Samsung D900 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod stm01 28. 9. 2006 11:05

Zdravím všechny. Tak jsem se stal skoro majitelem tohoto telefonu, ale nakonec z toho sešlo, jelikož se ukázalo ,že v telefonu není čeština a klukům v obchodě se ne a ne zadařit tam tu češtinu dostat. Omlouvali se , že to budou muset odvést do Prahy ke kolegům z jiného obchodu aby se na to mrkli, přestože používali stejný software a přitom kolegové z Prahy měli všechny telefony v pohodě. Musím říct , že jsem byl z toho fakt flustrovanej, protože jsem si ten telefon opravdu "zamiloval"(né víc jak svou ženu- zatím), obzvlášť po tom co jsem ho měl v ruce a tak si ho nějak tak prohlíd, přestože byl v angličtině. Musím přiznat že jsem měl nutkání si ho koupit s tím , že by mi tam tu češtinu dohráli dodatečně až tomu přijdou na kloub,ale byl jsem srab a nevzal ho. Můžete namítat , že za pár minut člověk nemůže poznat jakej je opravdu ten telefon a taky že to je určitě ŠEDIVKA , ale jelikož jsem přečet všechny možné testy či recenze (Mobilmania,Mobility,YOP!...) tak už jsem znal hlavní výtky vůči tomuto telefonu. Pokud mám být upřímný tak mě osobně nejvíce vadí 1/nelze nastavit už. zvuk na SMS , 2/ jako obvykle JAVA aplikace pokud nebudou fungovat dosavadní postupy jako u D600 , 3/ jen z části chybějící rádio, ale to jsem poslouchal jen v travmaji cestou do práce a zpět.. :oops: :oops:
Jinak věci jako vyz. profily nebo infraport jsou pro mě osobně zbytečné věci a že to není ofic. distribuce mi taky nevadí.(volal jsem na infolinku Samsungu , kdy bude oficiální prodej a řekli mi že neví a mám to zkusit tak za měsíc nebo za dva). :?: :?:
Tak jsem teď už druhý den přilepený na internetu a hledám kde zatím nabízejí tenhle telefon a dělám si pro sebe malý seznam. Až ho budu mít hotový tak zkusím zjistit kde je momentálně v obchodě skutečně fyzicky a možná si pro něj dojedu( nejspíš Praha). Ještě jsem chtěl napsat, že se vlastně nabízejí dva různé typy , které se liší asi pouze tím že jeden má tlačítka sluchátek na ovládání barevný a druhý typ pouze bílý.(asi je to tím , že to není ofic . dovoz )a já jsem pro barevná tlačítka. 8) 8)
Jelikož jsem byl majitelem klasických telefonů SE K700i, Philps ,SE P910i(tak trochu klasickýho) , vytáčecího SE W550 či véčka Razr V3 tak teď chci vyzkoušet vysouvací konstrukci a po zkušenostech s W550 jsem se usvědčil , že mi absolutně nejvíce vyhovuje schovaná klávesnice a jen základní ovládací prvky na hoře před véčkovou konstrukcí či klasickou .
Je pravda že je docela zajímavý i Samsung Z400, ale co se týče vzhledu menu tak na D900 podle mne prostě nemá a navíc ten MP3 přehravač ( u Z400). Pokud se stanu majitelem budu velmi rád ( určitě aspoň chvíli) a tedˇjsem se konečně dostal k tomu proč tady takhle žvaním. :mrgreen: :mrgreen: 8)
Chci se zeptat Vás již majitelů tohoto telefonu na vaše názory na telefon, kde jste telefon koupili,za kolik ,co jste měli v balení , jáký záručná list byl u telefonu či jiné pro vás zajímavé věci , které by nám napomohli se rozhodnout(mě akorát kde telefon koupit, protože ho chci) zda ho koupit či kde.
Tak se nestyďte a pište. Myslím že nejsem sám kdo o něm uvažuje a právě u počítače dělá seznamy jako já :D :D :D [/b]

//matho83: nastavene ako dolezite
21.4. odstranene dolezite
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stm01 29. 9. 2006 17:15

Tak jsem si ho teď přivez z Prahy. Vypadá skvěle a doufám , že alespoň do té doby co ho budu mít tak bude fungovat spolehlivě.
:wink: :wink:
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Driver 29. 9. 2006 17:22

http://www.mshop.cz/shop/detail.php?k=32&id=mtsam040

Tady je normalne skladem, tak nevim, co ti na Samsungu nakecali. A je to samozrejme oficialni ceska distribuce!
Das Auto
Driver
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stm01 30. 9. 2006 07:36

Vím že ho tam maj,ale protože ten obchod moc neznám tak jsem nevěděl jestli se tomu dá věřit. Ale to nevadí , stejně už jsem ho koupil za 9990,-, a budu spoléhat že se vyhnu jakýmkoliv nepříjemnostem se zárukou. Po zkušenostech s předchozíma telefonama je to pro mě fakt příjemná změna a to jsem asi potřeboval, ale je pravda že Samsung v hodně věcech zaostává za SE, ale teď mi to zatím nevadí no a třeba se k SE jednou zase vrátím. :shock: :shock:
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matho83 30. 9. 2006 07:51

Ale aj SE zaostava naopak v par veciach, inak ma zaujima, max. Velkost stahovaneho suboru cez wap, obmedzenie textu pri pisani v opere,jimm , slideshow obrazkov na karte
Konecne klud
ale nie od s60
v.i.p. roku 2008
Kto sa smeje naposledy ten sa smeje najlepsie
matho83
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lacoste11 30. 9. 2006 08:27

Tiez sa mi tento samsung moc lubi.Cakam uz par peknych mesiacov,kym ho daju do orangu na akciu.Ma niekto blizsie info kedy to asi bude?moja terajsia motorola sa po dvoch rokoch uplne rozpadava..Nad Z 400 som rozmyslal ale neni to ono a je dost tucny..kolko budem este cakat..?Alebo mam vyckat do vianoc na telefoniku..?
lacoste11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stm01 30. 9. 2006 08:39

Velokost dat - nevím nikde jsem se to nedočet a já to nepoužívám a stím souvisí i omezení v Jimmu- také nevím opět to nepoužívám. Co se týče slideshow obrázků na kartě tak dle mého to nejde. Zkoušel jsem to najít v nastavení a nic mi to nenabídlo .Jde to pouze u obrázků v telefonu. :roll: :roll:
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xcookx 30. 9. 2006 15:26

Mohl by jsi tu dat nejaky pekny fotky telefonu a porizene fotky telefonem?Jak harje mp3???Jaka je rychlost foceni je to srovnatelne s SE??Chci si ho taky koupit tak by me zajimalo co ti na nem nejvice chybi o proti SE???Jsem taky majitelem SE a chci prejit spis zkusit neco noveho.Diky moc :wink:
xcookx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stm01 1. 10. 2006 09:40

Teď jsem přišel z práce a telefon jsem v práci vybil domrtě takže fotky z něho vytáhnu až se dobije a já vyspím. Navíc je ještě tma a já ho zkusím vyfotit až bude dobrý světlo. Co se týče foťáku tak je pomalejší jak píšou v recenzi,ale já zkoušel fotit zatím jen na nejvyžší rozlišení. Ale předpokládám že to bude stejné i ostatních rozlišení. Ještě jsem zkoušel myslím že to je "změna režimu focení" a tam se nastavují vícenásobné focení( 6,9 15 snímků , jednou červeně a jednou modře) rychle za sebou.Asi ten rozdíl v barvě bude rozdíl v rychlosti. Ale nemám to pořádně prozkoumaný(nikdy jsem nebyl velký fotograf), nechám si to vysvětlit v práci od kolegů.
Řeknu to takhle. Po těch pár fotkách co jsem zkoušel a co jsem si stím zkoušel hrát( vyvážení bílé, změna řežimu, efekty ...)jsem z toho měl dobrý pocit( mám doma 3Mpx foťák Olympus a fotím stejně jen v automatu) a fakt se stím dobře fotí a ovládá. Zkrátka já ho nekupoval kvůli focení. Proč jsem ho kupoval jsem psal výš.
Na vstup do menu si člověk zvykne hned a když náhodou zmáčknu středový tlačítko tak se nic neděje protože wap stejně nemám nastavenej v telefonu. Když zavřeš klávesnici tak se tě to zeptá jestli chceš telefon zamknout , ale snad jen 5 vteřin a pak se stejně zamkne , tak se člověk nemusí bát že si někam nechtěně zavolá . Hovory můžeš přijmout buď klasicky(zelené tlačítko- mám telefon s barevnými tlačítky) nebo vysunutím(to si nastavíš). Ale pokud chceš tak si tady na těch stránkách http://www.samsung.com/cz/support/produ ... &language= můžeš stáhnout návod na E 900- řekbych že to je skoro stejný. Já jsem zatím spokojenej , mám schovanou klávesnici a je to konečně změna (příjemná). Menu je perfekní, přehledný , líbí se mi to. Co mi trochu chybí je nemožnost nastavení zvuku pro SMS, ale to proto že jsem používal svou oblíbenou část „ IVÁNKU MŮŽEŠ MLUVIT ?“. Jestli ti nejde o hry ( je jich tam myslím pět) tak ho ber.
Ještě jsem zapoměl – co mi ještě chybí jsou fakt skvělý sluchátka od SE , ale snad časem bude redukce a potom není problé. MP3 hraje slušně a přehravač v telefonu je pěkně udělanej. Jelikož nemám český návod tak používám návod na E900 , ale tam jsem se nedočet jak dát MP3 na pozadí. Už jsem si myslel že se v recenzi spletli. No a dneska v noci jsem na to přišel a to tím že při přehrávání zmáčkneš červené tlačítko(ukončení hovoru) a jsi na uvodní obrazovce. Aby si se potom rychle vrátil nazpátek tak je dobrý si dát přehrávač do rychlý volby ( čtyřsměrný ovladač). Jinak jsem už nainstaloval i Samsung PC STUDIO a ikdyž je v angličtině tak správa kontaktů nebo přenášení souborů jsou jednoduchý. Akorát z osmi ikon v programu mi nefunguje jedna a to „COMPOSE MULTIMEDIA MESSAGES“. Takže budu procházet forum a snad o tom programu něco najdu.
Mám ho chvilku, chyby jsem znal už předem a momentálně jsem z něho nadšený , spokojený a třeba vystřízlivým ? , ale spíše to bude v pohodě. Já doporučuju. Změna je život :!:
PS: začal jsem psát v 6:30 ale posílám to až teď
:D :D
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xcookx 1. 10. 2006 11:35

Ok diky moc hodne by mi pomhli fotky.Videl jsem ruzne z recenzi ale tam to pusibi "tak nejak umele" .Az budes mit cas zkus neco poslat.Az bude nekde unas k videni urcite ho zkusim.Uz se tesim. :D Kamarad ma D600e a je snim spokojen tak snad tohle nebude horsi. :?
xcookx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xcookx 1. 10. 2006 12:18

Jak jde prehravani filmu na d900 jde i na sirku celeho displeje?A jeste pri prohlizeni fotek jdou fotky na cely displej jak je tomu u SE pripadne zumovat?
xcookx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stm01 1. 10. 2006 22:22

Jsem teď v práci tak možná zítra. Akorát nevím kam bych ty obrázky měl poslat . Jestli se daj dát rovnou sem tak to jsem nikdy nedělal(pardon). Akorát nevím jestli by ti to nějak pomůže , protože se bojím že lepší fotky než maj tady asi neudělám.
Co se týče filmů tak jsem zatím zkusil parkrát něco nahrát a hraje to i na celý displej. Video nahraješ buď 128x96 , 176x144 , 320x240 , 352x288. Co se týče fotek tak jdou na celý displej ( potom máš vidět jen část fotky a musíš ovladačem tu fotku posunovat) a nebo klasicky zhruba na 3/4 displeje. O zůmování jsem tady zatím nezakop. :pozor2 :pozor2
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Driver 1. 10. 2006 22:45

Kdes ho kupoval? Já prave ten mshop znam a je to fakt dobrej a spolehlivej obchod
Das Auto
Driver
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stm01 1. 10. 2006 23:02

V Buldoktel za 9990,-. Sice šedivka ale mám ho doma. :D :D
Hlavně ať šlape :oboze :oboze
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stm01 1. 10. 2006 23:23

OMLOUVÁM SE :!: :!: :!:
Bylo to v MOBILDICK ZA 9990,- . sice šedivka, ale je doma. :D :D
Hlavně ať funguje. :oboze :oboze
Jen tak pro zajímavost. Prodavač mě upozornil ať si dávám pozor na otvírání zadního krytu. Pokud nemáš cvik tak to jde dost špatně. Říkal že den předemnou tam byl takový chytrý pán , nazval ho RECENZISTA, no a ten chtěl vidět všech pět kusů telefonu co tam měli a prý si každý prohlížel snad deset minut , jestli všechno sedí snad na setiny milimetrů. Nakonec si jeden vybral , zaplatil a odešel. Ten den co jsem kupoval já telefon(12:30) přišel zpět na krám s tím , že si při sundavání zadního krytu rozlomil displej. :cry:
Takže jen tak pro informaci- ať si ho taky nezlomíte :x
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků