Sdílené heslo pro WLAN

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod DanMars 28. 1. 2009 08:03

Dobrý den, mám ještě jeden problém. Chci se připojit s N95 8GB k domácí wifi síti...přidal jsem MAC adresu na wifi router, když dám vyhledávat WLAN sítě na mobilu, tak mi ji najde a žádá o sdílené heslo pro WLAN...nevíte co to je? Takové žádné nemám :) nebo dělám něco špatně?
Děkuji
DanMars
Junior

Odeslat příspěvekod fury_only 28. 1. 2009 09:04

No, zřejmě jsi si nastavil heslo (sdílené heslo) pro WPA/WPA2. Projdi si pořádně nastavení routeru. Pak stačí jen v telefonu nadefinovat "přístupový bod" a je to... Poud budeš brouzdat např. pomocí opery, dáš jen připojit a dostaneš na výběr z možností připojení, mezi nima bude i Tvůj nadefinovaný "přístupový bod"... Nic na tom není...
Rulezzz...!!!
fury_only
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod favoracer 28. 1. 2009 12:45

tiez mam na N95 taky isty problem...ako a kde si najdem tie nastavenia routeru?..na niektorych najdenych sietach pyta odomna WEP a na inych zas zdielany aktivny kluc ci nieco take...
favoracer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jannnn 28. 1. 2009 12:52

No pokud se to té sítě chceš připojit, tak samozřejmě to heslo musíš znát. Pokud tu síť neprovozuješ ty, tak se musíš zeptat vlastníka, aby to ho řekl.
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fury_only 28. 1. 2009 13:12

Jak psal jannnn. Pokud jsi provozovatel sítě, tak by jsi heslo měl jistě znát, pokud jsi jej při zabezpečování WiFi zadával... A pokud se snažíš jen připojit k "nějaké" WiFi, buď si jistý, že bude právě zabezpežena min WEP klíčem...

Jinak k nastavení routeru. Většinou se vyskytuje na adrese 192.168.1.1, 127.0.0.1, atd... Ale samozřejmě záleží na výrobci jak přístroj předdefinoval...
Rulezzz...!!!
fury_only
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 28. 1. 2009 13:49

fury_only píše:127.0.0.1, atd...

todle to nebude určitě, to je adresa vyhrazená pro localhost (tzn. něco jako odkaz na právě používaný počítač) :-) ... nejsnazší to bude najít v manuálu pro ten konkrétní typ/výrobce ...
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fury_only 28. 1. 2009 13:53

jannnn píše:todle to nebude určitě


...tohle jsem si taky myslel, ale už jsem to párkrát na několika routerech viděl... ;-)

Ale být Tebou, asi bych poprosil někoho, kdo se malinko vyzná v nastavení routeru, aby Ti s tím pomohl...
Rulezzz...!!!
fury_only
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sandra 28. 1. 2009 14:10

doporucuji neco precist o problematice wifi, telefon chce klic-sit zaheslovana-zadate klic a surfujete-klic neznate-zjistite ho,nezijstite-mate smulu.
Nastaveni routeru se o neco lisi,prectete si navod. Pokud stale nic zavolejte na servis znacky a nezapomente si aspon zjistit co mate za typ. Pokud wifi sit "neni Vase" muzete patrat majitele a povypravet jak moc se chcete pripojit pres jeho wifi.
iPhone Xs :-*
sandra
Poslední varování


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků