Nokia 5800 XpressMusic - poslední fw. 60.0.003 (10/2011)

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod borsuk 29. 4. 2010 12:37

Jj, slozky Slovnik, Hledani firem, YouTube, Google tam mam taky jako zastupce internetove adresy, smazat nejdou, tak nezbyva nez pres nabidku organizovat je premistit treba na samy konec nabidky aplikace, no ale samozrejme slozky jako zastupce web adres mi prijdou trochu podivne, pozustatek po ikonach stareho fw a nedodelek noveho, nicmene az takovy problem v tom nevidim.
Nekdo tu zminoval mensi vydrz baterie, to mohu potvrdit, take vetsi vytizeni RAM a mirne pomalejsi reakce telefonu, vstup do menu stredovou klavesou ale hlavne polohove cidlo, trva radove sekundy nez se rozmysli jak natocit displej.
borsuk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rajs 29. 4. 2010 13:57

Tak ram je naopak vyžší,baterie má stejnou spotřebu jako předtím a čidlo je meně aktivní než předtím škoda že nejde vypnout.A co se týká těch složek panové odkazy si můžete udělat jaké chcete a následně je uložit do zálohy a vždy obnovit k obrazu svému a to že jste provedli update bez hardresetu a formátu karty pak dělá bordel v telefonu chce to jen číst několikrát se to zde psalo.............
rajs
Poslední varování

Odeslat příspěvekod petra.osickova 29. 4. 2010 14:03

ahoj nevíte někdo jestli jdou stáhnout hlasy do ovi navigace pres pocitac a ne přes internet v telefonu?? predem se omlouvam jestli jste to tady už řešily, ale moc se tu nevyznám :-)
petra.osickova
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod borsuk 29. 4. 2010 14:37

rajs píše:Tak ram je naopak vyžší,baterie má stejnou spotřebu jako předtím a čidlo je meně aktivní než předtím škoda že nejde vypnout.A co se týká těch složek panové odkazy si můžete udělat jaké chcete a následně je uložit do zálohy a vždy obnovit k obrazu svému a to že jste provedli update bez hardresetu a formátu karty pak dělá bordel v telefonu chce to jen číst několikrát se to zde psalo.............

Toz neda mi to abych nereagoval, RAM je mozna vyssi o nekolik malo MB, ale rychle pada bez tendence se uvolnit, vydrz na jedno nabiti mi osobne prijde kratsi, tu spotrebu jsi realne necim meril? Cidlo polohy, o nem jsem psal, to jsem mel na mysli, lze samozrejme vypnout, asi jsem se spatne vyjadril, co se tyce tech slozek jako zastupcu odkazu, tak ja s tim zadny problem nemam, jen jsem reagoval na dotaz, navodu na update firmu je vsude habadej, nekdo doporucuje hard reset, jiny ne, to at si kazdy resi po svem, ja osobne jsem zadny "bordel" po updatu nezaznamenal...
Edit: obecny postup pri update fw je doporucovan pres NSU, nikde se nepise ze je nutny format telefonu ci karty, specialni postupy, napr. fles pres Jaf a NaviFirm, format doporucuje(neni nutny, tento postup stejne maze vsechna data na "C"), je to ovsem postup neoficialni, ale to jiste kazdy znaly problemu vi, ja osobne jsem se timto nezabyval, takze zkusenosti nemam...
Naposledy upravil borsuk dne 29. 4. 2010 15:28, celkově upraveno 1
Chceš-li poznat charakter člověka, dej mu moc. A.L.
borsuk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dr. Taby 29. 4. 2010 15:27

petra.osickova píše:ahoj nevíte někdo jestli jdou stáhnout hlasy do ovi navigace pres pocitac a ne přes internet v telefonu?? predem se omlouvam jestli jste to tady už řešily, ale moc se tu nevyznám :-)

Jde i mapy. Sám jsem to tak udělal. Ale hlasy čr ženská už jsem tam měl.
Zdraví Dr. taby
Dr. Taby
Junior

Odeslat příspěvekod tvargy 29. 4. 2010 15:39

@petra.osickova: konkretně - vygoogluj si nokia map loader, stáhni a přes něj můžeš nahrát mapy a hlasy
@tvargy
tvargy
Junior

Odeslat příspěvekod borsuk 29. 4. 2010 15:54

http://maps.nokia.com/ovi-services-and- ... ressmusic/

Navedu te primo: klepni na ten link, dej OK, nabidne ti OVI mapy, klikni na download, ten po otevreni dialogoveho okna zrus, pod tim vsim se po te objevi Map Loader, potvrd volbu jazyka a stahni.
borsuk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dr. Taby 29. 4. 2010 16:20

Já to dělal přes OVI suite - a jedna z mála věcí, která byla bez problémů. Jinak jako čerstvej majitel strašně tápu. Zatím nevím, jak změnit ikony na ploše místo třeba obchodu s hudbou atd. Všechny kontakty jsem musel po přechodu z SE přepsat atd. Ach jo.
Zdraví Dr. taby
Dr. Taby
Junior

Odeslat příspěvekod petra.osickova 29. 4. 2010 16:54

no ja mam map loader stahly a ty mapy mě jdou stahnou v pohodě, ale když kliknu na ty hlasy tak tam žádnou nabídku hlasu nemam.
petra.osickova
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paur 29. 4. 2010 22:06

"Dr. Taby: změna ikon rychlého spouštění na úvodní obrazovce: Menu/Nastavení/Osobní/Domovská obrazovka/Klávesové zkratky.
paur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod borsuk 30. 4. 2010 00:14

Jeste mi to nedalo, badal jsem po info na konkurencnich forech, ty QO a Rihanna widget pri aktualizaci pres NSU nejsou dostupne pro vsechny PC, zalezi pro jaky trh je onen firm a PC urcen, cili zrejme pro CZ a SK nejsou tyto dostupne.
borsuk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tvargy 30. 4. 2010 07:27

@petra.osickova: v map loaderu je druhá záložka - první záložka jsou mapy a druhá záložka jsou hlasy
@tvargy
tvargy
Junior

Odeslat příspěvekod Dr. Taby 30. 4. 2010 09:32

paur píše:"Dr. Taby: změna ikon rychlého spouštění na úvodní obrazovce: Menu/Nastavení/Osobní/Domovská obrazovka/Klávesové zkratky.

Díky, tam jsem byl milionkrát, ale klávesový zkratky mě nenapadly.

-- 30. 4. 2010 10:34 --

Twinďa píše:Mobil-man a Kniter: no spíš jsou mi stejně jako Mobil-manovi k ničemu, takové odkazy nepotřebuju. Blbý je, že nejdou odstranit... kdyžtak zkusím ten postup s přeinstalováním, když už tam musí nutně být, tak ať aspoň nějak vypadají :-D

Tak jsem to vyřešil přes trojhmat formát. Nejsou tam už vůbec.
Zdraví Dr. taby
Dr. Taby
Junior

Odeslat příspěvekod raf156 30. 4. 2010 13:15

Zdravím,
stáhl jsem si nový fw v50... všechno v cajku až na jeden "drobný" detail... Nejde se mi připojit na net... Už se mito stalo jednou, ale bohužel jsem zapomněl co kde jak ponastavit... Chtěl bych poprosit, pokud s tím máte někdo zkušenost, jestli byste mě mohli nasměrovat... Zkouším v nastavení vše co mě napadá (v cílech (bez kategorie) mám normálně O2 Internet), ale nemohu se prostě nevím proč připojit... Předem díky :)
raf156
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petra.osickova 30. 4. 2010 22:49

jo já ví že ta je ta druha založka hlasy ale když to dám, tam se mi tam neukaze zadna nabidka hlasu
petra.osickova
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka