Nově představená Nokia E55: Poloviční QWERTY

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod bigm 14. 10. 2009 16:19

Dík, takže jdou jen znaky používané i v západních zemích, takže stjený stav jak v E60.
Prosím, může někdo zkusit to datové CSD volání, zda je ještě podporováno?
Budu to muset ještě promyslet po čem šáhnout. Čekání, zda bud eE52/55 bez fota asi si nebudu moci dovolit. Střední doba mezi vytuhnutím E60 mi už klesla na hodinu, což není moc ideální. :-(
bigm
Junior

Odeslat příspěvekod taylor729 16. 10. 2009 11:44

http://www.theorder.co.uk/simfree/offli ... /Nokia/E55
to uz zacina byt docela dobra cena. Nemate nekdo nejaky zkusenosti s theorder.co.uk?
Psal jsem to i do tematu o internetobych obchodech, snad to nevadi i tady, nadsenci do Nokie E55 bude asi uzsi skupina a tam by si toho nekdo nemusel vsimnout.

PS to s orezanou diakritikou u E55 je neprijemny ze je to takhle napul, ale asi by se s tim dalo zit. SMS se stejne pisou bez diakritiky (pokud nema byt snizena delka 1 SMS cca na polovinu) a naoplatku ta half-qwerty kl. musi byt luxusni na psani ;-)
taylor729
Junior

Odeslat příspěvekod RobertS 17. 10. 2009 09:11

ta diakritika není ořezaná. Je plnohodnotná - ale pro jazyky trhů, pro které je E55 určena.
RobertS
Junior

Odeslat příspěvekod taylor729 17. 10. 2009 11:29

Jasne, myslel jsem orezana vzhledem k cestine.
Nejsou zadny zkusenosti s theorder? Sam vazne uvazuju ze po vanocich ji objednam, subjektivne vzhledem ke svym pozadavkum nenachazim zadny lepsi telefon nez E55.
taylor729
Junior

Odeslat příspěvekod lojza_ 17. 10. 2009 20:50

Jestli to má vůbec smysl si jí objednávat ze zahraničí. Už jí nabízí i u nás. Vždycky půjde o šedivku, protože oficiálně není pro náš trh určená a rozdíl v ceně nebude zas tak velký. A můžeš si jí vyzkoušet a převzít osobně.
No stress, keep smiling.
lojza_
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod taylor729 17. 10. 2009 22:27

Zatim je ta cena u nas bohuzel znatelne vyssi nez v anglii (pocitam to i s postovnym) :-(
Oprav me jestli spatne hledam, ale nasel jsem nejlevnejsi u nas za 7990,- z anglie to o 1700 min.
taylor729
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 18. 10. 2009 08:28

Rozdíl 1700 není nic moc, když se E55 vysype, tak si pak spočti kolik tě času a peněz bude stát poslání do Anglie - a nebo pozáruční oprava tady v servisu. Rázem ze 1700,- bude pakatel...
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod lojza_ 18. 10. 2009 14:11

Moment, já budu mít možnost záruční opravy mobilu, přestože není určený pro náš trh, v tuzemském servisu :?:
No stress, keep smiling.
lojza_
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krtek7 18. 10. 2009 14:33

Na jakýkoliv výrobek zakoupený v ČR máš právo záruční opravy. Je už problém výrobce, kde opravu provede a pokud jí provede špatně, tak nová reklamace.

V tom nejhorším scénáří, máš možnost po třetí reklamaci odstoupit od smlouvy a vyžadovat zpátky peníze.
Nokia N96 + telefony na testování
Acer Aspire 5542
Já myslím, že mají všichni pravdu, kromě mě, takže zapomeňte, že jsem něco řekl.
krtek7
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 18. 10. 2009 16:41

U telefonu koupeného v ČR budeš mít možnost ho reklamovat pouze u prodejce (vzhledem k tomu, že se k nám ofiko nevozí). Jak se k tomu bude stavit firma z jejíž peněz oprava půjde je asi vcelku jasné.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod RobertS 7. 12. 2009 19:40

Smazáno. Zde není bazar. dejvidek
RobertS
Junior

Odeslat příspěvekod vitez.7 18. 12. 2009 13:13

Ahoj. Máte nějaké nové zkušenosti s E55 ? V pár obchodech se tu prodává (nejlevnejsi cca 6700Kč), ale to bude určitě šedej dovoz, že? Taky jsem našel českej manuál na tenhle mobil: http://nds1.nokia.com/phones/files/guides/Nokia_E55-1_UG_cs.pdf, kde na straně 102 je napsaný "menu" v češtině, ale to jde asi o nějakou blbost a celý telefon do češtiny přendat nejde? Mám možnost koupit tento mobil na inzerát, kde tvrdí, že faktura slouží jako mezinárodní záruka, je to pravda, že bych mohl tedy telefon reklamovat zde u Nokie? Nebo by jste dali přednost raději české E52, která se ale prý při uvedení sekala? Moc by mi to pomohlo při výběru.... Díky moc všem za jakoukoliv radu...
receiver Yamaha RX-V440RDS, regály B&W DM610 (4Ohm, 2-way, 89dB)
vitez.7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bigm 23. 12. 2009 15:02

Měl jsme teď černou E55 v ruce v tomto krámu:
http://www.mobilyodalese.cz/nokia-e55/d-69862/
V Písku mají kamenej krám.
Černá verze, ruská klávesnice. Vedle anglické QWERTY tam byla i azbuka. Blbé bylo, že ten ruskej potisk byl výraznější jak latinka/číslice.
Byla v něm čeština. Na výběr to mělo english/češtin/slovenštinu/poslední si nepamatuji, takže nějaký jejich flash, asi teda česká verze existuje. Psaní v češtině SMS i seznam OK, klávesnice je samozřejmě QWERTZ.
Na první pokus psaní trochu nezvyklé, ale asi po trošce tréninku rychljší než normální numerická klávesnice a asi by šlo psát hbitě i jen jendou rukou.
Otázka je, zda E55 se nekazí stejně, jak tu vedle úpí majitelé E52.
Asi stále budu čekat, zda se Nokia nesmiluje a něco z E52/55/72 se neobjeví i ve verzi bez foťáku. Zatím asi budu oprašovat svoji staoru E60. :-(
bigm
Junior

Odeslat příspěvekod bigm 28. 12. 2009 00:36

Jak to je s Java aplikacema? Dle této recenze http://jonchoo.blogspot.com/2009/11/nok ... eview.html se s tou E55 klávesnicí špatně snáší Java aplikace, kdy dojde ke zhroucení aplikace při vložení číslice pomocí dlouhého stisku numerické klávesy. Čísla se musí vkládat přes funkční přesmykač.

Jinak pěkná recenze na E55 je na GSM aréně:
http://www.gsmarena.com/nokia_e55-review-396.php
bigm
Junior

Odeslat příspěvekod jet 29. 12. 2009 12:53

koupil jsem si E55 (cernou) pres karamobil.cz, tak par mych postrehu:
-v telefonu je cestina, ktera bez problemu funguje, ale klavesnice je QWERTZ a nikde jsem nenasel prepinani na QWERTY
-pise se na tom paradne, za par dnu jsem si uplne zvykl
-dost aplikaci (nejen javovskych) ma s tou klavesnici problemy, bud vubec nereaguji na stisk klavesy, nebo to dela uplne neco jineho (napr v Phone Remote Control nejdou klavesy vubec; v Opere Mini nejde korektne zadat URL, ale jde to obejit; v Garminu nejde zoomovani mapy pomoci cislic atd atd...)
-jinak je to defakto stejny telefon jako E52 o kterem je toho tu napsano uz dost
jet
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků