Samsung Galaxy S20,S20+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod .Hardy 4. 9. 2020 21:11

S10e má výdrž na nic. Teď mi tady zrovna leží na stole a i v nečinnosti žere cca 40 % denně. Být v tom SD, tak telefon vydrží týden. Bohužel. Z řady S10 má smysl leda S10+, viz vlákno pro dané telefony.

K S20) 120Hz displej je návykový aneb kdo jej jednou vyzkouší, tak už se mu zpět na 60Hz chtít moc nebude. :-) Výdrž lepší než u S10(e), kdy dva dny opravdu nejsou problém. Musím, ale říct, že telefon je pracovní stejně jako v případě wit.cz, takže neřeším cenu. V opačném případě bych za 20k zvolil jiný (nejspíš neAndroidí) telefon.
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod xmickey 6. 9. 2020 07:17

Dal jsem si v obchodě vedle sebe S10, S20 a bylo jasno. Nelíbí se mi už jen to velké zaoblení okrajů a divně rozmístěné tlačítka na S10. :D
xmickey
Junior

Odeslat příspěvekod bastien 6. 9. 2020 17:30

Ano, S10 má vypínací tlačítko umístěné asymetricky a trochu to vadí. Při stisku tlačítka má telefon tendenci se v ruce točit.
bastien
Junior

Odeslat příspěvekod sova.m 8. 9. 2020 11:47

Zdravim, tak jsem se hecnul a koupil Galaxy S20+ 5G 12GB RAM se Snapdragonem z eGlobalCentral EU. Jestli mate nejake dotazy, tak se klidne ptejte. Zde je mensi souhrn tydennich poznatku:
- Koupeno z 24h dispatch nabidky, objednano 17.8, doruceno 31.8 firmou DPD z UK
- CLO a DPH jsem neplatil (odeslano z UK - nevim jak si oni resi CLO atd.)
- Placeno radeji PayPalem s Insured Shipping - vysledna cena cca 18.5k - kreditkou nebo lepe pres Revolut by to vyslo jeste levneji
- VoLTE funguje (Vodafone SIM, T-Mobile jeste nevim)
- Telefon je Taiwan verze - CSC nelze zmenit
- Cestina SW neni uplna (napr. Nastaveni neni kompletne pocesteno)
- Az na jednu predinstalovanou aplikaci (lze odinstalovat) zadny bloatware
- Do Google Pay sla pridat karta (jeste jsem nezkousel platit)
- Telefon se absolutne nehreje - sestry S20 se hreje celkem dost. Moje minula S9+ se napr. pri aktualizaci hrala taky celkem dost
- Aktualizace se zdaji byt o dost pomalejsi nez na Global (Exynos) verze -> Teprve dnes jsem nainstaloval One UI 2.5
- Vydrz zatim nehodnotim, protoze S20+ zatim funguje jako druhy telefon a wifi hotspot nez na nej zmigruji vse potrebne z iPhone...Pri zapnute Strava a nejake te navigaci klesla baterie za 1,5-2 hodiny cca o 20-30%, tak se to zda asi v pohode
- V baleni bylo pruhledne pouzdro, letaky atd. "necekane" psane rozsypanym cajem
- Pripadne reklamace jeste nevim jak budu resit, doufam ze se telefon nerozbije...pry se to posila nekam do UK ci Hong Kongu...
- Bohuzel nemam k dispozici jinou S20+ s Exynos, tak nemohu primo nic porovnat (max. s S20)
sova.m
Junior

Odeslat příspěvekod sumerian 8. 9. 2020 12:17

Mohl bych vědět prosím jaké je to kódové označení, konkrétně se snapdragonem? Děkuji.
sumerian
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sova.m 8. 9. 2020 12:23

Konkretni model je SM-G9860 s Dual Sim
sova.m
Junior

Odeslat příspěvekod Eddward 8. 9. 2020 12:48

Funguje vam bixby rutina zapinania NFC po zapnuti GPay aplikacie? Doteraz to fungovalo, ale pozeram je nejaky redesign GPay appky a nejak prestalo fungovat, resp. mozno po aktualizacii na OneUI 2.5. Skusal som na inu app a NFC sa zapina.
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod BaldaP 8. 9. 2020 13:45

N10+ furt funguje jak má. Zapne se mi ale až třeba po 5 vteřinách, takže si to připravím už ve frontě a nemám problém.
BaldaP
Junior

Odeslat příspěvekod Eddward 8. 9. 2020 17:31

Tak z N10+ mi info velmi nepomoze. Je to iny soft.
Je to divne, akoby vobec neregistrovalo ze som tu appku otvoril. Preto ani nic nezapina. Inak mne sa to zapinalo do 1-2 sekund.
PC: Intel Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 3200Mhz Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO
Phone: SG S20+ w/ Buds+
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod sova.m 8. 9. 2020 18:24

Do jedné vteřiny je NFC spuštěno. OneUI 2.5
sova.m
Junior

Odeslat příspěvekod Eddward 10. 9. 2020 11:55

Neregistruje to otvorenie Google Pay aplikacie. Nastavil som aby po zapnuti GPay nastavilo rezim Nerusit a nic sa nedeje. Aplikacia preinstalovana, rutina odstranena, vytvorena, telefon restartnuty a nic.
PC: Intel Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 3200Mhz Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod Wolfpower365 10. 9. 2020 18:32

Edward, Balda:

Jen se zeptam... Jaky je rozdil mezi tim, ze kliknu na Gpay a tim by se mela podle rutiny zapnout NFC a tim, ze jen stahnu listu a to NFC si ve fronte zapnu?
Wolfpower365
Junior

Odeslat příspěvekod .Hardy 10. 9. 2020 19:48

A co to vůbec neřešit a nechat NFC zapnuté. :-)
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod Eddward 11. 9. 2020 00:45

Wolfpower365 píše:Edward, Balda:

Jen se zeptam... Jaky je rozdil mezi tim, ze kliknu na Gpay a tim by se mela podle rutiny zapnout NFC a tim, ze jen stahnu listu a to NFC si ve fronte zapnu?

Lebo mam smartfon, kde sa daju veci inteligentne manazovat ?
NFC sa zapne aj vypne same po zapnuti a vypnuti GPay aplikacie. Preco by som to mal rucne robit sam ak nemusim ? Len tak sa pytam.
Otazky su tu zbytocne, bud viete vyskusat hociaku rutinu s GPay ci funguje alebo nie. Hoci aj zapnutie Bluetooth pri zapnuti GPay. Neni to o NFC. Ine rady tu nepotrebujem.
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod suram 11. 9. 2020 02:25

.Hardy píše:A co to vůbec neřešit a nechat NFC zapnuté. :-)

Možná mu to zbytečně vybíjí baterii?
suram
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka