Nokia 5800 XpressMusic - poslední fw. 60.0.003 (10/2011)

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod nefir 2. 5. 2010 17:10

petra.osickova: Zkus OviSuite. PCSuite už končí a nástupcem je právě OviSuite.

borsuk: Vždyť jsem to taky nečetl. Ale TY chceš odpověď na otázku. Já ne.
nefir
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tony.som.ja 3. 5. 2010 09:58

Ja nechapem co tolko s tou navigaciou manipulujete furt. Naco neaky MapLoader?

1.) Stiahni si Nokia Ovi Suite do PC + nainstaluj
2.) Stiahni si novu instalacku Nokia Maps + nainstaluj
3.) Zmen Pripojenie z ONLINE na OFFLINE
4.) Pripoj mobil cez USB kabel k PC kde mas nainstalovany Ovi
5.) Zapni Ovi a chod do Menu kde sa nachadzaju Mapy
6.) Klikni na region, naslednu na krajinu ktoru chces a ono ti nahra mapu priamo do mobilu
7.) Enjoy

Nic jednoduchsie neexistuje predsa. Inak ten navod nie je presne krok po kroku lebo nemam pri sebe PC s Ovi Suite takze som to pisal po pamati.

EDIT : Este jedna vec, ty ked mas navigaciu nastavenu ako OFFLINE, zapnes navigaciu a hore vlavo naskoci ikonka akoby islo nieco tahat. Za chvilu tato ikonka zmizne a ked si pozries v Denniku kolko ti to zobralo dat tak prides na to ze 0. Takze nech vas to hned pri zapnuti aplikacie nestrasi.
- Nokia 5800 XM Red
- iPod 30GB 5G White
- ASUS M51V Multimedia
Tony.som.ja
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Seaside 3. 5. 2010 15:12

Pani, urobil som update telefonu a musim povedat, ze vydrz baterie sa drasticky znizila. Pred updatom mi bez problemov vydrzal telefon 3 dni a teraz, ked ho rano odpojim z nabijacky, poobede je bateria prazdna. Nemam ziadne extremne velke hovory, maximalne do 20 minut za cely den. Vsimol som si, ze v pohotovostnom rezime pribudla aplikacia Widget security (ci tak nejak), neda sa odinstalovat. Na pozadi nemam ziadne spustene programy ani vyhladavanie. Telefon mam pol roka. Mate podobne skusenosti? Rozmyslam, ze telefon predam, nakolko vydrz pol dna je pre mna neakcepovatelna.
Nokia 5800 XM Red
Som už starý na rozprávky ...
Seaside
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nefir 3. 5. 2010 15:37

Ne. Telefon je, co se týče výdrže, naprosto stejný jak před aktualizací.
nefir
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod borsuk 3. 5. 2010 18:36

Vydr na jedno nabiti je kratsi nez u meho byvaleho fw31, bezna zatez, sms, hovory, nejake BT prenosy, wifi velmi malo, proste pri beznem pouzivani pozoruji nyni po update na fw 50 ze se vydrz snizila, neni to razantni, ale urcite je mensi.
Chceš-li poznat charakter člověka, dej mu moc. A.L.
borsuk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tvargy 4. 5. 2010 09:07

já nepozoruji žádné zkrácení výdrže...furt plus mínus stejné (tak den a půl)
@tvargy
tvargy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pratel 4. 5. 2010 09:59

Tak co sa tyka fw 50, zatial asi nasledovne. Telefon od Orangeu, updatoval som po zmene PC z fw 30. Celkovo klady prevysuju zapory. System stabilnejsi, bez resetov, bez otravneho Orange brandingu.

Najvyraznejsie plus vidim v rapidnom (doslova) vylepseni fotaku. Predtym takmer nepouzitelne fotky s vyraznou posterizaciou, teraz celkom obstojne naznacene detaily. Kineticke skrolovanie, system je rychlejsi. Vobec nepozorujem nizsiu spotrebu baterie oproti starsiemu fw. Pri velmi intenzivnom pouzivani bateria za par hodin az pol dna vybita, normalne pouzivanie vydrz 1-1,5 dna, obcasne pouzivanie 2-3 dni. Nove OVI mapy celkom fajn...

A nevyhody (mozno este urobim hardreset a format karty)? Neviem ci sa mi to zda, ale displej akoby pri zobrazovani svetlych a bielych scen mal nadych do ruzova alebo fialova. Pozorovatelne to je napriklad pri pisani, ked je klavesnica full qwerty. Vstup do niektorych priecinkov trva telefonu obcas vecnost. Takisto parametre pohyboveho senzora su zrejme preprogramovane. Niekedy prepina displej do jednotlivych poloh neisto a dlhsie ako je zdrave. Na prepnutie displeja nalezato musim telefon pretocit do kolmej polohy. Predtym tusim stacilo preklopit len asi na uhol 50 st. OVI mapy nemaju moznost priameho vytvorenia trasy, robi sa to trochu zlozitejsie. Citlivost na signal mierne klesla. Interny txt editor teraz ponuka po otvoreni velke pismo, co mi nevyhovuje, bo musim 3x prekliknut k malemu pismu. Predtym to bolo myslim inac. Teraz ked mam otvorenych viac int. prehliadacov a zacnem z jedneho z nich stahovat, ostatne telefon vypne!?

Zopar veci by sa este naslo... Fw 60 (ak nejaky bude) to ale dufam vsetko poriesi. Inak v zasade spokojnost.
pratel
Junior

Odeslat příspěvekod Yaki 4. 5. 2010 10:42

Možná je to blbost, ale napadlo mě, že zkrácení výdrže po updatu na FW 50 může souviset u hodně SMSkujících jedinců se zvýšením úrovně vibrací displeje - nárůst i při nastavení stupně 1 mi připadá dost zřetelný.
V momentě zavibrování naskakuje spotřeba zhruba o 0,2W - nemám už jak ověřit, kolik to dělalo u předchozích FW.
Já osobně zkrácení výdrže ale nepozoruji.
Yaki
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stepi15 5. 5. 2010 11:48

Kde se se sehnat skin na nokii 5800 zatím jsem našel zaggskin
http://www.bezobalu.eu/zagg-skins/c-1163/
a
http://www.istyles.com/nokia-nokia-5800 ... 7_568.html
ale nevím jestli to z istyles je taky kvalita zaggskinu ale je tam více vzhledu a hezčích
stepi15
Junior

Odeslat příspěvekod matoo125 5. 5. 2010 12:05

caute po update firmwaru mizmzla full qverty neviete co stym??
Samsung Galaxy S II
CYANOGENMOD nighlty 115

Samsung Galaxy Ace

Nokia 5800
matoo125
Junior

Odeslat příspěvekod tvargy 5. 5. 2010 12:28

@matoo125: pokud je to to co myslím tak zkus natočit mobil do landscape
@tvargy
tvargy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matoo125 5. 5. 2010 17:28

uz som nato prisiel zvyk so stareho fw ze ked raz mam nastavenu full qverty tak sa sam otoci tak som prisiel na chybu vo fw co uz aj take sa stava lebo v 31 to nerobiloi sa mi to viac pacilo inak system je sto krat rychlejsi uvidime casom
Samsung Galaxy S II
CYANOGENMOD nighlty 115

Samsung Galaxy Ace

Nokia 5800
matoo125
Junior

Odeslat příspěvekod paulo78 5. 5. 2010 19:17

kde sa da nastavit aby prichadzajuce data cez bluetoot sa ukladali automaticky na pamet.kartu?
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nefir 5. 5. 2010 19:20

matoo125: To není chyba ve firmwaru. Ta klávesnice byla takto změněna zcela záměrně.
BTW mně to spíš vyhovuje.
nefir
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matoo125 5. 5. 2010 19:45

no neviem praveze mne nie kedze moje otacane telefonu je stylom ze somrad ze sa otoci preot my to vyhovalo tak a otacat ho ako debil hmm nic moc tak zetak a stale vytahovat stylus je tiez otrava jedian vec co mi vadi
Samsung Galaxy S II
CYANOGENMOD nighlty 115

Samsung Galaxy Ace

Nokia 5800
matoo125
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků