profimail je kontroluje všechny naráz. A je hodně rychlý.
tomales
Junior

Odeslat příspěvekod RobertS 10. 5. 2009 17:53

@ tomales: v tom mas pravdu, profimal mam taky rad. Akorad ze Profimail neumi synchronizovat kontakty, kalendar ani e-mail s firemnim serverem, o cem se tady celou dobu bavime.
Naposledy upravil RobertS dne 10. 5. 2009 18:09, celkově upraveno 1
RobertS
Junior

Odeslat příspěvekod andre (novy) 10. 5. 2009 17:56

Já tam potřebui akorát firemní mail a k tomu 1 soukromý, který ovšem nepotřebuji nijak aktualizovat pravidelně, jen aby tam byl.
,,The World is not Enough"

Blackberry 9700 Bold
andre (novy)
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků