Připojení Nokia E51 k Wi-Fi končí chybou

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod rudidlo 29. 10. 2008 06:21

Měl jsem na routeru nastaven WPA2-Mixed, zkoušel jsem nastavit pouze WPA2-AEP, nepomohlo ani to.

EDIT: překlep
Jsou dva druhy uživatelů počítačů. Ti první o svá data už přišli.
rudidlo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jiří Kuruc 29. 10. 2008 15:47

...abych se nějak nedotknul, ale je logické, že pokud na AP zvolíte skrytí SSID, tak telefon tuto síť nevyhledá...
Jiří Kuruc
Junior

Odeslat příspěvekod Schumi21 29. 10. 2008 16:00

VYHLADAT ju nemusi, ale ked uz je v telefone cez nu vytvoreny pristupovy bod tak by to mohlo cez to chodit, lebo inak funkcia skryt SSID nema vyznam ked ju nenajdu klienti ak ju uz raz pouzivali.
Toshiba U400-18M (4GB RAM, Vista HP Sk SP2)
Schumi21
Junior

Odeslat příspěvekod rudidlo 29. 10. 2008 23:13

Jiří Kuruc píše:...abych se nějak nedotknul, ale je logické, že pokud na AP zvolíte skrytí SSID, tak telefon tuto síť nevyhledá...

Ale vyhledá a zobrazí ji jako skrytou síť s možností nstavení parametrů.
Jinak jsem změnil v konfiguraci viditelnost SSID, pak ji přidal do telefonu, následně skryl. Konfigurace stejná, jako ta ruční předchozí (jen jsem musel i v telefonu nastavit síť jako skrytou) a najednou to už jede. Divné. V každém případě jsem rád, že to telefon po 24 hodinách pochopil. Když jsem v práci sděloval zážitky svým kolegům, jeden z nich se usmál a řekl - vítej ve světě Nokia :)
Jsou dva druhy uživatelů počítačů. Ti první o svá data už přišli.
rudidlo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pa.ko. 15. 11. 2008 10:51

Dobrý den, mám ten samej problém. a jak se to dá nastavit abych měl ip 10.0.0.x???
pa.ko.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dulinka 16. 11. 2008 16:52

Zdravim, jak koukam, nejsem sama, komu se nedari wi-fi pripojeni..vyzkouseli jsme vse, a nic...Tvari se, ze se pripojuje a konci to stejnou hlaskou, ze nemuze najit sit WLAN....a to na ten router koukam:)Kdo poradi a povede to k uspechu?:)Mobil jsem si koupila vcera a strasne jsem se tesila a ted smutek......
Dulinka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sajby 19. 11. 2008 09:37

pa.ko. píše:Dobrý den, mám ten samej problém. a jak se to dá nastavit abych měl ip 10.0.0.x???

Musíš dát volby na přístupovým bodu pro který chceš nastavit tu ip, vybrat upravit pak zase volby a vybrat pokročilán nastavení a tady v Nastavení ipv4 můžeš zadávat ip adresu pro telefon a jiné ip které má využívat. Když jsem to to nenastavil doma jsem nse k ap nepřipojil ani omylem, tak hodně štěstí :-)
sajby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod virvi 27. 1. 2009 16:24

Mam uplne stejny problem a uz me to velmi ...
Jiz rok mam E51 (FW ver 200.34.36). Doposud jsem se pripojil vsude (cca 30 ruznych WLAN) krom kancelare jednoho klienta v Kodani, jehoz WiFi pouzivala WPA2-PSK. Na moji domaci WiFi se stejnym zabezpecenim se E51 pripojila v pohode.
Vcera jsem potreboval upgradovat FW na ZyXEL modemu ve sve kancelari (P660HW-T3). No a od te doby se mi E51 jiz k siti v kancelari nepripoji. Zkousel jsem uz snad vsechny kombinace, ktere mi ten ZyXEL dovoli a furt to nejde (skryte SSID i neskryte, zadne zabezpeceni, WEP, WPA, WPA2, zapnute i vypnute filtrovani MAC adres). Z notasu se ke stejne WiFi pripojim v pohode.
Vzhledem k tomu, ze E51 pouzivam pro VoIP, tak me to skutecne ... velmi. Pokud by nekdo vedel v cem muze byt problem, byl bych vdecny.
virvi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod virvi 27. 1. 2009 17:26

Vyresil jsem to zatim tedy taky tak, ze jsem natvrdo nastavil IP adresu a Geteway. Ale vubec se mi to nelibi. Na sve siti to udelat muzu, ale u klienta to uz tak udelat nemuzu (vetsi firma, nedaj mi pevnou ip adresu - o telefonovani pres net si tedy muzu nechat jen zdat - a hlavne kvuli tomu jsem si tu E51 porizoval).
virvi
Kolemjdoucí

Předchozí stránka