Samsung U600 - flash firmware

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Lubosh7 12. 5. 2008 21:55

Počujte, ja som si akurat objednal v Orangei ako verný zákazník Samsung U600, keďže ho nemali rovno na predajni. Vravíte, že vo verzii Orange FW je opäť taká nevkusná lišta ako bola napr. pri BenQ-SIEMENS EL71? Veď to je hrozné. A nedá sa to vypnúť v menu? Inak neviem prečo to tu skúšate sami, veď to dajte surovo prehrať do servisu. Malo by sa to dať aj normálne v záruke, lebo viem, že keď som volal na zákaznícku linku ešte kvôli lište na EL71, tak mi povedali, že sa dá zmeniť verzia softvéru z Orange signature na klasickú maloobchodnú. Len akurát jedine pre ten EL71 sa to nedalo. Ale aj v pripade, že by to vadilo, strácate tým záruku len na softvérové vybavenie telefónu, čo si myslím, nevadí, keďže softvér je dorachaný len Orange. Ale vravim, priamo v Orangei mi povedali, že sa to dá zmeniť bezplatne v záruke cez servis. Takže...
Lubosh7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bjukemen 14. 5. 2008 13:16

firmw. XXGK2 má zle preloženú slovenčinu sú poprehazované preklady k ponukám dá sa s tým niečo robiť,alebo máte niekto podobnú skúsenosť
bjukemen
Junior

Odeslat příspěvekod mANGEL 19. 5. 2008 16:59

Co je tam zle prelozene?
Uzivatelsky sa s tym neda nic robit, treba skusit poslat na preflash do servisu.
Keby niekoho zaujimalo, co mam na obrazku, tak je to doska z D500E ;-)
mANGEL
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bjukemen 21. 5. 2008 23:41

...napr. dam fotoaparat a chcem dať blesk ale namiesto slova zapnúť je tam 1600x1200 chapeš cele je to posunuté a podobné chyby sú aj v menu...
...no teraz bol mobil v servise ale mi ho neopravili lebo mi je.ol do vody a akosi na to prišli takže mi to asi ani neflasnú v servise...
...mnam dojem že najlepšie funguje tem firmw. U608...ako by som do neho dostal iný jazyk??
bjukemen
Junior

Odeslat příspěvekod mANGEL 22. 5. 2008 16:47

Nijako, ale hentie chyby uz podla mna v nejakom novsom FW nie su...zda sa mi to haluz...
A inak U608 je asi trosku iny HW, kedze je urceny pre cinu tusim...
Keby niekoho zaujimalo, co mam na obrazku, tak je to doska z D500E ;-)
mANGEL
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bjukemen 22. 5. 2008 22:56

no novší ako XXGK2 som ešte nikde nenašiel až jesto tak sem hod link...inak v predošlých firm. to nerobilo...608čku som skúšal v mojom mobile a fungoval bezvadne tel. bol o mnoho rýchlejší viac nastavení v menu pri stlačení dotykových klaves tel. vybroval a tak len škoda toho jazyka

EDIT1: ...tak som prave flasol firm, U600B no a tel.funguje dalej len je tu par chybičiek napozná pamätovú kartu a vypadáva sieť čo sa s tým dá urobiť?

EDIT2: ...tak a zabil som telefon dal som tam firmware XEGG2 a tel. už nenabehol zostane tam to logo na začiatku...čo s tým?podotýkam že do servisu ho poslať nemôžem lebo už bol v oprave ale padol mi do vody tak ho vratili... :'( :-(
Naposledy upravil seterwohipikule dne 23. 5. 2008 17:53, celkově upraveno 1
Důvod: ...tak a sloučil jsem ti tři příspěvky
bjukemen
Junior

Odeslat příspěvekod Pavlos 23. 5. 2008 17:51

Vyndej baterku a hlavně nepanikař. Pak ji vrať zpátky ,telefon nezapínej a připoj ke kabelu. Pak ho při současně držené hvězdičce zapni. Vyndej baterku a nastartuj Optiflash U600B. Postup flashe už určitě znáš.

Pokud si flashnul firmwarem z U600B tak už ho zpátky na U600 těžko přeflashuješ. Použij Optiflash U600B a nahraj tam fw. U600BDXGJ1. Ten opraví všechny předchozí problémy. Pak znovu naflashuj s firmware U600BXXGK2. V něm je výborná podpora češtiny i slovenštiny.
Pokud se na to necítíš, tak ho dej do jakéhokoliv servisu , kde umí flash Samsungu ( nemusí to být zrovna autorizovaný servis Samsungu ).
Hodně informací o flashován fw je na http://forum2.mobile-review.com/showthread.php?t=73915. 8-)
Naposledy upravil seterwohipikule dne 23. 5. 2008 17:57, celkově upraveno 1
Důvod: příspěvky sloučeny
SE Xperia X1, Nokia N8, ZTE Blade (rooted)
FS PocketLoox N520
IBM R52, Lenovo R60e
Pavlos
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bjukemen 24. 5. 2008 09:37

...no vyskúšam ale mam pocit že ked sa mi nezapne tak ho ani win. nerozpozná večer skusim a dam vedieť


...no tak som to nakoniec nejako rozbehal a dal som tam obycajny U600 firmw. a mibil ide ako hodinky...dakujem za rady...
bjukemen
Junior

Odeslat příspěvekod mattock 14. 11. 2008 07:49

no tak som aj ja sparavil flash na mojem u600-vke , pretoze telefon mi zacal blbnut
este chcem napisat , ze pri flasovani v programe optiflash , ked som zaskrtol vsetky polozkly v misc setting tak mi telefon nikdy nenabehol
musel som nechat neodskrtnute extendet protection a control nad with spare
ostatne som nechal zaskrtnute a v pohode
a je aj pravda , ze pri FW U600XXGK2 je zle prelozena slovencina a telefonn nepozna memory kartu
tak som tam dal FW U600XXGI1 a vsetko slape ako ma
tak len tolko ako par rad pre dalsich
vdaka vsetkym za prispevky hlavne pavlosovi
cuus
mattock
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bb5unlock 14. 11. 2008 11:29

pre tych co maju problemy pri flashovani
je viac modelov U600:

U600, U600G - s fotoaparatom (pod baterkou je oznacenenie rovnake)
U600B - nema fotoaparat

*#1234# - na zistenie aky mate sucasny FW v telefone (aj model)

nikdy neprehravajte SW z ineho modelu, inak telefon nepojde zapnut alebo zostane zamrznuty v uvodnom logu
bb5unlock
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alihasan 30. 11. 2008 18:20

Zdar. Updatol som si tiez FW na svojom U600 (Tmobile). Povodna verzia U600B0GD4, teraz U600XXGG4. Par postrehov:

- firmware U600XXGI1 - mi na obidva pokusy zhavaroval na 13% s hlaskou :..TOO_MANY_RETTRIES
- firmware U600XXGK2 - ma zle prelozene popisy funkcii v menu, nepouzivat
- po flashnuti mi zostali komplet zachovane data, kontakty, volania, subory

Otazky:

- podarilo sa niekomu flashnut XXGI1? Ma nieco naviac oproti GG4?
- existuje FW, v ktorom by som si dokazal vypnut zobrazovanie casu a datumu na hlavnom display-i? Resp iny typ zobrazenia ako 3 dostupne vo FW XXGG4.
- existuje firmware v ktorom stredne tlacitko nie je odkaz na prehliadac, ale povedzme menu ako to je v tmobile FW?
- skusali ste niekto aj iny ako XX (open) FW? ktory?
- mate niekto zalohu origos Tmobile FW, mozte poslat?

FW a utilitku som stiahol tu: http://samsungflashfiles.uni.cc/

D.
Alihasan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod syberius 15. 12. 2008 21:49

Zdravím.Chci se zeptat, mám v mobilu FW U600BBDGL1 , ale podle všeho by to měl být FW pro region Kypr,Řecko přitom je v češtině.Pod baterkou je typ U600, ale tento FW by měl být U600B.Je 100% způsob jak zjisti jestli mám U600, nebo U600B?A dá se zjistit jestli je FW flashlý, nebo je originál?
syberius
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod l0vel 18. 12. 2008 16:35

Chcel by som sa spytat aky fw by sa mi hodil ked mam Samsung U600GBOHH2 diky
l0vel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod igz 11. 1. 2009 22:48

Mam tiez verziu U600GB0HH2 - pocitam par dalsich for a skusim flashnut, nasledne popisem skusenosti...

//EDIT : Uspesne som flashol T-mobile U600GBOHH2 na U600GXEHG2.

Prve co potrebujete je Optiflash pre U600G :
Kód: Vybrat vše
http://www.mediafire.com/download.php?esjhnitoiy1


NEPOUZIVAJTE verziu pre U600 alebo U600B - flash nebude uspesny.

Najdite a stiahnite si spravny fw (ja som pouzil U600GXEHG2) zo stranky :
Kód: Vybrat vše
http://firmware.sgh.ru/

Su tu fw aj pre mnohe ine samsungy.

Na stvrtej strane tohoto threadu matho83 vyborne prelozil originalny navod pre flashovanie samsungov. Da sa aplikovat aj v tomto pripade, ALE v Optiflash v Options -> Settings -> Generic namiesto "Differences only" treba zaskrtnut "Erase All Unused Regions" a zbytok nezaskrtavat, inak sa vam stane to, ze vam telefon nebootne !!!

Takyto flash zmaze kompletne vsetko z telefonu. Zalohujte, zalohujte, zalohujte...

Ak sa vam stalo, ze telefon po flashovani nenabieha a nedari sa ho ani vypnut, vyberte baterku, znova ju vlozte, pripojte usb kabel, bateriu vyberte, podrzte hviezdicku a sucasne stlacte tlacidlo na zapnutie telefonu a opakujte flash, pripadne skuste starsi fw (na tom ruskom webe su dve verzie)

Este upozornujem, ze fw od Rusov nema SK ani CZ lokalizaciu. Je tu len anglictina a mnoho lokalizacii pre nasich vychodnych susedov.
igz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod l0vel 13. 1. 2009 15:32

Co mam spravit ked urobim vsetko podla navodu chvilku to robi a potom to vipise Power on mobile

//uz viem ale ked by niekto chcel vediet ... nemal som spravne nainstalovany usb driver O:-)
l0vel
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků