Nokia E75: vysouvací QWERTY je tady

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Hellfire-Ferry 4. 12. 2009 07:39

Dobrý den. Chci se jen zeptat. Mám verzi softwaru 100.48.78. Vyplatí se mi přejít na ten nejnovější???
...a nepříjdu o záruku? Já se v tom totiž moc nevyznám, tak bych chtěl vědět jak ta aktualizace probíhá. Děkuji za pomoc předem.
Google Pixel 4 (Oh So Orange)
Hellfire-Ferry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 4. 12. 2009 08:15

Určitě vyplatí a o záruku nepřijdeš, pokud budeš vše dělat přes NSU podle správného postupu.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sonyoo 4. 12. 2009 10:52

no zas taký nový nieje už ho mám v telefóne neaký ten pátek... :) a pritom verziu 200.12.51
5110, 5210, 6020, 6300, E51, E75, N97, N900, E7, X7
sonyoo
Junior

Odeslat příspěvekod merich 4. 12. 2009 11:14

machimshin píše:robsol:

Vedel by si napisat aky je product code tvojej E75? Ta moja bude z Orangeu, takze by som si ho rad zmenil na taky, pod ktorym mi najde ten novy firmware.
Dakujem.


Na Orange zatial update nejde, volal som tam a pekne som ich zvozil, ze obmedzuju uzivanie telefonu,kedze maju brandovane telefony s ich "genialnymi" FW a čačkanicami...
Narobil som tam bordel a nech sa staraju, povedal som im, ze ak to nevyriesia v dohladnej dobe, podam na nich oznamenie za obmedzovanie uzivania zakupeneho produktu... Na slonesku obchodnu inspekciu. To je ako by si si kupil auto so 6 stupnovou prevodouvkou a oni ti auto pustia len 5 stupen...
merich
Junior

Odeslat příspěvekod sonyoo 4. 12. 2009 11:17

:D merich ak sa ti snimi nece s*ať tak si ho flashni (ale inak nvm či ti to robí orange alebo nokia lebo myslím akutualizácie na telefóny ktoré sú kupované priamo od nokie vychádzajú niečo skôr ako na tie čo si kúpiš od operátora a za inú cenu.. možno sa mylím niečo také sa mi zdá) ja tam mám softvér od nokie ( pôvodne bol T-Mobile) už nikdy nechem ich mobil 1.zablokovaný a nemožnosť aktualizácie... som rád že ho mám odblokovaný a flashnutý len mi tam vadí taká maličkosť :D vzadu natom kovoom krite dole ich logo :D ale nosím ho hlavne v obale tak to mito aspoň kompenzuje:)
5110, 5210, 6020, 6300, E51, E75, N97, N900, E7, X7
sonyoo
Junior

Odeslat příspěvekod merich 4. 12. 2009 11:58

Tak ja som to operatorovi povedal narovinu, ak si do 2 tyzdnov nebudem moct aktualizovat FW, kde su velmi horuce aktualizacie pre uzivanie E75 - ktory predavaju draho a je to manazersky mobil, tak si ho flashnem po svojom a budem sa s nimi sudit v pripade servisnej opravy - aj tak sa povacsinou tykaju HW a nie SW. A jak je nam vsetkym odbornikom zname v pripade mobilu nie je mozne aby SW poskodil HW, takze SW uprava mobilu nema vplyv na jeho fyzicke vlastnosti - kazdy dobry pravnik to znesie zo stola - myslim tym namietky na odmietnutu zaruku kvoli zmene CODE. A kedze ma "predajca" obmedzoval v pouzivani zakupeneho tovaru a odmietol mi moznost aktualizacie, nasiel som si svoj sposob bez "fyzickeho" zasahu do zariadenia,ako vec vyriesit. A pokial mi je zname a nie su poskodene blomby na zariadeni, tak sa zaruka uznat musi, ci sa to niekomu paci,alebo nie. A ak by sa ohanali tym, ze som neopravnene pouzil SW tretej strany,tak ich zrusim,ze je to SW vyrobcu a nie predajcu zariadenia,co znamena, ze je pouzity original SW. Takze predajca je povinny zaruku uplatnit. Dory pravnik sa z toho vyseka a ak som dobre cital zmluvu, nikde tam nie je spomenute, ze sa aktualizaciou SW strati zaruka, ja som si telefon aktualizoval, ze bola cesta ina,ako si ORANGE predstavuje, je ich problem, nie moj...
merich
Junior

Odeslat příspěvekod Josef Simon 4. 12. 2009 12:10

To merich. Myslím si, že máš až moc velké seilácké řeči a každý, kdo si kupuje brandovaný telefon ví, že tam je s aktualizacema problém a s tvým jednáním daleko nedojdeš. Takových řečí jako máš zrovna ty na operátora máme v práci několik do týdne a spíš to je k smíchu než k nějakému jednání kvůli jednomu jedinci, takže asi tak. Navíc si můžeš dojít přímo do Nokie a tam ti nahrají čistý SW a jedeš si s nejaktuálnějším FW bez problémů. Taky jsem to tak udělal, když jsem koupil E66 od VF, ale už vím, že právě kvůli těmto věcem chci vždy "čistý" systém a ušetřené peníze nejsou zrovna to nejdůležitější, ale v tomto případě to vždy za ty 2-3 stovky stojí.
Canon EOS 500D, Canon 18-55 IS, Canon 50mm f/1.8II, Canon 17-55 f/2.8 IS USM, Canon 70-300 IS USM, UV Hoya HD 77mm, Hoya PL-Cirkular HD 58mm
Josef Simon
Junior

Odeslat příspěvekod merich 4. 12. 2009 12:22

Silacke reci..? Neviem, ako to chodi u vas v CZ (samozrejme nic proti) ale kazdy ma pravo na plnohodnotne vyuzivanie zakupeneho tovaru,a ak ta predajca obmedzuje, je to porusovanie obchodneho zakona. V takomto pripade moze obchodna inspekcia zasiahnut, su to prava spotrebiutelov,ak ti to nieco hovori... Takze silacke nesilacke, mam svoje prava, ako kazdy obcan. A teraz osobna vec, ak nemas kuraz obhajit si svoje prava, je to len tvoja vec, ja tu kuraz mam a skusenosti mi ukazali (a tu uz mam cosi odzite na tomto svete), ze ak si stojis za svojim, skor ci neskor sa prava (az na urcite vynimky samozrejme) domozes.Netreba sa bat,ak si nechas brnkat po nose, budu to robit,ak im ukazes,ze sa nedas,maju respekt,vedia ako na ludi, neboj sa.... A ze je Orange velka spolocnost? A co? Ja som spotrebitel a mam svoje prava, ktore mi spolocnost odopiera,nemyslis?
merich
Junior

Odeslat příspěvekod Josef Simon 4. 12. 2009 12:33

Jasný, máš pravdu a já jsem téhož názoru, jen s tím rozdílem, že oni mají telefony dělané přímo pro sebe a tam to je s těma aktualizacema jiné než do čistých telefonů. Takže nikdy nebudeš mít FW jako v čistém tel.
Canon EOS 500D, Canon 18-55 IS, Canon 50mm f/1.8II, Canon 17-55 f/2.8 IS USM, Canon 70-300 IS USM, UV Hoya HD 77mm, Hoya PL-Cirkular HD 58mm
Josef Simon
Junior

Odeslat příspěvekod jaydoo 4. 12. 2009 12:48

TO MERICH : obchodny zakon je jedna vec a druha je, ze ti s podpisom zmluvy s orange suhlasis s tym, ze ti predavaju brandovany telefon :-(
Nexus 4 > SGN > Iphone 4 > N8 > Lumia800 > N97mini > C7 > C5 > E51 > HTC Diamond > N95> N80 > N70 > 6630 > 6600 > 7650 > 8210 > 6150 > 6110 > 5110....
jaydoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod merich 4. 12. 2009 12:49

Pozri, zavolal som do Orange, dal som im "kapky" za to, ake drahe telefony davaju a este k tomu obmedzuju uzivatelov... Prislubili napravu, som zvedavy, co urobia, ak nic, podam oznamenie na obchodnu inspekciu a oni si s nimi uz poriadky narobia....
merich
Junior

Odeslat příspěvekod merich 4. 12. 2009 12:52

jaydoo píše:TO MERICH : obchodny zakon je jedna vec a druha je, ze ti s podpisom zmluvy s orange suhlasis s tym, ze ti predavaju brandovany telefon :-(

A videl si niekde v zmluve zmienku o tom, ze je brandovany..?? Lebo ja mam ty ch zmluv o d r.1997 az az a ani v jednej ziadna zmienka o BRANDOVANOM zariadeni nie je. To len taky detailik...! ;-) A ak mi je zname, Orange nie je vyrobca, ale predajca a ak ja pouzijem SW vyrobcu,neurobil som nic, co by bolo v rozpore so vseobecnym obchodnym zakonnikom, casti tykajucej sa reklamacii. A kedze Orange vo svojej zmluve "nevyspecifikoval" ze sa jedna o brandovany telefon a aktulaizovany moze byt vyhradne SW Orange,tak sa nedopustam porusenia zmluvy....
merich
Junior

Odeslat příspěvekod jaydoo 4. 12. 2009 13:02

Jedna vec je ale aktualizacia FW a druha je, že meníš PC.
Nexus 4 > SGN > Iphone 4 > N8 > Lumia800 > N97mini > C7 > C5 > E51 > HTC Diamond > N95> N80 > N70 > 6630 > 6600 > 7650 > 8210 > 6150 > 6110 > 5110....
jaydoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod merich 4. 12. 2009 13:15

Fyzicky zasah do zariadenia nie je. Blomby porusene nie su. Neoriginalny SW pouzity nie je... Ake ine dovody vedu k odmietnutiu zarucnej opravy? Zaruka sa nevztahuje, ak je zariadenie fyzicky poskodene, poskodene zivlom (voda, ohen), otvorenim zariadenia - porusenim blomby,alebo inym zasahom,ktore vedie k poskodeniu zariadenia. Original SW od vyrobcu - cize Nokie som nepouzil nic, co by tomu nasvedcovalo. A original SW nemoze predsa poskodit zariadenie. Ak bude poskodene,bude poskodeny napr, reproduktor, WIFI,BT,Mikrofon,alebo nieco ine, doska a podobne a to nie je mozne docielit aktualizaciou noveho FW od vyrobcu. Takze sumarum, neboli porusene ziadne zarucne podmienky... Suhlas..? Orange rata s tym,ze sa s nimi nikto sudit nebude,jednak sa ich boja velka spolocnost - a jednak niekomu to za to nestoji,ale ked to spusti jeden, pridaju sa aj ostatni a to si zas Orange dovolit nemoze... Nemyslis..? Jedna hromadna zaloba, neblaha reklama, pokles zakaznikov, pokles ziskov, nedovera a toto si radsej orange vyriesi uznanim reklamacie, netreba zabudat na taketo veci. I ked by sa zdalo, co ja zmozem proti mase ale ukaz mi jedneho zakaznika Orange,ktory nema nic proti nim..? Vzdy si niekto nieco najde... ;-)
merich
Junior

Odeslat příspěvekod jaydoo 4. 12. 2009 15:51

no a čo s tým ? Radšej vybav hovory za 1sk.
A okrem ineho ja si nekupujem tel. v Orange. :-)
Nexus 4 > SGN > Iphone 4 > N8 > Lumia800 > N97mini > C7 > C5 > E51 > HTC Diamond > N95> N80 > N70 > 6630 > 6600 > 7650 > 8210 > 6150 > 6110 > 5110....
jaydoo
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků