Nově představená Nokia E55: Poloviční QWERTY

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod vizitix 16. 2. 2009 20:08

Tak, Nokia dnes na MWC představila 4 nové telefony, mimo očekávané E75 také 6720classic, 6710 Navigator a nástupce úspěšné E51, Nokii E55.

Co na ni řikáte?

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

http://nokiamania.mobilmania.cz/content/view/2377/2/
Unknown Pleasures
vizitix
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Qual 16. 2. 2009 20:18

Designově opravdu krásný telefon, opravdu se mi líbí, a to i parametrově, jen škoda toho, že tam je zase QVGA displej...
Qual
Junior

Odeslat příspěvekod Filip Novák 16. 2. 2009 21:07

Souhlas, telefon se po designové stránce vyvedl, po funkční na tom také není zas tak zle. :) Jsem zvědavý, jak si Nokia poradila s „poloviční QWERTY” - u M600i od SE se povedla, uvidíme, jak obstojí E55.
„Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.“ J. R. R. Tolkien | Moderátor diskuzního fóra MobilMania.cz | Změna přezdívky z „filiptoje” | Nokia N85 + 8GB |
Filip Novák
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tomopk 16. 2. 2009 21:10

Dizajn krásny, výbava dobrá, cena príjemná. Všetko fajn akurát to začína byť ohrané. Dúfam že sa to čoskoro aspoň trochu zmení. :-)
HD2
tomopk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lojza_ 17. 2. 2009 07:59

Všechno je příjemné, cena, vzhled, výbava, klávesnice a doufejme, že i v poslední době ne moc kvalitní zpracování. Co je však ale katastrofa, že není určen pro náš trh :-/

Nechápu, proč :?: Už jsem byl rozhodnutý, že se konečně objevila kvalitní náhrada mé E50, ale tohle mi přijde jako rána pod pás.

Ale i tak doufám, že se u nás bude dát sehnat, protože 600MHz procesor zavání nadzvukovou rychlostí :D Holt nebude v mobilu čeština, ale angličtina, to není až takový problém.
No stress, keep smiling.
lojza_
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vizitix 17. 2. 2009 10:57

Pravděpodobně se bude jednat o stejnou situaci jako s E70, sehnat půjde, ale nebude se prodávat na každém rohu.
Unknown Pleasures
vizitix
Pokročilý

Odeslat příspěvekod RobertFico 17. 2. 2009 11:44

chalani, vysvetlite mi ako sa tam píšu sms a maily a pod. ked tam nejsu všetky písmena-ja tej "polovičnej"klavesnici nerozumiem ale vobec.Dík
RobertFico
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomopk 17. 2. 2009 11:47

Sú tam všetky písmená.
HD2
tomopk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod RobertFico 17. 2. 2009 11:48

tomopk píše:Sú tam všetky písmená.

aha maš pravdu,ale nejak čudne rozhadzane,hm-to musi byt iný bordel písat sms
RobertFico
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vizitix 17. 2. 2009 17:12

Unknown Pleasures
vizitix
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sentry 17. 2. 2009 18:40

Asi jsem i diky svemu veku uz moc "konzervativni", ale rekl bych, ze ty klavesy budou proste malicke, 3 vedle sebe a 5 vedle sebe je proste velky rozdil. Jinak moc hezky kousek, plusem je 3,5 mm jack, miniUSB konektor a vetsi kapacita baterie. Minusem asi to, ze se u nas prodavat nebude :-) skoda
Honor 20 Pro - 8GB/256GB
FW 10.0.0.184(C431E9R5P1)
EMUI 3.0.0
Sentry
Junior

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 17. 2. 2009 20:19

lojza_ píše:Nechápu, proč :?: Už jsem byl rozhodnutý, že se konečně objevila kvalitní náhrada mé E50, ale tohle mi přijde jako rána pod pás.

Je to úplně jednoduché. Jsme tak malý trh, navíc co si budeme namlouvat, dost konzervativní, že počet lidí, ktěří by si tento telefon koupili, nezaplatí (nebo jen málo zaplatí) to, co by jeho uvedení na český trh stálo. A nejsou to moje výmysly ;)

Můj názor? Je to pěkné, pěkné. Ale nekoupil bych si to, když QWERTY, tak už pořádnou :)
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak

Odeslat příspěvekod lojza_ 18. 2. 2009 08:39

Pravda, o peníze jde až v první řadě ;-) A když QWERTY, tak E75. Ale ta má zase mnohem pomalejší procesor (jen 369MHz oproti 600MHz, proboha proč :?: ) a nižší kapacitu baterie.

No, uvidíme, uvidíme :-)
No stress, keep smiling.
lojza_
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dejvidek 18. 2. 2009 21:45

Pokud se objeví na českém trhu, tak jdu do ní. Tenkej telefon, o něco lepší výdrž než E51, 8GB kartu jen přehodím a jede se :-)
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod lojza_ 19. 2. 2009 08:24

Mám trochu obavu a tu hybridní qwerty klávesnici. Jak se na ní asi bude psát :?: Bude mít pořád T9 :?: I když v tomhle případě, kdy nebude lokalizovaná, tudíž bez českého slovníku by se musel naučit všechna slova od základu.
No stress, keep smiling.
lojza_
Mírně pokročilý

Další stránka