Máme Nokii 5800 XpressMusic: otázky & odpovědi

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mates III 28. 12. 2008 10:56

Zajímalo by mě, jestli jdou sms napsat i bez stylusu jen prsty? Nebo jsou tlačítka moc malá na prsty? A jaká je odezva při psaní? Zmáčkneš tlačítko a hned reaguje? Jde mi o to, že na WM při psaní na sw klávesnici občas trvá i pár vteřin, než se znak napíše nebo na něj nereaguje, tak mě zajímá, jak je tomu u nokie?
Díky
Nokia 6500 slide
MacBook 2,4 GHz
mates III
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jindrich.E50 28. 12. 2008 11:38

Na youtube máš desítky videí jak se píše. Je to snad jedno z nejčastějších videí. Navíc tohle bude hlavně o tvém subjektivním pocitu. Protože já ji nemám, ale tohle jsem neřešil. Mili nebo nano vteřiny se určitě nedají v tomhle změřit. :-D
Nokia E51 Black Steel, SanDisk Premier 2GB, GPS Nokia LD-4W, Nokia 5800 XpressMusic Blue
jindrich.E50
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JeSuA_mAsTeR 28. 12. 2008 11:39

este raz to napisem s boldom NEMAM WINDOWS takze mi je ten tvoj link vies co platny :) ale dik

mohol by si sem dat ten PC prosim ta????lebo tiez mi nepomoze ze mi povies ze mas cesky a cisla nikde

dakujem
iPhone
JeSuA_mAsTeR
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrick 28. 12. 2008 12:44

Me by naopak zajimalo jak se dela se stylusem v handwriting funkcich. Da se vubec poradne drzet? Vypada strasne tenky.
Mrick
Junior

Odeslat příspěvekod JeSuA_mAsTeR 28. 12. 2008 12:50

da sa to,skusal ho vobec nevyuzivat,ale neda sa to uplne 100%
iPhone
JeSuA_mAsTeR
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pcermis 28. 12. 2008 12:58

Zkoušel jste někdo připojit 5800 na NSS? mě to pořád hlasí Error vě všech možnostech podle webu mám tu nejatuálnější verzi 1.0.38.14 ale prostě to nefunguje >:-( a přitom s každým jiným telefon bezproblemu funguje
pcermis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomkulitom 28. 12. 2008 14:23

Kryštof Korb píše:Já tam mám taky ten desítkovej, ale nv druhým tématu dával AiR link na FW pro Phoenix, tak to zkusím po recenzi flashnout. PC mám českej, ale na NSU ti to FW stejně nenabídne.

AiR píše:tak to zkusit pres Phoenix
http://rapidshare.com/files/176095696/R ... 0_5800.exe


Včera jsem to zkoušel přes Phoenix a nic, ale jelikož jsem sním nikdy nedělal, tak asi bude chyba někde u mně. Při scanu founu to vyhodí nějakou chybu.
Někde jsem viděl flash přes J.A.F., ale ten jsem nerozchodil, protože crack byl zavirovanej a pod Vistama se mi to nadařilo. Kdyby si uspěl dej info, připadně návod. Dík
tomkulitom
Junior

Odeslat příspěvekod Inpernak 28. 12. 2008 15:14

Se chci zeptat tech maniaku co jiz maj tento mobil jestli je vystup pro sluchatka take kvalitni ???
Xperia P/ Note 3
Inpernak
Junior

Odeslat příspěvekod Mrick 28. 12. 2008 15:19

Tak vzhledem k tomu, ze to je XpressMusic...
Mrick
Junior

Odeslat příspěvekod tomkulitom 28. 12. 2008 16:40

2 Kryštof: Kde máš prosím Tě Nokii vyrobenou? By Nokia nebo Finland?
Dík
tomkulitom
Junior

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 28. 12. 2008 19:16

mates III píše:Zajímalo by mě, jestli jdou sms napsat i bez stylusu jen prsty? Nebo jsou tlačítka moc malá na prsty? A jaká je odezva při psaní? Zmáčkneš tlačítko a hned reaguje? Jde mi o to, že na WM při psaní na sw klávesnici občas trvá i pár vteřin, než se znak napíše nebo na něj nereaguje, tak mě zajímá, jak je tomu u nokie?
Díky

Samozřejmě, že jdou. na výběr je několik klávesnic, mimo QWERTY i klasická numerická "s tlačítkama jako kráva", takže žádný problém. Odezva je okamžitá, telefon zavibruje.
Mrick píše:Me by naopak zajimalo jak se dela se stylusem v handwriting funkcich. Da se vubec poradne drzet? Vypada strasne tenky.

Stylus je docela v pohodě, ale já jsem rád, že ho skoro není potřeba vytahovat.
Inpernak píše:Se chci zeptat tech maniaku co jiz maj tento mobil jestli je vystup pro sluchatka take kvalitni ???

Dobré, ne však nejlepší.
tomkulitom píše:2 Kryštof: Kde máš prosím Tě Nokii vyrobenou? By Nokia nebo Finland?
Dík

Maďarsko ;)
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigFoot007 28. 12. 2008 20:15

to krystof- takze ten zvuk sa da? IDE MI O TO, ZE POVODNE SOM SI CHCEL KUPOVAT NEJAKU LEPSIU mp3(kupil som si prednedavnom porty pro, a k tomu mam nokiu e51 jej zvuk vsak nie je az tak vyborny. nie je to zle, ale viem si predstavit daco lepsie).
Ked som videl tuto nokiu- viacmenej som bol ochotny ist do nej - ide mi hlavne o spojenie troch funkci, ktore denne potrebujem- telefon, fotak(na prednasky), aMP3 na pocuvanie hudby, nakolko denne toho vela nabeham a stravim v MHD...

Skusal si na 5800 aj ine sluchatka(nejake Senny, or Kossy,mproste daco lepsie ako tie chrastitka od nokie)?
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 28. 12. 2008 20:37

ahojky..mne by moc zajímalo..

1.jde tam navigace tomtom s vnitřní gps?
2.umí offis?..(stačí prohlížet word,exel,pps)..tak jak je to na WM?
3.video..WM má asi nejlepší přehrávač TCPMP.prý je už i pro symbian a free.to by mohlo jít přehrátí filmů bez sekání a to i ve velikosti 700-1,3Gb ..je tomu tak?..(přesněji.670X380..787 Kbps..16/9..25,000 fps)
4.internet..tak jak na WM je opera 9,5..tak je prý už i pro symbian.ta samá verze..funguje tam?
.
pokud to bude vše fungovat,doufám,že vše spuštěno,tak asi určitě zase přejdu zpět na symbian...moc díky za odpověď .. 8-)
Naposledy upravil freddy158158 dne 28. 12. 2008 20:48, celkově upraveno 1
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigFoot007 28. 12. 2008 20:46

to freddy- navigaciu tomtom 6(novsia verzia nie je, otazne je ci vobec bude niekedy 7, pripadne rovno 8) - a vsak uz ta 6 je rozchoditelna s N95 a jej vnutornym GPS prijimacom...
Druha vec je spatna podpora- zatial nikto tomtoma nerozchodil. ani sygic. ani garmin...

k tej dvojke - na prehliadanie dox. a pod by mala stacit(vsetky ostatne symbian phony maju soft na prehliadanie priamo od nokie, horsie uz je to s upravou - tamn treba daco doinstalovat
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 28. 12. 2008 20:51

uprava mne nezajímá..to si fakt počkám na notebook a nebo PC .. :-)
spíš mne zajímá ten internet a to video... ;-) .....aaaa k netu si pustit MP3 .. :D

ten net..opera umi až 5 stránek..nezahltí to RAM?..to mne zajímá .. :D 8-)

PS: ještě drobnost.po připojení do USB dá nabídku,tak jak každá nokie tohoto typu,výběr mezi storage a zálohou? .. ;-)
Naposledy upravil freddy158158 dne 28. 12. 2008 21:36, celkově upraveno 1
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků