Nokia E75: vysouvací QWERTY je tady

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Hellfire-Ferry 3. 5. 2010 08:26

Co vlastně zlepšil nový firmware? Já jsem tedy nic (prozatím) nenalezl. Rychlost je podle mého názoru stále stejná. Při psaní na qwerty se znaky stále občas zobrazuji pomaleji a jindy rychleji a o výdrži zatím nemohu sloužit.
Google Pixel 4 (Oh So Orange)
Hellfire-Ferry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod merich 3. 5. 2010 19:39

No ja osobne na par BUG-ov nejak zmeny nepocitujem... teda urcite nie k lepsiemu...
Naposledy upravil Kniter dne 3. 5. 2010 20:56, celkově upraveno 1
Důvod: necituj predchadzajuci prispevok
merich
Junior

Odeslat příspěvekod sheldon 9. 5. 2010 13:15

Jen bych se chtěl zeptat, jsem sám, kdo má problém se zmizením FW? Zatím je to OK, telefon funguje a není třeba přehrát FW, ale pokud by bylo třeba, tak to nejde, jelikož mi ze dne na den Nokia software update hlásí, že mám novější FW než existuje, mám tu verzi 210.12.15 a aktuální je prý 202.12.01, což je celkem prekérní situace... :-)
sheldon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snbs 22. 6. 2010 17:57

Chci se vás zeptat jaký používate držák na mobil do auta?
snbs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DanMars 30. 6. 2010 15:18

Hezký den, mám E75 od Vodafonu s aktuálním FW 202.12.01 a stojím před rozhodnutím, zda změnit Product Code a nechat updatovat na FW 210.12.15.
Je nový FW v něčem lepší? Jaké máte postřehy s používáním telefonu s novým FW oproti předchůdci? Telefon mám krátce, takže nevím, jak se rozhodnout. Jen dodám, že se mi zdá, že vše funguje, jak má, proto ty pochybnosti.
Děkuji.
DanMars
Junior

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 30. 6. 2010 16:54

Jestli s tím FW nemáš problémy, tak bych na to nespěchal. Nic zásadního už tam není a věci, co nefungovaly nebo blbnuly, tak nefungují nebo blbnou pořád.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zvonicek 30. 6. 2010 17:58

Také jsem s firmwarem 210.12.15 nezaznamenal žádné změny. Snad jen rychlejší psaní pomocí qwerty klávesnice, ale jinak zde nejsou žádné viditelné změny.
zvonicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DanMars 1. 7. 2010 06:40

Myslis rychlejsi zobrazovani znaků?

A jeste mam dotaz k baterii. Zda se mi, ze pri normalnim pouzivani vydrzi tak jen dva dny, coz je na 1000MAh trosku malo. Nevite, zda neexistuje baterie stejneho typu s vetsi kapacitou? Klidne i neofiko.
Díky.
DanMars
Junior

Odeslat příspěvekod zvonicek 1. 7. 2010 08:08

Ano, myslel jsem rychlejší reakce při psaní na qwerty klávesnici.

S tou baterií je to trochu problém, zatím jsem nenarazil na silnější (byť neoriginální) baterii, než 1000MAH
zvonicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Whoor 1. 7. 2010 21:25

Dobrý den,
dnes mi přišel nový telefon Nokia E75 z Allmobil.cz. Překvapilo mě, že telefon nemá QWERTZ klávesnici jak jsem si přečetl v recenzích ale QWERTY klávesnici a také neobsahuje češtinu, na což jsem nebyl v popisku produktu na eshopu upozorněn. Inu, řekl jsem si, že jde o daň za nejlevnější netovou cenu a vzhledem k tomu, že obstojně zvládám angličtinu a předchozí HTC S710 měl QWERTY mi to nebude vadit. Nicméně mi vadí, že některá tlačítka na klávesnici mají špatnou popisku - zaprvé mám úplně jiné rozložení kláves než u české verze, za druhé modré znaky neodpovídají následné skutečnosti - například závorky jsou značeny na tlačítku vedle mezerníku, které však tvoří uvozovku, otazník tvoří vlnovku a tak dále.

Prosím o radu jak takovou situaci řešit. Zítra zavolám přímo na allmobil a pokud mi neposkytnou relevantní odpověď pravděpodobně budu situaci řešit vrácením zboží bez udání důvodu do 14 dnů.
Whoor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dejvidek 1. 7. 2010 22:21

Je to pořád dokola, lidi zajímá jen cena, pak si vyberou šedivku dotáhnutou bůhví odkud, až firma zanikne, nikdo jim to v záruce neopraví a tak stále dokola. Viz. jejich sekce dotazy, kde se píše:

Jsou telefony Vámi prodávané určeny pro český trh?
Některé telefony námi prodávané jsou určeny pro český trh. Některé, většinou telefony v ČR neprodávané anebo některé barevné mutace či telefony za akční ceny jsou dovezeny individuálně a jsou určeny pro EU. Tzn., že záruční servis je řešen našimi prodejci.

Nekoupil bych si tam ani pouzdro.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Whoor 1. 7. 2010 23:39

Souhlasím s tím ,že to byla chyba. Nevyznám se v telefonech příliš a nekupuju si je nijak často, tenhle mi padl do oka u kamaráda a protože moje HTC už dosluhovalo, řekl jsem si proč ne...

Takže chybu uznávám a poprosil bych spíš o radu jak by jste podobnou situaci řešili vy? Zase tolik mi rozložení kláves ani jazyk nevadí (i když když už mám angličtinu zřejmě bych se to pokusil nějak sladit - nápady?), nevím, co mi v takovém obchodě řeknou na 14denní lhůtu...
Whoor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dejvidek 2. 7. 2010 08:05

Pokud si smlouvu uzavíral prostřednictvím komunikace na dálku (tj. přes internet), máš právo na vrácení zboží ve lhůtě 14 dnů od koupě. Není nutné uvádět důvod vrácení, prostě telefon zabal tak jak si ho dostal, přidej do balíku papír kde popíšeš co a jak, tedy že využíváš svého práva a telefon vracíš ve lhůtě 14 dnů od koupě a ať ti peníze poukáží na bankovní účet XY. Balík pošli doporučeně, ať máš doklad, že dorazil na místo určení.
Pokud si ho kupoval přímo v obchodě, vrátit ho nemůžeš.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod snbs 2. 7. 2010 09:59

Prosím vás nemá někdo možnost vyzkoušet Nokii E75 připevnit na držák CR-117(držák od Nokie pro N97 mini) díval jsem se na rozměry a mělo by to být +- totožné.Kdyby měl někdo možnost prosím vyzkoušejte to. Děkuji
snbs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 2. 7. 2010 10:33

No, tyhle držáky sedí přímo na konkrétní telefon (tvarově), takže i kdyby se tam E75 vešla, nebude tam 100% držet. Radši bych tedy koupil buďto držák pro ní nebo nějaký univerzál.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků