Bluetooth dálkové ovládání PC

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod Pukis 14. 1. 2009 17:45

Zatím marně hledám nejjednodušší prográmek (Symbian nebo i Java) na ovládání PC přes Bluetooth, který by se spustil a každé tlačítko klávesnice by mělo na PC naučenou konkrétní funkci, tak že bych se ani nedíval na displej telefonu. Je to trochu náročný požadavek, ale snad nějaký prográmek co to umí existuje. Moc díky za rady.
Pukis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 14. 1. 2009 19:00

Zkus tyto programy, snad to bude to, co hledáš - nezaručuju.
Bluetooth Remote Control
EQBlueTool
Bablbam
seterwohipikule
Pokročilý

Odeslat příspěvekod n3zm4r 14. 1. 2009 19:29

Presne tymto problemom som sa zaoberal posledny tyzden, tak sa s Vami podelim o vysledky mojho hladania:

MobileWitch ( http://www.mobilewitch.com/software.php )
+ javovy (server aj klient) program
+ klientska cast ma 4 mody: ovladanie mysi, ovladanie klavesnice (sipky, Backspace, space, tab), ovladanie preddefinovanych aplikacii (nevyhoda je, ze zvolena aplikacia musi mat focus; aplikacie su Firefox, WMP, IE, Winamp, PPT)
+ umoznuje spustit lubovolny prikaz (ako Win+R)
- serverova cast pozostava z jedneho okna (ktore sa neda minimalizovat do tray) bez akychkolvek funkcii
- neda sa vobec prisposobit

VectIR ( http://www.vectir.com/ )
+ podporuje BT aj IR
+ server sa minimalizuje do tray
+ moznost definovat vlastne profily
- prevazne urcene na ovladanie prehravacov(iTunes, Winamp, WMP)
- rieseny systemom pluginov (avsak ziadne som zatial nikde nenasiel)
- vstavane su: ovladanie prehravacov, mysi, Windowsu (Logoff, Standby, Shutdown, Volume)

JRemoteControl ( http://sourceforge.net/projects/jremcntl/ )
+ pre Windows aj Linux (javovy server)
+ server sa minimalizuje do tray
- umoznuje jedine spustat prikazy (ale umoznuje spustat ich s parametrom zadanym klientom!!)
- nepodporuje vsetky J2ME klavesy (nepodporuje A, B, C, D)
- nie velmi user-friendly server

ControlFreak ( http://mtvoid.com )
Netestoval som ho, ale zo stranky projektu som vycital, ze:
+ ma najprepracovanejsi vzhlad
- je free, pre S60 (len 1st a 2nd edition), je to prevazne ovladac Winampu (ale mal by podporovat aj ine funkcie)

Moccatroller ( http://trent.gamblin.ca/Moccatroller/ )
- podporuje ovladanie mysi aj klavesnice* a tiez prenos obrazu (a zvuku) zo servera na klienta!
* ovladanie klavesnice pozostava z priradenia klaves mobilu (len 1-9) klavesovym skratkam na pocitaci
Na mojej Motorole L6 sa mi ho ale nepodarilo rozbehnut, takze viac zhodnotit neviem.

Ak niekto pozna nejake ine, rad ich tiez vyskusam...
n3zm4r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pukis 15. 1. 2009 21:35

Moc díky za info. Zatím jsem zkoušel:
Bluetooth Remote Control - dobrý nástroj, ale potřebuju něco rychlýho, ovládat jen přes klávesnici, takže to není to co hledám
EQBlueTool - téměř přesně to co hledám, jen škoda že je to v ruštině :-) , v mobilu se chová tak, že stačí jen ovládat přes klávesnici, super... jediný co mě štve, že při zapnutí programu v mobilu se pořád ptá k jakému zařízení se chci přes Bluetooth připojit, nejlepší by bylo kdyby si ho zapamatoval a připojil se k němu automaticky, nevíte jestli to jde v telefonu nějak nastavit?
Pukis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod inzaghi 26. 1. 2009 13:34

tak jsem vyzkousel skoro vsechny zde uvedene aplikace na ovladani bluetooth a nakonec jsem si vybral bluetooth remote control, da se minimalizovat do tray, takze nemusim nic aktivovat v pocitaci, pri ovladani mysi vidim na mobilu i obraz displeje, dobre ovladani winampu, i kdyz nevim proc ale nefunguje mi prochazeni pisnicek v nem, nic mi to nenejade, nevite cim to je? a file browser je taky dobrej:) mam k tomu adapter ovislink air live za 350kc a funguje bezproblemove, dokonce ma v ovladacich i takovou funkci ze vsechen zvuk co jde z mobilu se prenasi do pocitace, ktery mi hraje pres repraky, takze takova mala bezdratova reprosoustava:))
SAMSUNG Google NEXUS S I9023, Android 2.3.6
inzaghi
Junior

Odeslat příspěvekod Tony.som.ja 26. 1. 2009 17:08

MobileWitch najlepsi, najjednoduchsi, plne funkcny ... akurat skoda ze nema podporu iTunes no :(
- Nokia 5800 XM Red
- iPod 30GB 5G White
- ASUS M51V Multimedia
Tony.som.ja
Junior

Odeslat příspěvekod inzaghi 27. 1. 2009 01:39

plne funkcni je i bloetooth remote control jelikoz se da nastavit kterakoliv zkratkova klavesa ve windowsu, ja osobne ovladam mobilem nejlepsi aplikaci na prehravani videa SMPlayer a fachci to suprove, mobile with ma jednu velkou nevyhodu a to sice tu ze aby fungovalo spojeni tak se musi pustit server v pocitaci, takze k nemu musite jit, kdezto BRT je spusten porad na pozadi, takze se muzete kdykoliv pripojit mobilem k pocitaci aniz byste k nemu museli jit:)
SAMSUNG Google NEXUS S I9023, Android 2.3.6
inzaghi
Junior