Nokia 5800 XpressMusic - poslední fw. 60.0.003 (10/2011)

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Batles 25. 5. 2011 21:34

Také se s navigací trápím. Kilometr od cíle to dá povel na odbočení na nesmyslnou cestu a kdybych to tam neznal, tak vůbec nechápu, kde bych skončil! Pořádně mne to štve.
A mám ještě jeden problém: nedaří se mi najít způsob, jak vymazat v navigaci v "Historii" uložená místa.
Mám jich tam už nepřehledně.
Díky moc za každou radu.
Hezký večer všem.
Batles
Batles
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 25. 5. 2011 21:54

Ad Historie vymazat nejde - přemazávají se novějšími údaji.
Ad navigace - chlapi, případně dámy najezdil sem s Nokia navigací tisíce kilometrů a neměl sem vážnější problém - to že to v Budapešti mělo blbě jízdný pruhy mě stálo 500m zajížďka. Nechápu co tam máte nastaveno, případně vypnuto (že by data a navigace bude méně přesná?). Zítra odjíždím do Monaka, navigaci v telefonu pochopitelně sebou, loni sem ale také neměl problém, až na to, že sem neměl nahranou mapu Itálie :lol:
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod A1rh- 26. 5. 2011 09:16

rozdíl může být právě v tom, že já ji použil v "p.r.d.e.l.ákově" na malých silničkách v ČR (pár nesmyslů na mě zkusila i v Brně) a ty nejspíš na hlavních Evropských tazích, takže je otázka jakou prioritu dávají vývojáři mapám a detailům v ČR a ostatní Evropě.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 26. 5. 2011 09:29

Navigace mi v pohodě našla i hotel v Nice, nebo sem pomocí ní jel přes Švýcarsko a to rozhodně ne po dálnici. Bez problémů jí občas použiju i na jihu čech ve vesnicích, kde sem nikdy nebyl. Toto není záležitost vývojářů, ale dodavatele mapových podkladů - Navtequ (Nokie, která Navteq vlastní).
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bigjoe 26. 5. 2011 15:27

Vážený vie mi niekto poradiť, po zadaní cielového mesta, ktoré je vzdialené viac ako 200 km mi navigácia ( N 5800 ) vypíše hlášku, že pamäť je plná, vypnite niektoré aplikácie. Pritom okrem Ovi mapy mi nič iné na mobile nebeží, volné miesto v mobile je 41 mb a na karte 4,5 gb. Pri blízkych cieloch to nerobí, mám aktuálnu verziu Ovi maps. Ďakujem za každú dobrú radu.
bigjoe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A1rh- 26. 5. 2011 16:00

žeby nějak zasekaná operační paměť ? Zkus ho vypnout a zapnout a zkus znovu. Nespouští se ti něco hned po spuštění co se natahuje do paměti ?
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod bigjoe 26. 5. 2011 17:17

Skúšal som všetko možné aj nemožné, odinštaloval som viac aplikácií aby sa uvolnila pamäť, skúšal som reštart, žial nepomôže nič, neviem si to vysvetliť. V nedelu ideme do Čiech a na hambu sveta si musím zobrať starý dobrý autoatlas ( pokial mi dovtedy niekto neporadí niečo rozumné ).
bigjoe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A1rh- 26. 5. 2011 20:56

tak zkus odinstalovat mapy a dát je tam znovu, je to pokus omyl, nenapadá mě čím to může být. Nemáš tam snad nějaký antivir ...
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod bigjoe 27. 5. 2011 18:05

Aj to som už skúšal, odinštaloval som mapy aj nejaké aplikácie, ktoré nepotrebujem, nepomohlo to, som v koncoch...
bigjoe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod houghs 27. 5. 2011 20:48

Tento problém se začal objevovat ve verzi 3.06, podívej se jestli máš tu nejnovější verzi 3.06. Když tak zkus starší verzi 3.04 anebo naopak betaverzi 3.07 z betalabs.nokia.com. Další možností je zkusit přeformátovat kartu či přeinstalovat firmware.
houghs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bubu2 3. 6. 2011 12:00

Ahoj. Mám problém s aktualizací OVI map z verze 3.04 na 3.06. Telefon mi aktualizaci nabídne a když dám instalovat, po chvilce se objeví chybová hláška, to samé když se pokusím o aktualizaci přes internet. Hláška je humorná - Něco se pokazilo. Následuje rada co s tím, ale nic nepomáhá.
bubu2
Junior

Odeslat příspěvekod A1rh- 3. 6. 2011 14:46

já měl málo paměti, musel jsem odinstalovat starou verzi a pak dát novou. Btw. mám v telefonu asi jen 12 MB volné paměti a to instaluju vše na kartu, kolik máte vy ostatní ?
Některé aplikace se ani neptají a hrnou se přímo do telefonu, jako QuickOffice a asi pár dalších (Mapy OVI).
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod digiking 9. 6. 2011 15:45

odpověď pro uživatele "stani" (kterému nejde poslat SZ) ohledně 5800: čau, bohužel jde to přehrávat jen po jedné mp3 (navíc s poledním fw se vždy po skončení začne znovu přehrávat ta samá mp3!! šílené, předtím s fw51 (a níž) to bylo ok), nějaký přehrávač to myslím uměl, ale zas neměl možnost ekvalizéru a znělo to dost blbě.. jinak ten stand. přehrávač nokiácký si pamatuje pouze u videí kde přestal hrát....
digiking
Junior

Odeslat příspěvekod stani 13. 6. 2011 09:11

Zdravím.

Sháním product code pro NOKIA 5800 NAVI EDITION black.

Předem díky.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 13. 6. 2011 09:16

Na NE nevím, 0573761: Euro3 Black.
Mapy budou plně funkční i s tímto.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků