Export kontaktů Samsung Galaxy S9+

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod martin.s9 28. 5. 2020 16:50

Zdravím a prosím o radu. Dnes mi bohužel odešel po třídenních výpadcích signálu můj Galaxy S9+. Přestal úplně akceptovat jakoukoliv SIMkartu. Přes SmartSwitch jsem udělal kompletní zálohu telefonu, zkusil udělat reset do továrního nastavení (což mimochodem také problém nevyřešilo) a telefon odnesl na reklamaci. Do měsíce bude prý opraven, takže mám teď telefon náhradní (není to Samsung) a potřeboval bych do něj dostat kontakty, které jsem zazálohoval přes SmartSwitch. Bohužel momentálně nic jiného než tu zálohu nemám, do žádného cloudu nic nezálohuji. Kontakty jsou zazálohované ve formátu SPBM, který vůbec nevím jak otevřít a kontakty z něj dostat. Starší aplikace Samsung Kies uměla otevírat formáty SPB a SPBA ale s tímhle si neví rady. Měl by někdo nějaký nápad, jak z této zálohy ty kontakty dostat ? Kdybych tohle věděl předem, klidně bych si je do náhradního telefonu přeposlal po jednom přes Bluetooth jako soubor VCF...
martin.s9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 28. 5. 2020 22:35

Wondershare Mobile Trans by to měl umět vyexportovat, viz: https://www.digitalforensics.com/blog/e ... h-backups/

Nicméně mi to nedá...vy jste opravdu nebyl přihlášen ke Google účtu? Protože pak bez jakéhokoliv nastavování a ručního zálohování by jste teď měl kontakty lehce dostupné.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod freddy158158 28. 5. 2020 22:37

kontakty jsou po přihlášení na gmailu ne? nebo se v telefonech přihlašuješ jinak? nebo vubec?
freddy158158
Junior

Odeslat příspěvekod lokomot1 28. 5. 2020 23:00

U toho wondershare mluví jen o. Spb, taky jsem koukal na nějaký software pro. spbm a nic jsem nenašel.
Co si zkusit půjčit od někoho z rodiny samsung, jestli je možnost a udělat to přes něj?
Nebo mě napadá taková taková nouzovka, co zkusit zavolat na Samsung nebo zajít na prodejnu. Pořád se chvástaj, jak pomůžou jejich "experti" řešit technické problémy(ne že bych tomu moc věřil, ale za pokus nic nedáš).

Mimochodem taky dělám zálohy jen mimo Google, nechci mu dávat všechny svá data
lokomot1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martin.s9 29. 5. 2020 00:06

Díky za odpovědi.
Wondershare mobile trans jsem pro jistotu přecejen zkusil a bohužel to nepřechroustal.
Google účet jsem na Samsungu přihlášený měl, dokonce jsem si myslel že je na něm nastavena i záloha kontaktů, kalendáře atd. Nicméně asi se zřejmě kontakty automaticky nezálohovaly. Když jsem ten samý Google účet přihlásil na současném náhradním telefonu (POMP C6S), do kalendáře se vše doplnilo, ale kontakty to hlásí že tam žádné nejsou. Ani když se na něj přihlásím přímo na stránkách Googlu, žádná záloha kontaktů.

To s půjčením Samsungu z rodiny by bylo fajn, ale u nás má Samsung jen otec a to ještě starý Note II, běžící tuším ještě přes Kies, a jinak mají kolem mě všichni Apple nebo Huawei.

Zkontaktování přímo Samsungu to je dobrý nápad, to schválně zkusím, jak mi jejich odborníci pomůžou :-))
martin.s9
Kolemjdoucí