Samsung U600 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod h4ppy 20. 7. 2007 20:42

no skusil som koli tebe ci to ide 8) a ide.. sice som skusil iba ".doc" a pekne to nacitalo... takze kupuj :) mozem odporucit..pekny imidzovy telefon :) a na tie dotykove tlacitka sa da zviknut..takze pohoda :-P
h4ppy
Junior

Odeslat příspěvekod janet 20. 7. 2007 20:52

děkuji za naprosto bleskovou odpověď:) mám se teď na co těšit a předpoládám, že u600 mě nezklame. Měla jsem určitou nedůvěru k samsungům, ale poslední dobou se to absolutně otočilo. tak ještě jednou díky ;) :mrgreen:
janet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Saker 20. 7. 2007 21:13

Mozete mi aspon odpovedat pls ci to :
- ma ukolovnik
- ci ku kontaktu vie ulozit narodeniny
Saker
Junior

Odeslat příspěvekod matho83 20. 7. 2007 21:32

ObrázekObrázek

cize len v textovej poznamke, v d600 je to tak

a ohladom profilov som nasiel na inom fore toto

M4R14N píše:Mam brandovanu U600 od Orange Sk a vyzvanacie profily ma....

Vonku||Auto||Rokovanie||Tichy||Normal...

imo je to otazka casu a noveho FW pre vsetky U600.... howgh
Konecne klud
ale nie od s60
v.i.p. roku 2008
Kto sa smeje naposledy ten sa smeje najlepsie
matho83
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod h4ppy 20. 7. 2007 21:35

no ukolovnik ma :) teda neviem co si pod tym predstavujes... da sa zaznamenat do kalendara: schodzka, vyrocie, uloha

to je vsetko

a do kontaktov sa neda ulozit datum narodenia
h4ppy
Junior

Odeslat příspěvekod vojtaa 21. 7. 2007 08:48

Také jsem čerstvým majitelem u600, mobil je to věru pěkný, přišel jsem už ale také na spoustu nedostatků, které můj bývalý k750i neměl. Především mi vadí práce s fotkama. V případě, kdy mobil ukládá pořízené fotky na pam. kartu, nejdou na ní prohlížet jedna po druhé stiskem jediné klávesy, ale je nutné rozklikávat každou fotku ze seznamu zvlášť. Dále mi trochu vadí, že mobil při prohlížení fotek nezobrazí fotku na velikost celého displeje. Pouze cca obrázek na půl displeje, a pak je možno pouze fotku zoomovat, ale to je vždy větší než celý displej.
Taky se musím pozastavit nad manuálem samsungu, ten je teda pěkně okleštěný a člověk se zněj nic praktického nedoví. Vše si teda zjišťuji sám pokusnou cestou. A zde se dostanu k věci, na kterou nemohu přijít. Nevíte někdo jak nastavit, aby hudební přehrávač zobrazoval i obrázky alb?
Celkově tedy s u600, až na pár výjimek, spokojenost.
vojtaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jano22b 21. 7. 2007 12:17

Zdravim, prosim vas o prosbu. Stiahol som si z netu par java hier. Nainstaloval, ale pri ich spusteni stale ziadaju o pripojenie min. na wap. Nechapem o co ide. Ako mam tie hry spustit?
jano22b
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod niio 21. 7. 2007 23:56

dzaf píše:to aj vas mobil je taky spomaleny, ked tam mate vlozenu pamatovu kartu?

je to sposobene tym, ze mobil aktualizuje databazu udajov z pamatovej karty.moze to trvat aj niekolko minut...

podarilo sa uz niekomu rozchodit Jimma? Dajte navod, ako na to, lebo tie co tu boli spomenute, tak mi nefunguju (APN nastavit na internet napriklad)

ake vyhody prinesie flashnutie firmware? a kde je na to nejaky navod?

//matho83: prispevky spojene
AMD X2 5000+ BE 2.6@3.1,ASUS EAH3870 512DDR4 890/1196,ASUS M3A AMD770FX,Samsung 16MB 250GB HD252HJ + 32MB 1TB HD103UJ ,WD320GB 7200rpm USB2.0, 4x2GB DDR2 800MHz, LG 20" LCD L204WT-BF 5ms 1680x1050,Artic freezer pro64,Fortron 400W Blue storm II
niio
Junior

Odeslat příspěvekod bestsd 22. 7. 2007 17:43

Prosím vás, bratr si pořídil samsung u600 a protože se v telefonech moc nevyzná a já samsung nikdy neměl, nevíme si trochu rady s pár věcma.

1) Budík nezvoní při deaktivaci zvuků (dlouhý stisk #)
2) Budík nezvoní při vypnutém telefonu (s tim jsem se ještě nesetkal...pokud nejdu spát s vypnutym telefonem, tak aspoň ztišim zvonění, při kombinaci nedostatků 1) + 2) je budík k ničemu)
3) Při zkopírování kontaktů ze sim karty do paměti telefonu nelze přijmout hovor od čísel v paměti mobilu, jim se vždy ozve obsazovací tón, na telefonu se snad objeví něco jako hovor automaticky odmítnut...
4) Lze nějak obejít to, aby telefon při nastavování hlasitosti zvonění u každé úrovně hlasitosti zvonil (jak blbej:), strašně to ruší. zlatý vyzváněcí profily.

na senzorový klávesy zatím taky nadává, ale s tím počítal, už si zvyká.
Díky za rychlou odpověď od majitelů u600
zdravím vás
bestsd
Siemens C35i -> SE T68i -> Nokia 7250 -> SE K750i
Garmin Nuvi 250
Renault Master II.
bestsd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod andrejko182 22. 7. 2007 19:07

bestsd :arrow:
1) aj mne

2)budik zvoni pri vypnutom telefone :!: ale musis mat zapnute zvuky a v menu budika zaskrtnute automaticke zapnutie

3)volaco bude zle nastavene...mozno blokovanie hovorov..skus pozriet nastavenia

4)ja co najrychlejsie prehodim na pozadovanu uroven a bleskurychle potvrdim
andrejko182
Junior

Odeslat příspěvekod HaNnan 23. 7. 2007 09:20

Tohle je celkem dobrá stránka o U600, sice v angličtině, ale dobrá 8)
http://www.frontside.be/word/
Taky jsem našel návod jak ušetřit krapet energie aby mobil vydržel díl, ovšem za cenu toho že si deaktivujete GPRS, jelikož běží neustále na pozadí jako prográmek...
It’s well know that the battery life of the Samsung U600 isn’t great. Here is a little trick that helps to improve the battery life.
Use it only when you don’t use gprs!

I demonstrate this in the video below!

When you slide your phone up, enter this code: *#4777*8665#
This will appear on the screen like this: *#4777*—–

Then, a secret menu will show up. Go to the option GPRS Detach and click it. Next you will have to wait some time (eg 5 seconds)
and get the message: GPRS Detach cofirm

That’s all! Your stand-by time has increased with 20% now! t/quote]

Je to o 1/5 delší výdrž, se to podle mě vyplatí... :wink:
De omnibus dubitantum...o všem pochybujte
iPhone 5
HaNnan
Junior

Odeslat příspěvekod je4nKO 23. 7. 2007 20:05

Caute...

Mam tento "fen" asi 1-2 tyzdne a paci sa mi.Niektore veci ma na nom ale vyslovene seru...s prepacenim.Poprosim aby ste sa vyjadrili k mojim trom naj.Aby som vedel ci to mam ist reklamovat a ci je to bezny neduh.To ze je par bodov na displeji presvetlenych,to mi nevadi.

Cislo jedna...tu je to jasne,tento problem mame vsetci.Telefon ma slaby procesor a preto je Java spomalena ako...velmi.Pri porovnani benchmarku v recenzii u600 na stranke http://www.mobile-review.com si checknite tabulku(graf) a mozme vsetci len ticho zavidiet K800-vke,ktora nas telefon valcuje na plnej ciare(dokonca D900 je lepsia).Nielenze mnozstvo hier nejde (aj tie pod 700 kb),ale ak idu idu ako doom na 286-stke(mi starsi vieme asi ako:-)).Dame ich do telefonu iba 40 (co sa da zniest) a slovnik alebo nebodaj 5mb world fact book ako v mojej starej K700(daj je panboh vecnu slavu)nehrozi.
Skoda,rad som sa na WC zahral :nenapadne

Cislo dva prakticky vsetky fotky na vzdialenost vacsiu ak 1m,maju vzdy na spodnej strane(tej dlhsej kde je umiestnena sosovka)velke rozmazanie.Hore OK,po stranach OK,dole *****.Nech ho tocim ako chcem vzdy je to pri tej strane rovnake.Pri otoceni mobilu sa samozrejme rozmazanie presuva za nasou stranou.Vyzera to nejak takto...http://img409.imageshack.us/img409/5681/spa0075zu0.jpg Mate niekto podobny problem,myslite ze je to HW ci SW(firmware U600BVGE1 skontrolujes hviezdicka,mriezka1234mriezka SW ver. REV 0.2 namiesto 1234 das 1111 a HW ver REV 0.2 das 2222) problem?Sosovky vyzera byt cista.

Cislo triTiez vam telefon vrzga?Nemyslim nejak strasne.Ale ked je zavrety a hybete s vrchnou stranou kde su tlacitka s ikonou telefonov,hybe sa lista cca 2mm do stran.V pripade ked je mobil otvoreny je citit ako sa lista hybe,co pri dost nestasne navrhnutej(tazko sa dotlacajucej) spusti vadi.lebo to len zbytocne hybe sosovkou.

Tak ako ludia?Poznavate sa vtom,ci je to moj vadny kus?

Dik za odpoved.
je4nKO
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod niio 23. 7. 2007 20:35

je4nko:
add 1: je to nejake pomale ale moc nehram, tak to neriesim
add2: ta fotka je divna, rozmazana, neostra. mne foti v poriadku
add3: hybe sa do vsetkych smerov aj mne ale zatial nevrzga....
AMD X2 5000+ BE 2.6@3.1,ASUS EAH3870 512DDR4 890/1196,ASUS M3A AMD770FX,Samsung 16MB 250GB HD252HJ + 32MB 1TB HD103UJ ,WD320GB 7200rpm USB2.0, 4x2GB DDR2 800MHz, LG 20" LCD L204WT-BF 5ms 1680x1050,Artic freezer pro64,Fortron 400W Blue storm II
niio
Junior

Odeslat příspěvekod andrejko182 23. 7. 2007 21:54

to iste co niio
andrejko182
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka