Nokia 5800 XpressMusic - poslední fw. 60.0.003 (10/2011)

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod Twinďa 1. 6. 2010 14:26

Mám dotaz k navigaci. Jde někde vypnout, aby se při spuštění (vyhledání polohy) přihlásil telefon na net? Vodafone mi v rámci tarifu aktivoval dementní službu Internet na den (24h za 17 Kč) a teď se mi to pokaždým zapnutí navi aktivuje a protože to využívám skoro denně, platím, což jsem předtím nedělal. A-GPS mám vypnuté (pokud se to vypíná v NASTAVENÍ - TELEFON - NASTAVENÍ APLIKACÍ - POLOHA - METODY URČOVÁNÍ POLOHY. Tam mám zaškrtnuté jen Integrované GPS a Podle sítě. Měl bych volbu PODLE SÍTĚ odznačit? Dost mě to štve, předtím to bylo bez problémů.
Dá se někde úplně deaktivovat připojování k netu přes operátora, stačí mi jen využívat wi-fi.
Díky za rady
Twinďa
Junior

Odeslat příspěvekod wit.cz 1. 6. 2010 14:32

smaz si pripojeni k netu z telefonu, vymaz APN
wit.cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Twinďa 1. 6. 2010 14:39

wit.cz: a kde to prosímtě najdu? sorry za možná blbý dotaz, ale už se v tom chvilku hrabu a nemůžu nic najít :-) Co je APN? díky
Twinďa
Junior

Odeslat příspěvekod Kniter 1. 6. 2010 14:47

Apn - miesto pristupu. Menu/nastavenia/pripojenie/cielove lokality/zovol, ktor ches zmazat a volby/spravovat/vymazat. Alebo ho edituj a prepis v nom nazov miesta pristupu na x.
V navigacii/ nastavenia/internet/offline. Ale potom nepojde ani cez wifi. Je aj aplikacia psiloc connect, ktora preferuje pripojenie cez wifi.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Twinďa 1. 6. 2010 15:14

kniter: díky. Ještě jsem tam objevil jako poslední volbu POUŽÍT PŘÍSTUPOVÝ BOD a přepnul na PO POTVRZENÍ. To by teoreticky mělo taky stačit, předpokládám, že Maps by se při hledání polohy měly dotázat na to, jestli se chci připojit k netu. Když ne, změním to na X a bude.
Dneska už to nezkusím, protože mi ten blbý net pojede 24 hodin 8-D
Díky za radu, už jsem měl za to, že se z Map zdarma zase stanou v mém případě placené :/
Twinďa
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil-man 1. 6. 2010 16:17

Ne novy 3.04 se te nezeptaj, uz sem si na to stezoval tady na foru:)

Takze pokud vubec zadny data, tak se musi v metode zjistovani polohy zrusit i pomoci site/wifi.

A jinak doporucuju prepnout uctovani dat na skok, pak to uctuje po kB a ne za celej den 16KC.
Mobil-man
Junior

Odeslat příspěvekod Yaki 2. 6. 2010 07:52

A já jsem doteď myslel, že v tom určování polohy ta položka "Podle sítě" znamená jen to, že využije údaj, ke které BTS je připojen...

Zrovna taky řeším, co vše musím nastavit, abych měl jistotu, že se mi mobil bez mého vědomí nepřipojí. Zatím mám O2 internet v mobilu, ale zjistil jsem, že ho vlastně nepotřebuju a chci ho zrušit. Ale mám strach, abych pak nezaplatil pár tisíc (když si to tak chytře vymysleli, že člověk zaplatí 20Kč za každé připojení, i kdyby přenesl jen jeden byte) :-(
Yaki
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mobil-man 2. 6. 2010 09:27

Mas nejnovejsi verzi map? (3.04)
Jestli jo, tak v mapach primo v nastaveni rezim offline.
V aplikace>umisteni>poloha>metody urcovani - integrovane + podle sítě (to bude asi BTS, data mi to nestahuje) . Je tam jeste asistovane GPS, to urcite zakazat a taky wifi/sit - kdyz si v dosahu wifi, tak to stahne z ni, kdyz nejsi, tak se to pripojuje pres internet, takze zakazat tyhle dva.

Pak radsi zakazat server zjistovani polohy, ale kdyz mas vyply A-GPS, tak se to nestahuje.
Mobil-man
Junior

Odeslat příspěvekod Kapr99 2. 6. 2010 14:04

Ahoj mam takovy problem,kdyz chci natacet u moji N5800XM video tak je to priblizene i kdyz je zoom na nejmin...a hlavne ani nefunguje(funguje kdyz ho dam neco natocim a az po natoceni necoho a smazani nebo ponechani se to zazoomuje)coz mi nevadi..ale vadi mi ze uz je to zoomnute kdyz to hned zapnu :( nevite nekdo co s tim?u fotaku to sice taky nezoomuje ale aspon to neni priblizene :(
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod Twinďa 2. 6. 2010 14:16

Tak díky všem za rady, net v mobilu jsem "deaktivoval" přepsáním místa přístupu z INTERNET na X. Žádná data se nestahují, net mi (krom připojení přes wifi) nejede. Sice se Navi během první cesty (40 km) vůbec nechytla :grr: , ale přes noc jsem to vypnul a dnes už najde polohu a funguje i navigace.
Zato mi hned ráno od Vodafonu přišla SMS, že mi nejede net a že mám asi něco špatně nastavené a proto mi obratem pošlou nastavovací SMS (která taky hned poté přišla). Tak jsem to smazal a uvidíme, jak budou aktivní, už neví, jak ty prachy z lidí dostat. Nechápu, proč musím platit jejich net při spuštění navigace, která to vůbec nepotřebuje :hm
Twinďa
Junior

Odeslat příspěvekod tvargy 2. 6. 2010 14:51

máš pravdu nepotřebuje...i když...právě to připojení na net při zapnutí navigace za použití A-GPS urychlí nalezení satelitů a nemusíš pak 40 km čekat než se to "najde"
@tvargy
tvargy
Junior

Odeslat příspěvekod Twinďa 2. 6. 2010 15:44

Tvargy: máš částečně pravdu, ale problémy to dělalo včera, kdy to fakt ani neťuklo. Teď už to najde signál cca za 30 sekund, to už vydržím :-) A-GPS jsem nepoužíval ani předtím
Twinďa
Junior

Odeslat příspěvekod tvargy 3. 6. 2010 09:44

jj, studené starty trvají moc dlouho, já (než jsem si pořídil datový tarif) předtím než jsem někam vyrazil tak jsem navigaci několikrát cvičně pustil aby to pak bylo rychlejší
@tvargy
tvargy
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil-man 3. 6. 2010 09:54

Mas nejnovejsi fw50 a mapy 3.04? Protoze tyhle aktualizace mi mnoho pomohly v rychlosti nalezeni satelitu. Tedka i studeny start je cca 2 minuty a potom tak minutku a je to.
Mobil-man
Junior

Odeslat příspěvekod Twinďa 3. 6. 2010 12:07

Mobil-man: fw mám 50, ale mapy jak se dívám mám v3.03, tak to zkusím updatovat. Nabídne mi to OVI sama nebo to je potřeba někde hledat?
Twinďa
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka