Nokia 6303 classic - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod tomhrusk 15. 7. 2009 12:28

Ahoj, koukám, že už je uživatelů 6303 docela dost. Telefon se mi hrozně líbí, je tu šupa a mám na něho zálusk. Ale zajímá mě jedna věc, dají se změnit ikony menu na nějaké lepší, popřípadě klasické. Tyhle co tam jsou se mi nelíbí a je to docela překážka...Přijde mi to jako ty starý hnusy od Siemensu...Díky
tomhrusk
Junior

Odeslat příspěvekod feudálka 16. 7. 2009 09:35

Ahoj! Jeden postřeh: Když jsem začala nabíjet, ve spořiči se rozsvítily analogový hodiny a kupodivu šly :-D . Ted opět nejdou :-/ . Nevím, čím to je :hm
feudálka
Junior

Odeslat příspěvekod martin08 16. 7. 2009 12:21

Ahoj, tak me v nejblizsich dnech dojde tenhle kousek, prechazim jeste z 6230 :) tak mam par dotazu (telefony moc nesleduju)
1. pujdou nejak prehrat SMS z 6230 do 6303?
2. jak je to s Java hrama? Jsou nejaky ruzny java hry nebo staci kdyz budou mit to dany rozliseni?
3. nejaky SOFTy a programky krome PC Suite? (moch bych guglit ale dam na vas)
diky
BTW: libil se me cernej, pak stribrnej, pak.. no nakonec mam stribrnej ale dilema..:) moc povedenej kousek
martin08
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Deleted user 16. 7. 2009 12:52

ad 1) V PC Suite je pro toto nástroj, jmenuje se Content Copier, v češtině má popisek Zálohovat. V něm průvodce navede k nahrání zálohy dat z 6230 a později je znovu umožní nahrát na 6303.

ad 2) Většinou stačí, že hra má odpovídající rozlišení, tj. 240x320. U aplikací třetích stran pochopitelně nikdo nezaručí zcela korektní chod, ale obvykle to funguje.

ad 3) Prográmky existují, ale záleží na tom, co chceš s telefonem vlastně provádět. Na tu standardní správu je PC Suite podle mého skoro nejlepší (mluvím teď samozřejmě o nové sedmičkové verzi). Pro přenosy dat mezi počítačem a Galerií telefonu není žádný software potřeba, paměťová karta se po připojení k PC chová de facto jako flash disc.
Deleted user

Odeslat příspěvekod martin08 16. 7. 2009 15:04

V pohode. Diky
jo a vlastni tema by slo udelat...? ;-)
martin08
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Deleted user 16. 7. 2009 15:09

Existuje na to prográmek, S40 Theme Studio, ale dost těžko a namáhavě se s tím operuje. V tomhle případě je lepší stahovat si už hotové motivy.
Deleted user

Odeslat příspěvekod eagle22 16. 7. 2009 15:47

Tak, dneska jsem si ho stříbrný čerstve koupil přímo u Vodafone, takže vám sem hodím pár postřehů. Logo Vodafone pod tím displejem nakonec je. Divím se, že se jim tam vměstnalo :-D . Ale jinak to není tak hrozné. Téma se dá změnit, funkční tlačítko je taky možné přenastavit na jinou fci než Vodafone Live, takže mé první obavy z customizace jsou ty tam. Jinak telefon je příjemný, nic mi nevrže, akorát trochu problematičtěji se stíská klávesa "3". Nevím, jestli je to jen konkrétní kus, nebo je to u všech (tj. dotaz na ty, kteří jsou též vlastníky)? Taky se mi zdá, že paměťovka jde vydělávat vcelku ztěžka. Musím ji z telefonu doslova vyviklat :). Pomalu se člověk bojí, aby ji nezlomil. Ale možná to tak má být?

Jo a vyskytl se jeden problém. Připojení funguje - právě jedu přes "Vodafone v mobilu na den". Interní prohlížeč šlape, ale když chci použít Operu Mini (která je tam už nainstalovaná), tak ta se nechce připojit. Program se spustí, ale ať zadávám jakou chci stránku, nic. Chvíli načítá, a pak to hodí chybové okno "Nelze se připojit k Internetu". To mě vcelku štve, protože Operu bych chtěl používat primárně. Má někdo nějakou radu, prosím?
eagle22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kycltov 16. 7. 2009 16:19

Tak to jsem rád, že je mají dobré.
K té opeře, prohlížečem telefonu ji nově stáhni, na operamini.com a půjde to
iPhone 5S Space Gray
T-Mobile CZ
Kycltov
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 16. 7. 2009 19:03

Tou operou mini se nesmíš připojovat k Vodafone Live ale k GPRS web (alespoň tak se ten bod jmenuje na mojí 6120c).
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eagle22 16. 7. 2009 19:21

Michal P píše:Tou operou mini se nesmíš připojovat k Vodafone Live ale k GPRS web (alespoň tak se ten bod jmenuje na mojí 6120c).

Tak přímo v Nastavení Opery tam žádné možnosti výběru bodu nevidím. Mimo jiných možností typu zobrazení či cookies tam je kolonka Protokol, kde je na výběr mezi "HTTP" a "Socket" - což ale asi není ono.

A co se přeinstalace týče - tu starou Operu mám nějak odinstalovat, nebo jen smazat? a pak nainstalovat novou? Každopádně, buď jak buď, by to mělo fungovat i s tou předinstalovanou, ne?
eagle22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eagle22 16. 7. 2009 19:35

Taky jsem zkoušel Menu-Web-Nastavení webu-Nastavení konfigurace-Konfigurace přenosů, a to dát jak na "Standardní" tak na "Vodafone CZ", a nic nepomohlo.
eagle22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eagle22 16. 7. 2009 19:45

Tak už jsem to našel, ale stejně mi to k ničemu moc není. Není to pod položkou Web ale Nastavení -připojení-datové pakety-nastavení datových paketů. Tam je standardně vybráno "GPRS Web", přičemž další možností je "VKGPRS Web", "Přistupový bod 3", "Přístupový bod 4"...
eagle22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Michal P 16. 7. 2009 19:46

A máš paušál nebo VFkartu?
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eagle22 16. 7. 2009 19:47

Kartu. S tím, že na prodejně jsem si nechal zaktivovat tu službu Internet na den.
eagle22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Michal P 16. 7. 2009 20:18

tak potom by to mělo být to VKGPRS Web.
Já mám symbianovou Nokii tam je to nastavení trochu jinak než na S40.
...
Michal P
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků