Jaký navi-SW pro Nokia E71?

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mkappa 7. 8. 2008 16:37

Může někdo s jistotou potvrdit, které navigační SW jsou určitě kompatibilní s E71 (samozřejmě kromě Nokia Maps)? Četl jsem, že Garmin, ale ten mi nevyhovuje. TomTom - težko říct, neví to ani zákaznikcá podpora u TT. Něco dalšího? iGo? Za ověřené tipy díky předem.
BlackBerry Bold 9700 (OS 5.0.0.423)
mkappa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 8. 8. 2008 06:53

TomTom funguje s externím modulem. Ale nevím, proč nepoužívat Nokia Maps, když u nich byla licence na čtvrt roku zdarma.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kkozi 8. 8. 2008 11:44

Nekde nekdo psal.ze do tyhle nokie narval tomtom a funguje bez problemu;-) je to bude nekde tady na foru v obecny diskuzi od e71 nebo v komentarich v recenzi na MM.
Kkozi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mkappa 8. 8. 2008 11:56

To je právě ono, ty informace se různí. Někdo píše, že TT na E71 běží bez problémů, jiní, že neběží vůbec. A teď mě ještě lehce překvapil Kryštof Korb (viz výše), který tvrdí, že TT funguje, ale s externím modulem. To už vůbec nechápu. Koupím si telefon s integrovaným GPS chipem...a dokoupím si externí GPS navíc? Proč proboha?
Takže původní otázka platí: Může někdo s jistotou potvrdit, které navigační SW jsou URČITĚ kompatibilní s E71???
BlackBerry Bold 9700 (OS 5.0.0.423)
mkappa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 8. 8. 2008 12:46

Případně můžeš zkusit TomTom obelstít takovým hackem, kdy se integrovaná GPS tváří jako kdyby byla přes Bluetooth, ale funkčnost u E71 nezaručuju (ale na N95 by to běhat mělo). Více na http://www.symbianforum.cz/viewtopic.php?t=27658
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquila 8. 8. 2008 13:37

urcite funguje s internou GPS nokia maps 2.0 a potom este sycig. ten druhy spominany vyzera byt docela fajn volba. s celou mapou europy len 80 euro
aquila
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sandra 8. 8. 2008 14:01

Asi máte na mysli navigaci Sygic :D ;-)
iPhone Xs :-*
sandra
Poslední varování

Odeslat příspěvekod mkappa 8. 8. 2008 15:14

O tom Sygicu už jsem četl a fakt nevypadá špatně. Ale měl jsem pocit, že je zatím ve fázi testování = ještě se nedá koupit. To se už změnilo? Pokud ano, kde se dá koupit? Přímo na stránkách sygicu jsem žádné where to buy nenašel
BlackBerry Bold 9700 (OS 5.0.0.423)
mkappa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fido_cz 9. 8. 2008 07:55

Ani hacknuty TT s interni Gps na E71 nebezi.
Sygic muzu potvrdit z vlatni zkusenosti, beha dobre.
fido_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r0x0r 12. 8. 2008 22:44

potvrdzujem ze Tomtom ani s hackom "BiNPDA GPS" urcenym pre N95 na E71 nefunguje, stale vypisuje hlasku "Waiting for GPS...", to je dost blbe.... Nokia Maps neni zly SW ale Tomtom mi pride lepsi.
Problem je v tom ze Tomtom nedokaze pouzivat integrovanu GPS, hack sa snazi GPS emulovat ako bluetooth ale nefunguje to.
r0x0r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petokiso 19. 8. 2008 15:41

Ke už tak o GPS aký je rozdiel medzi Nokia LD-4w a Nokia LD-3W okrem rozmerov?K tomu LD-3W je písané,že podporuje Wayfinder Navigator, ROUTE 66 mobile...Takže LD-4W to nepodporuje a možno ho použiť len s Nokia Maps,čiže je horší?
petokiso
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filip Novák 20. 8. 2008 14:47

petokiso
aký je rozdiel medzi Nokia LD-4w a Nokia LD-3W okrem rozmerov

Ano, změny jsou spíše kosmetické, ale našlo by se i pár funkčních vylepšení. LD-4W není profilován jen jako GPS modul do auta, ale i jako přenosný pomocník k pěší turistice. Nevýhoda oproti starší LD-3W je nemožnost si bez pomoci servisu vyměnit akumulátor.

K tomu LD-3W je písané,že podporuje Wayfinder Navigator, ROUTE 66 mobile...Takže LD-4W to nepodporuje a možno ho použiť len s Nokia Maps?


Ani náhodou, LD-4W funguje stejně dobře s ostatním navigačním softwarem jako s Nokia Maps. :wink:
„Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.“ J. R. R. Tolkien | Moderátor diskuzního fóra MobilMania.cz | Změna přezdívky z „filiptoje” | Nokia N85 + 8GB |
Filip Novák
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petokiso 20. 8. 2008 16:57

A ako pomôže pri pešej turistike,je na ňom kompas alebo čo?
petokiso
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carismatico 20. 8. 2008 17:02

Dobré navigační sw jsou :

Sygic - dobré prostředí i kvalitní mapy
Tom Tom 6 - o něco horší mapy
Garmin - s nejnovější verzí sw a mapami je velmi dobrý, akorát se dlouho načítá
Route66 - s ním nemám zkušenosti
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod d.u.d.o. 20. 8. 2008 17:07

petokiso: Jde hlavně o to, že LD-4W má oproti LD-3W už od výroby vypnutou statickou navigaci, tak proto se hodí i více pro turistiku. LD-3W jí má standardně zapnutou, ale na netu se povalují návody, jak jí vypnout.
d.u.d.o.
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků