Nokia E66 [diskuze] - poslední firmware 510.21.009

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod wurinek 8. 10. 2008 10:49

Vyruším ještě jednou, omlouvám se za lama dotaz :)

Nepřišel jsem na to, jak vypnout WiFi. Telefon měl údajně vydržet cca 2-3 dny. Já ho večer položím plně nabitý a když se na něj ráno podívám, tak je skoro prázdný. Předpokládám, že to dělá WiFi, kterou doma nemůže nalézt a tak pořád zkoumá. Na domovské stránce jsem řekl vypnout skenování WiFi, ale podle mě to nemá efekt...

A druhý dotaz: k navigaci. Když se chci nechat navigovat, aby mapy ukázaly, kterou silnicí se dát, kam zahnout atd. tak musím koupit extra zvlášť licenci? Mapy jako takové mi bez problému fungují bez připojení, ale navigace ne. Včera jsem zkoušel dle návodu připojit se během navigování na Internet, ale nemělo to úspěch - respektive jsem nepoznal žádnou změnu oproti tomu, kdy jsem připojení na internet nepovolil (tedy kromě ikonky připojení .)

Děkuji za odpovědi. Nekamenujte :)
wurinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jannnn 8. 10. 2008 14:38

1) to je divné. skenování wifi se tím jak popisuješ vypne. neběží ti nějaká aplikace na pozadí (zjistíš dlouhým podržením tlačítka menu). Pokud ne a ani nejsou aktivní žádný jiný spojení, zkusil bych na noc dát telefon do režimu offline a pokud by byl ráno opět vybitý, jednalo by se jasně o nějakou závadu.

2) pokud mas E66 od T-M, tak tam asi nemáš tu licenci co mají jiné E66ky a tak si ji holt musíš koupit.
jannnn
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kamblery 8. 10. 2008 20:46

Mám stupidní pro mě velice důležitý požadavek.
Dají se tam nahrát smajlíci?
A už někdo přišel na ikony? A dají se někde stáhnout témata?

Moc dík
kamblery
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wurinek 9. 10. 2008 08:28

kamblery píše:A dají se někde stáhnout témata?

Super na temata a jine.. je sluzba http://mosh.nokia.com/browse/graphics/mostdownloaded Mimo tech blbosti ala XXX slecen v mobilu tam najdes i normalni temata.
wurinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hanach.k 9. 10. 2008 15:30

Ahoj ahoj... tak už jí konečně mám také... ale... řeším tu jednu záhadu a nevím, zda se to tu už zmiňovalo ... Mám problém se zobrazování jmen v přijatých zprávách - i když jsem si kontakty ze sim zkopírovala do telefonu - nezobrazí se mi odesilatel zprávy ale pouze číslo... Nevíte co s tím? Pokud je to pro vás primitivní dotaz tak se omlouvám :) Za odpověď děkuji.
ooo-velika-baba-deejay :D
Hanach.k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Saker 9. 10. 2008 21:09

Ahojte, uvazujem aj o tomto telefone, ale mam dve zakladne otazky:

1. aky je ten fotak? Je ozaj o tolko horsi ako ostatne? Teraz mam 6120 Classic, predtym som mal D750i...v recenziach niekto fotak chvali, niekto kritizuje, ako to teda je?
2. signal - presnejsie GSM a slabsi prijem signalu, zaznamenali ste to aj vy? Je to nejake zasadne?

Vdaka za odpoved.
Saker
Junior

Odeslat příspěvekod ondraschoffka 10. 10. 2008 00:50

tak ten Tvůj popisovanej problém s vysouvacím mechanismem u E66 potvrzuju, nevysune se nadoraz jako u E65, ale třeba zůstane v polovině klávesnice, což je nepříjemný... :-/
No, asi zkusím zajít do obchodu a mrknu po ostatních kouskách, servis bych viděl až jako krajní a dost nepříjemnou variantu, přece jenom nemusím, když se mi má v telefonu vrtat někdo cizí, obzvlášť když ten telefon je novej.. :)
ondraschoffka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mysha2 10. 10. 2008 09:37

Saker:
1. Ano, fotak je o opravdu spatny
2. Ano, prijem GSM signalu je opravdu slabsi respektive dosti kolisa. Doma, kde mam obecne slaby GSM signal jsem mel s 6230 standardne 3 carky, s E66 mam chvilema plny signal, chvilema polovicni a docela casto se ztrati signal upne a telefon je pak cca na 30 sekund nedostupny. Co se tyce WiFi, v porovnani s jinymi telefony je jeji prijem take slabsi

Jinak popisovany problem s vysouvanim u me po mesici intenzivniho pouzivani nenastal. Nicmene se pomerne brzy objevila vule v mechanizmu a pri mackani tlacitek pod displejem telefon neprijemne vrze (zavreny i otevreny)
mysha2
Junior

Odeslat příspěvekod jannnn 10. 10. 2008 10:36

tak já přidám svůj názor :-)

1) za světla to jde, za tmy je to horší. Na N73ku samozřejmě nemá, ale tragédie to taky není. Navíc si musíme uvědomit, že to je stále první firmware. A kouknout třeba na fotky s prvním FW u N95 - to taky nebyl žádný zázrak. Za chvíli sem nějaký fotky na porovnání hodim.

2) O něco horší to je, ale že bych neměl signál se mi nestává. Včera sem jel vlakem a i když kvalita pokrytí tratí je obecně mizerná, pořád jsem byl dostupný, byť s minimem signálu. Oproti 6681 mam v průměru tak o 1 čárku méně.

Vrzání je kapitola sama pro sebe. Vždycky to začne někde vrzat, tak se už naštvu co je to za šmejd, jenže to za chilku přestane a je klid :D. Takže nejdřiv mi to vrzalo jakoby na pravym kraji displeje když se zmáčlo v zavřenym stavu, přestalo. Pak třeba ta "brada" vrzala. Přestala. Atd. No a vysouvání je bez chyby, k tomu výhrady nemam. Pevný, nezasekává se. A tlačítka pod displejem vydávají od začátku takový občas divný zvuk, to ano. Ani to neni vrzaní, jako slyšitelné pohyby nějaké fólie nebo tak něco :(

edit: tady jsou nějaký moje fotky, vybráno tak, aby tam bylo vidět od relativně zatemněný místnosti, přes detaily venku, daleký či setmělý pohledy až k makru a nočnímu focení venku.

Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
jannnn
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jannnn 10. 10. 2008 11:37

Ale nalezl jsem jiný problém. Mam asi jenom 400 přijatých zpráv a nyní mi již podruhý telefon když chci otevřít nově přijatou hlásí zhruba todle: "Nedostatek paměti. Zavřete nějakou aplikaci a poté zkuste znovu". Vtip je v tom, že RAMka je komplet volná. :-\ . Pomůže buďto restart telefonu nebo smazání nějaké staré zprávy. Stačí smazat jednu a pak už můžu přijmout třeba 100 dalších, než se to zas ukáže. Nějaký divný bug :-l .
jannnn
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mysha2 10. 10. 2008 12:10

toto se mi take uz 2x stalo s to jsem mel v telefonu ulozenych jen asi 20 zprav
mysha2
Junior

Odeslat příspěvekod peter6539 10. 10. 2008 14:26

Zdravim,

chci se zeptat jestli nevite jestli jde nastavit jako to bylo u N73 ze po urcitem case se display vypne a setri energii. Mozna to tam je jen jsem to nenasel nebo to opravdu telefon neumi? zapne se setric ale furt tam ukazuje cas na prouzku ktery preskakuje.
peter6539
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jannnn 10. 10. 2008 14:46

jde to urcite, sam to tak mam :-)

nastav si v nastaveni motivu sporic energie na "zadny"
jannnn
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod peter6539 10. 10. 2008 16:47

Tak nekde je chyba protoze jsem to nastavil a porad tam ma sporic s hodinkama:-)
peter6539
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jannnn 10. 10. 2008 20:47

No to je divne :-) ... navic ja to uz mel takto nastavene od koupe.

Co mas za FW? Telefon od operatora nebo cisty?
jannnn
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka