N85 [diskuze] - nový firmware 30.101

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod b-o-s-s 23. 2. 2009 18:23

CHCI SE ZEPTAT: dneska jsem dal svoji n85 po druhé na reklamaci, protože se restartovala při hraní her a pouštění videa. Opravili ji někomu už nebo se všem pořád restartuje ???
b-o-s-s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nefir 23. 2. 2009 18:33

playmaker píše:Potřeboval bych na něj sehnat nějakou peněženku - trezor na kódy...
Vše instaluji na paměťovku, ale i tak mám interní paměť už 55MB, jak to? Co mě zabírá 23MB?? Jde něco promazat co zbytečně zabírá paměť?

Ad trezor na kódy:
Používám HandySafe, který je jak pro Symbian, tak pro stolní PC a veškeré data jenom bezproblémově synchronizuješ podle potřeby.

Ad paměť:
Nemáš náhodou naposílány soubory a další ptákoviny přes bluetooth? Najdeš je totiž v přijatých zprávách a pokud u zpráv nemáš nastaveno ukládání na pam.kartu, tak logicky zabírají místo v paměti telefonu. Takže řešením je nastavit ukládání zpráv na pam.kartu, nebo po uložení přijaté soubory ze zpráv vymazat...
nefir
Junior

Odeslat příspěvekod playmaker 23. 2. 2009 18:43

To je sice pěkná aplikace, ale 45doláčů za to dávat nebudu. A to řešení s podpisem certifikací apod se mě zatím nějak "pod kůži" nedostalo. Mě by prostě stačila ta naprosto free java Trezor, nechápu proč tam nejde a celkem dost mě to vytáčí, protože tohle fakt potřebuji. :grr:

A s těma sms, mám to sice nastevené na uložení do mobu,ale posílal jsem si jen jeden obrázek přes BT a pak jen synchronizoval přes Bt s 6280 kontakty, kalendář a poznámky a sms přijatou mám jen jednu. Mám totiž v mobu zatím simku, kterou moc nevyužívám.

Jde vám někomu dát obrázek,aby se v mobu ukázal při přehrání skladby?
Mobil: N85 v.30.101 + 6280(1GB MiniSD) v.05.92 ; Foťák: Panasonic TZ1(1GB SD)
playmaker
Junior

Odeslat příspěvekod Lampaa 23. 2. 2009 19:18

nefir: v nastavení zpráv tam někde je položka jestli to chceš uložit na kartu / mobil a taky kolik chceš aby se uložilo zpráv...

playmaker: di do aplikací->správce apl. -> volby -> nastavení -> a dej vše a vypnuto pokud to již tak nemáš..třeba ti to pomůže ;-) myslíš jako obrázek alba? nějak to jde nastavit ale řek bych že na kvalitu přehrávání to vliv NEmá tak mi to příde i zbytečný a hledat se ti s tim nebudu .. sry :-] ale vim že u nějakejch to mám..
Lampaa
Junior

Odeslat příspěvekod nefir 23. 2. 2009 20:00

playmaker píše:To je sice pěkná aplikace, ale 45doláčů za to dávat nebudu.
Jde vám někomu dát obrázek,aby se v mobu ukázal při přehrání skladby?

Zaregistruj se na Handango.com, mají tam skoro pořád akce s až 70% slevami. Já jsem tak kupoval HandySafe, navíc ještě v době kdy dolar stál patnáct korun. A samozřejmě bez problémů pořád upgraduji na novější verze.

Tím obrázkem myslíš co? Obrázek alba v hudebním přehrávači? Přidej si ten obrázek do ID3 tagu. Na to stačí jakýkoliv editor tagů. Já používám MP3Tag.

2Lampaa: Já nechci nic nikam ukládat. Já s ničím problém nemám :)
nefir
Junior

Odeslat příspěvekod Lampaa 23. 2. 2009 20:10

nefir: jé sry já to četl jako "řeším" místo "řešením" :-)
Lampaa
Junior

Odeslat příspěvekod playmaker 23. 2. 2009 22:00

Lampaa: Tam mám vše vyplé Instalace softwaru: Vše a Ověřit certifikát on-line: Vypnuto

nefir: Ok, zkusím se tam regnout a uvidím. Díky

Lampaa + nefir: Tím obrázkem při přehrávání myslím ten jak když spustíte Hud.př. a přejdete na přehrávání, je tam název skladby, interpret, čas, ovládání a nad tím vším je čtvereček s obrázkem, když nemáte žádnej uložen tak tam je taková šedá mapa světa s 3 notama. Nebo když dáte Volby a Vizualizace, tak tam jde taky aby byl přes pomalu celej displej ten obrázek(pokud tam je).
Prvně mě to nešlo, ale pak jsem došel na to, že když tam dávám písničky a mám je ve sbírce, dám upravit a tam je vložení toho obrázku, zobrazí se mě jen s koncovkou png. Tak to nastavím,dám uložit, ale pak bych řekl že se ten obrázek neuloží, není už pak zase nikde vidět, tak nevím. Chtěl jsem to tam zkusit dostat.
Jinak zkusím ten MP3Tag, díky.

Jak zápasíte s kalendářem? Já děsně, dost ho využívám a oproti 6280, kde byl vynikající a supr se tam pracovalo s upomínkama a náhledama, tak tady je to strašné a zbytečně složitější! 8-S

Edit: Tak MP3Tag nepomohl, i tak díky :tleskani
playmaker
Junior

Odeslat příspěvekod milan.jirkovsky 23. 2. 2009 22:53

b-o-s-s píše:CHCI SE ZEPTAT: dneska jsem dal svoji n85 po druhé na reklamaci, protože se restartovala při hraní her a pouštění videa. Opravili ji někomu už nebo se všem pořád restartuje ???

Já si jí vyzvednul z reklamace minulý pátek a vrzající kryt mi vyměnili, ale restartování nevyřešili, akorát mi přehráli soft na stejnou verzi, což pochopitelně nevedlo k žádné změně, ale znova se mi ho reklamovat zatím nechce, počkám pár dní, jestli Vodafone konečně nezveřejní nový firmware, jak mi na dotaz slíbili (jejich slovy - během února).
milan.jirkovsky
Junior

Odeslat příspěvekod milan.jirkovsky 23. 2. 2009 22:59

Ještě jsem se chtěl zeptat, nemáte někdo problém s bankovními SMSkami? Když mám zapnutý zvuk (režim Normální nebo Venku), příšerně to začne pískat, jen jeden hlasitý protivný asi 5 vteřin trvající tón. Nevíte někdo, jak se toho zbavit a nastavit tam nějaký normální zvuk?
milan.jirkovsky
Junior

Odeslat příspěvekod Lampaa 23. 2. 2009 23:01

playmaker: tak to zkus udělat ve winampu...nebo přímo v telefonu a někde je volba přidat obrázek alba bo tak něco :-)
Lampaa
Junior

Odeslat příspěvekod playmaker 23. 2. 2009 23:12

Lampaa píše:playmaker: tak to zkus udělat ve winampu...nebo přímo v telefonu a někde je volba přidat obrázek alba bo tak něco :-)

V telefonu jsem to nikde nenašel
playmaker
Junior

Odeslat příspěvekod Lampaa 23. 2. 2009 23:15

v hudebním přehrávači dáš podrovnosti o skladbě...už na konkrétní písničce
Lampaa
Junior

Odeslat příspěvekod playmaker 23. 2. 2009 23:30

Lampaa píše:v hudebním přehrávači dáš podrovnosti o skladbě...už na konkrétní písničce

Dobře, ale tam je Název skladby ; Interpret ; Album ; Číslo skladby ; Rok ; Žánr ; Skladatel ; Komentář ; Knihovna , o obrázku nic
Jak budu mít víc času, tak to zkusím ještě nějak prohledat co kde nabízí.
Díky za rady
playmaker
Junior

Odeslat příspěvekod airmt 23. 2. 2009 23:41

nefir píše:Myslím že vím kdo je stupidní a kdo ne...
Ono stačí jenom si přečíst popis kontextových kláves.

Pokud potřebuješ návod pro blbce, tak prosím:
............

Diky za navod pro blbce, nefire, potvrdils mi aspon ze nejsem blbej :) protoze kdyz jsem dal leve kontext.tlacitko, tak mi to nabizelo jen "wifi jina sit" (mame na strese vetsi APcko a jsou tam i nejake neinternetove wifiny), zadne GPRS... takze prave proto jsem to nechapal...

kazdopadne to zkusim priste az zase wifina spadne a uvidim co tam bude... ted to prave uz GPRS jako volitelny pristupovy bod ukazuje... doufam, ze uz to bude v pohode ;-)
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Junior

Odeslat příspěvekod Lampaa 23. 2. 2009 23:48

playmaker: je tam zobrazení alba a dáš změnit -> hodí tě to do galerky a tam si vybereš obrázek :-)
Lampaa
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka