Nokia 5800 XpressMusic - poslední fw. 60.0.003 (10/2011)

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Kniter 3. 6. 2010 15:24

Ja som mal 3.03 a mapy 3.04 som stiahol s http://maps.ovi.com a preinstaloval.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 3. 6. 2010 15:58

Tak me to nabidla primo aktualizace sf v telefonu... jenom ti tam pak zustane i verze 3.03 a tu jsem odstranil rucni odinstalaci ve spravci aplikaci.
Mobil-man
Junior

Odeslat příspěvekod lumix22 4. 6. 2010 16:24

Ahoj, dneska se mě stala celkem nepříjemná událost s GPS. Naposled jsem GPS použil v neděli na horách a jela bez problému. Dnes po 5 dnech jsem ji zapnul ve městě a hned z fleku na mě vyskočila hláška "Cena posledního hovoru byla 0,40,- na vašem účtu zbývá xxx,- kč" A tohle udělalo a asi 5x. To by mě zajímalo co s tim může být. Celou dobu to mám nastaveno na Offline a vypnutou Asistenci GPS, měsic a půl to nevzalo ani halíř a ted to zase začalo krást kredit. Nevíte co s tím může být, když mám všechno dobře nastaveno? Nerad bych zase přišel o kredit :--
lumix22
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 4. 6. 2010 16:38

Uprav si v nastaveniach v cieloch miesta pristupu na nezmyselne.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumix22 4. 6. 2010 16:49

Zkusim to najít. Ale řekni mi, jak je možné, že měsic a půl je to zadara a ted se to nějak samo přeplo a už za to platím.

Nastavení telefonu: Použití serveru zjištovaní polohy, mám nastaveno na Automatické, Přístupový bod - GPRS Web. Je to nasvení správné?

Jinak mě to už bere peníze za to, že vůbec sputím ty mapy a pak to už přiúčtovává podle toho co tam dělám a jak dlouho to mám zpuštěné, takže další peníze v kelu 8-S

Hledal jsem na ty místa přístupu a nikde to tu nemám, to je nějaké divné, předtim to tam bylo. K čemu tam přesně ty trajekty?

Ty a nebude to tim že mam veri map 3.0.3 a né 3.0.4?
lumix22
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumix22 5. 6. 2010 17:59

Tak problém jsem včera vyřešil. Stačilo v nastavení telefonu v Metodách určování polohy vypnout volbu podle sítě a už to zas jede zadarmo. Navíc po přeinstalování map novější verzí 3.0.4 jsem zjistil, že Nokia na nové verzi dobře zapracovala a už na mapách nacházím více věcí, které ve starší verzi nebyly. Krom toho tato verze se umí připojit přes Wifi/Sít, takže pokud je někde v dosahu wifina, tak mužem mapy řádně využívat Online a mělo by to být zdarma navíc s vyšší rychlostí stahování dat GPSkou, takže místo kde s nacházíte by mělo být zobrazeno během pár vteřin. ;-)
lumix22
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 5. 6. 2010 19:18

Řešením je pořídit si neomezená data a takové drobotiny pak není třeba řešit. Mám mapy online a ani v zahraničí to nebylo na zbankrotování.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod digiking 5. 6. 2010 20:02

lumix22 píše:už na mapách nacházím více věcí, které ve starší verzi nebyly

cus lumix, neslo by to trochu rozepsat? zatim jsem na tu verzi 3.04 na nokiackem foru necetl moc hodne chvaly. nevim zda vyhody predci ten chybejici ukazatel GPS signalu (coz chce hodne lidi vratit zpet)?
digiking
Junior

Odeslat příspěvekod lumix22 5. 6. 2010 20:50

Přemýšlím, že bych si dal nějaký datový tarif a mohl jet online. Vodafone nabízí v současnosti 2 tarify. Jeden za cca. 170,- na měsíc a druhý za 17,- na den, takže platím jen za dny, ve kterých jejich net používám. Takže uvidím, který z nich by byl výhodnější a pro který se rozhodnu.

K těm mapám. Včera jsem se po městě projížděl na kole a zkoumal to nastavení těch map až jsem na to přišel a pak jsem si mapy vyzkoušel jak fungují. Mapu jsem si pěkně zvětšil skoro na max a koukám, přibylo tam pár detailů, třeba chodníky, které tam ve staré verzi nebyly, tam ted jsou. Nebo některé malé, polní, horské cesty tam nebyly a ted jsme je tam našel. Ale samozřejmě tam pořád není všechno, dost tam toho ještě chybí. Ten ukazatel GPS signálu mi tam taky chybí, chybí mi tam v režimu offline i ten ukazatek stahovaní dat i když to bylo zadarmo, ale aspoň bylo vidět, že to nějak pracuje ta GPS. Tak snad další verze bude obsahovat předností obou předešlých verzí. Co se týče rychlosti ukázání místa kde mojí polohy mě telefon párkrát překvapil rychlých nalezením mé pozice. Několikrát to bylo pod 20s. Někdy to zas trvalo i pár minut. Ono to asi záleží na tom, v jakém místě se zrovna člověk nachází, jak silný je tam GPS signál atd. Mimo město, ta GPS najde moji polu rychleji než ve městě mezi paneláky. :-)

Nevíš jak často Nokia aktualizuje ty mapy?
lumix22
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod digiking 5. 6. 2010 21:20

nejak ses rozepsal, ale nejak me to nepresvedcilo:) to, ze tam pribyly nejake polni cesty je spis otazka tech mapovych podkladu (ty jsem aktualizoval zrovna vcera, z 92MB se pro CR smrskly na 82, coz je trochu zvlastni, ale treba to nejak optimalizovali:). aktualizace budou asi tak 2-3x do roka pri tomhle tempu.

ten GPS fix se asi nebude moc lisit od verze 3.03, jinak verim, ze mohli zamakat trochu na te rychlosti prekreslovani map (coz je v changelogu), ale asi to nebude tak markantni, jinak by se o tom uz vsude psalo, zatim zustavam ;-)
digiking
Junior

Odeslat příspěvekod lumix22 6. 6. 2010 09:38

Spíš je to taková drobná aktualizace, dost toho tam zatím chybí, ale řekl bych, že trochu rychleji vyhledává tu polohu.

Jinak chci se tě zeptat, nabídnul ti už mobil aktualizaci firmwaru? Mě pořád ne. Asi si budu muset změnit product code aby to šlo upgradovat. Nedoporučil bys mi nějaký program zobrazující počasí?
lumix22
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 6. 6. 2010 09:41

Zkus AccuWeather
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumix22 6. 6. 2010 10:06

Fajný prográmek, už jsem si nastavil moje město počasí zobrazuje pefektně, navíc na něm oceňují, že je zdarma. Nevíš jestli by šlo dát zobrazení toho počasí na plochu displaye? Myslim, jako vyplnění místa pod kontakty které jsou nahoře pod ní mail a dole 4 klávesové zkratky.
lumix22
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod digiking 6. 6. 2010 14:16

firmware v50 mam uz davno, mam sedivku a prodejce mi uz zmenil product code na takovy, na ktery to jde:)

a kolik dat si stahne AccuWeather pri jedne predpovedi? nemam dat. tarif, tak jestli to vyjde nejak rozumne (rozumej par kB prenosu)
digiking
Junior

Odeslat příspěvekod lumix22 6. 6. 2010 16:45

Já šedivku nemám, ale ten product code si budu muset změnit pomocí toho programu.

Jinak co se týče toho AccuWeather, tak zkoušel jsem ho doma, ale to jsem se připojoval přes domácí wifi sít, takže to bylo zadarmo. Na mobilu taky žádný datový tarif nemám. Ted jsem se zkusil připojit přes GPRS a stálo mě to 4,-. Asi si dám nějaký datový tarif, at mě to tolik nestojí. :-)
lumix22
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků