Nokia 5800 XpressMusic - poslední fw. 60.0.003 (10/2011)

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod Hakanan 12. 2. 2011 20:32

Dobrý den. Možná se to tu už někde řešilo, ale nenarazil jsem na to. Můj problém je takový, že mi již od zakoupení cca před rokem neustále bliká v pravém horním rohu obálka a Píše mi to SIM karta plná, ikdyž plná není a dělá to i u jiných SIMek. Nepomohl ani fw 52.0.007 :hm
Hakanan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tvargy 12. 2. 2011 20:43

@hakanan: jak píšeš...sim karta je plná, takže máš na simce uložených moc zpráv, musíš smazat (zprávy --> volby --> zprávy sim)
@tvargy
tvargy
Junior

Odeslat příspěvekod Hakanan 12. 2. 2011 20:46

To me napadlo hned taky, ale ve zprávách sim nemám ani jednu je tam doslova napsané žádné zprávy :-|
Hakanan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod boss-ivoss 13. 2. 2011 07:47

Jestli někomu fw52 vyřešil problémy s výdrží baterky, tak já jsem na tom přesně naopak - předtím pohoda - s fw50 třeba 3 dny, teď je to špatné - třeba včera jsem nabíjel 3x, při stejném používání :shock: .
boss-ivoss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kniter 13. 2. 2011 19:18

keby sa mne po aktualizacii firmware zhorsila vydrz a nenasiel som v telefone najaku aplikaciu alebo nieco, tak skusim format telefonu a karty. Skus zistit cez aplikaciu nokia battery monitor spotrebu.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod boss-ivoss 13. 2. 2011 19:55

Řešit to nemám sílu, před updatem to fungovalo, po update (nabídnutém telefonem) to nejde.
Dojdu do autorizáku, ať mi to zařídí oni. Telefon mě začíná štvát, zdaleka nejradši bych se ho zbavil, aby mi vrátili peníze (mám ho bohužel už asi 8 měsíců...)
boss-ivoss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Luboš406k 17. 2. 2011 08:08

Chtěl bych se zeptat, jestli někomu fungují mapy 3.06 , při aktualizaci map mi to nabídlo jen verzi 3.03. Díky.
Dříve N82, N8-TM, nyní 808 PV
Luboš406k
Junior

Odeslat příspěvekod A1rh- 17. 2. 2011 09:41

tak mě Ovi Suite 3.0.0.290 nabídl aktualizaci na Mapy Ovi s bezplatnou navigací 3.6.(587) hned 2x. Doufám že to nemám v mobilu nainstalované nějak duplicitně. Zkusím stáhnout pouze 1x a pak se podívám if to bude nabízet pořád i tu druhou 9MB aktualizaci (obě jsou totožné).

-- 17. 2. 2011 09:48 --

akorát byla původní instalace map přímo v telefonu a teď ani 18MB volných nestačí, takže asi lepší je komplet odinstalovat a dát vše na kartu. Nebo je z nějakého důvodu lepší mít samotnou aplikaci přímo v telefonu ? Třeba kvůli rychlosti ?
V profilu kódy AliExpress US $19, Twisto 300 Kč, Richee 300 Kč, Curve 5 GBP, Revolut, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod A1rh- 17. 2. 2011 10:56

tak ne, automaticky se instalují do telefonu, který v seznamu instalovaných aplikací ukazuje u Nokia Maps velikost opět 7MB.
A zajímavé je, že po odinstalaci a nové instalaci map je v telefonu o cca 14 MB víc místa.

-- 17. 2. 2011 11:39 --

V "Dalších volbách" map přibyla funkce Map Reportér, kde lze zaslat informace o chybě - např. chybějící ulice nebo chybně jednosměrka a pod.
A dívám se že výše zmíněná chybka - ulice Lesnická v Brně je nyní označena správně jednosměrkou.

Další nová podaplikace Insight Guides obsahuje v tuto chvíli v ČR pouze info z Prahy.

Hmmm, tak po chvilce hraní si s mapami už mám volných zas jen cca 22 MB v telefonu. Že ono to souvisí s nastavením využití paměti přímo v aplikaci Map ?! Myslel jsem že se jedná o RAMku, ne o místo v telefonu.
V profilu kódy AliExpress US $19, Twisto 300 Kč, Richee 300 Kč, Curve 5 GBP, Revolut, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod Batles 27. 2. 2011 10:14

Ahoj chlapi,
před pár dny mi začala u Nokie 5800 v klidovém stavu vyskakovat na displeji tabulka:
"Uživatelské jméno k přístupovému bodu a Heslo k přístupovému bodu"
Cvaknu tedy na "zrušit", ale za chvilku je tam zase. I po vypnutí a zapnutí telefonu je tam tabulka zase.
V nastavení mám zrušena všechna připojení.
Poradíte mi, jak se toho zbavit?
Batles
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 27. 2. 2011 10:29

Tak si nastav ten přístupový bod. Řekl bych, že se chce nějaká aplikace připojit na internet a nemůže, protože to nemáš nastaveno. Když píšeš, že to dělá pár dní, popřemýšlej, co jsi nainstaloval za tu dobu
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Batles 28. 2. 2011 09:31

Díky, asi máš pravdu. Nějaká aplikace mi občas píše, že je k dispozici aktualizace.
Tak ji zkusím najít a zrušit.
Batles
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod A1rh- 25. 3. 2011 14:34

Opera Mini 6 pro S60 mi na N5800 nejde spustit, točí se "Připojování" a pak chyba, připojení se nezdařilo. Opera Mini 6 Java ani Opera Mobile 11 nemá problém. Netušíte čím by to mohlo být ? Poprvé jsem ji instaloval přímo přes telefon ze strnek Opery, podruhé jsem stáhl instalák, nahrál do telefonu a pořád stejné. Instalace proběhne normálně.
díky :-)
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod Yaki 28. 3. 2011 13:40

Zkus přepnout v nastavení Opery Mini / Pokročilé / Protokol z výchozího Socket na Http - u mně tohle zabralo.
Yaki
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod A1rh- 28. 3. 2011 14:40

jenže já se do ní vůbec nedostanu, při prvním spuštění napíše že se nelze připojit
A1rh-
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka