Nokia N97 [obecná diskuze] 01.07.2010 nový firmware 22.0.110

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 5. 7. 2009 20:04

Aha, provokatér. S tím sa di bodnůt
;-)
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Cheetah007 5. 7. 2009 20:05

seterwohipikule
Samozrejme kazdy ma jine naroky,nehadam se a s temi 4GB no :hm ....tahle kapacita myslim bude vetsine lidi vyhovovat to mas kur.. recht. ;-)

Snad se tu zase nebude FLAMovat ktery OS je lepsi ne? Dneska uz jsou Symbian a WM temer rovnocenne s bohatou uzivatelskou zakladnou a velkym vyberem aplikaci.
U symbianu je otravna pouze nutnost certifikace nekterych aplikaci,kterou myslim zavedla nokia kvuli piratum.Sikovni to dokazi obejit hackem telefonu a ti ostatni zoufat nemusi...free aplikace lze podepisovat treba pres online https://www.symbiansigned.com/app/page/ ... dOnline.do .Zkusil jsem par Free programu a bez problemu.
Naposledy upravil Cheetah007 dne 5. 7. 2009 20:09, celkově upraveno 1
Cheetah007

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 5. 7. 2009 20:07

cheetah: to nebyla reakce na tebe, to bylo na pana Provokatéra :-))
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod delong 5. 7. 2009 20:07

seterwohipikule píše:Aha, provokatér. S tím sa di bodnůt
;-)

si mimo. predtym som mal N95-8GB a chcel som si kupi N97 a stale rozmyslam ze ju kupim ale vadi mi na nej par veci. asi si labilnejsej povahy ked ta taketo veci vedia vyprovokovat. ;-)
delong
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 5. 7. 2009 20:09

seterwohipikule píše:cheetah: to nebyla reakce na tebe, to bylo na pana Provokatéra :-))

J,j...vim,nez jsem to napsal objevil se jeho prispevek ale to je fuk :mrgreen: ;-)

delong
Pokud jsi s N95 8GB spokojeny nevidim duvod upgradovat na jiny model.Jestli ti N97 nevyhovuje tak si porid neco s vysuvnou QWERTY od HTC ty je par let delaji nokia ma N97 jako prvotinu a nemuzes cekat ze bude absolutne dokonala.....v tehle konstrukci je zatim novacek.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod BigFoot007 5. 7. 2009 20:15

s HTC to ludia neporovnavajte...Toto je symbian, daleko privetivejsie a daleko podobnejsie obycajnbemu telefonu so series 40.

HTC by som si ja kupil iba v jednom pripade - aby som si na nom pustil moj najoblubenejsi tomtom, ktory zmizol zo symbianovej sceny. Inak mi stacilo ako sa mi okoli na mobily s wm vzdy stazovali. Ja som so symbianom spokojny, niekomu vadi certfikovanie, s tym by mohla nokia nieco robit.

Ja osobne vidim n97 ako buduci predajny hit. U mna ma kopu ludi uz nejaky ten piatok n95, a ked cena n97 klesne na sekundarnom trhu pod hranicu 9-10t, tak to len zacne sialenstvo. Ludia chcu dotyk, a vela z nich je anti - apple. Z mojho okolia som jeden z mala co vyuziva symbian aj na viac ako telefonovanie. Niektori z mojho okolia ani len nevedia ze si mozu do telefonu nahodit navigaciu alebo si ho uplne pomenit. A prave takyto tajtrlikovia ktory su spokojny s N95, ale chcu uz dotyk, zostanu u nokie a pojdu bud do n97, alebo aj pripadne do 5800/5530
mobil:Galaxy Note 9
AR: Kia Ceed JD 1.4 Exclusive
AV:Hisense 49CM3000
BigFoot007
Junior

Odeslat příspěvekod N-man 5. 7. 2009 22:37

Caute, precital som 19 stran tohto fora, ale nenasiel som konkretnu odpoved, len polemizovanie ohladne 3d chipu. Kedze planujem na N97 pozriet obcas aj nejaky film a neviem ci do plynulosti videa zasahuje aj spominany 3d chip, pytam sa: dokaze N97 prehrat bez sekania aj obycajne divX? vdaka

btw: nie som si isty ci sa stane predajnym hitom a ci klesne pod hranicu 10 000, skor si myslim, ze cena privelmi neklesne a udrzi sa na jednej hladine ako je to napr u niektorych E-series. Aj napriek tomu, ze som moju N73 kupil za 16 500 a teraz stoji cca 6500, N97 patri medzi high end. napr E90 nikdy nespadla ku low endom ako je to s N95
Nokia is the best.
N-man
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigFoot007 5. 7. 2009 23:02

To -N-man, na tuto otazku ti tu zatial nikto z dotycnych nevie odpovedat. NBa divx u nojkie treba z nepochopitelnych dovodv neoriginalny prehravac, pritom symbian v samsungu toto s tym istym original prehravacom dokaze(real player, skoda ze sa neda vytiahnut ta verzia zo samsungu a natvrdo doinstalovat do nokii).

No a pretoze treba prehravac od tretej strany - nie je uplne zarucenie toho ze to pojde vsetko krasne a bez problemov. Napriklad 5800 - ma ten isty zaklad ako n97, len procak je nataktovany o 65 MHz menej - 369 vs 434. Na 5800 mam SmartMovie - divx klasicky trebars serialovy 350 MB divx nevie prehrat bez sekania, s tym ze to sekanie je fakt silne.

No a teraz tot otazka, ci to tych 65 megaherzov zachrani?
mobil:Galaxy Note 9
AR: Kia Ceed JD 1.4 Exclusive
AV:Hisense 49CM3000
BigFoot007
Junior

Odeslat příspěvekod delong 5. 7. 2009 23:34

na 95ke toto nebol ziadny problem. dokonca z vystupu na telke ten divx isiel celkom svizne. na n97 to bude asi podobne ako na 5800. dufam ale ze nie.
delong
Junior

Odeslat příspěvekod Qual 5. 7. 2009 23:41

DivX jsem přehrál v pohodě ve slušné kvalitě i na bývalé E50, která má jen 220MHz CPU. Na 5800 se mi to nepovedlo snad ani na nějaký nízký (kvalitativně únosný) bitrate. Proto nyní všechny filmy cpu do MPEG4, sice není soubor tak malý jako u DivXu, ale zase se to přehrává bez trhání i při bitrate 2000 kbps. Řekl bych, že se to časem ještě vylepší - nějaké ty optimalizace a bude to v pohodě...
Qual
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 6. 7. 2009 01:03

N-man píše:N97 patri medzi high end. napr E90 nikdy nespadla ku low endom ako je to s N95

Máš vůbec představu, za kolik se prodávají telefony nejnižší kategorie? N95 na tu hranici NIKDY nespadla!
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Cheetah007 6. 7. 2009 01:16

N-man
No brát N95 jako lowend nevím nevím...už se doprodává a stále stojí 8-9k a jiný to nebude,to spíš dřív dojdou zásoby.
Osobně si myslím že N95 byla poslední z N series s celkem solidní konstrukcí a ucházejícími plasty.....po N95 8GB to šlo z kiopce.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod N-man 6. 7. 2009 16:09

ok, viem, nepatri medzi lowend, ale chcel som vyjadrit ten cenovy rozdiel pocas uvedenia na trh a dva roky potom.
No ale nechajme to tak, dnes ma ale pri surfovani zarazila sprava, ze novinka Nokia 5630 XM obsahuje procesor ARM 11 taktovaný na 600MHZ! Viem, je to nic moc mobil zodpoveda tomu aj cena (6 500 Kč) ale oproti vlajkovej lodi N97 je to rozdiel 166Mhz!
Nokia is the best.
N-man
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod delong 6. 7. 2009 16:39

n95ke sa cena akotak drzi lebo je to stale kvalitny mobil
delong
Junior

Odeslat příspěvekod koblih.jr 6. 7. 2009 16:41

seterwohipikule píše:Já konkrétně 32GB nevyužiju. Stačí mi 4GB. Že TY nezaplníš neznamená, že ON taky ne.
Dobře, ty si dokazuješ svou pravdu, já svou.

No, to jsem si taky říkal - a hle. ****, sosnout pár celých seriálů a máme paměť plnou. Ještě že N97 má paměťovky, které játelefonu chybějí.
Odkaz směřující na warez smazán. dejvidek
Tady nic není. Výš koukej. :-)
koblih.jr
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka