Samsung Galaxy S20,S20+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod f.zubesuch 9. 4. 2020 16:03

jurajsun píše:Ahojte , mam S20+ 3 týždeň, ale... Bohužial rozdiel v Exynos 990 a Snapdragon na mojom druhom fone Xiaomi Mi note 10 je priepastny. Nejedna sa o vykon ale o sekanie hier, mam svojich par oblubenych hier, ale strasne to vidno na jednej jedna sa o Golf Clash. Aby som vobec vedel namierit a hrať musím Samsung nastaviť na max. výkon, vypnúť game launcher. Prvých 15 min to ako tak ide a nic neseká po 15 min. sa začne fon citelne zahrievať a nastava totalna nehratelnosť, same sekanie animácii atd. Na Mi note 10 kde je procak Snapdragon 730 G po 2 hodinách hrania žiadne zaseky proste nič hra ide jak po masle , takže kde udelali soudruzi v Koreji chybu ?

v Exynose je chyba - ten jeho graficky cip... totiz zere a kuri az moc. a rozdiel oproti SD865 sa prave najviac prejavuje vo velkom peaku. "Premium experience".
f.zubesuch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cardi 9. 4. 2020 16:19

A já právě proto do S20+ nějak nechci jít, kdyby tam byl SD tak oky ale tohle ./ i ve fotkách je patrný rozdíl a SD fotí lepe. Ale tohle je paradox. Kdo chce koupí si ho i tak :)
Panasonic GD67, Samsung C100, Nokia 6230i, Nokia N73, Nokia 5800, Nokia N8, Lumia 720, Galaxy S4, Galaxy S5, Galaxy S7, S8+, S10+ ? ? ?
cardi
BAN

Odeslat příspěvekod rony135 9. 4. 2020 16:28

Ohledně těch her je mě to divný na loňským exynosu v s 10 + jsem i po delším hraní pubg , call of duty nezaznamenal žádný problémy to chcete říct že letošní model je horší než loňský ?

-- 9. 4. 2020 15:39 --

Dnes jsem málem koupil ultra ( myslel jsem , že MP pohotovost má otevřeno ) ale teď mám pocit , že to bylo dobře když čtu ty recenze ohledně exynosu . Jak jsem psal u loňské verze jsem problém nezaznamenal. Má ještě někdo problém s reálným výkonem s 20 exynos ?
rony135
Junior

Odeslat příspěvekod cardi 9. 4. 2020 16:46

rony135: pokud nehodláš hrát jenom hry, tak si toho nevšimneš nikdy :) ano je tam i vetší zahřívání než u SD, ale určitě né tak velké, aby to byl propal koupit.
Panasonic GD67, Samsung C100, Nokia 6230i, Nokia N73, Nokia 5800, Nokia N8, Lumia 720, Galaxy S4, Galaxy S5, Galaxy S7, S8+, S10+ ? ? ?
cardi
BAN

Odeslat příspěvekod engine_er 9. 4. 2020 17:41

Eddward píše:30% sa nekona v ziadnom pripade a keby to tak bolo pri akomkolvek telefone tak bud leti do kosa alebo ide na vymenu baterie. Moj stary LG V30 stiahol maximalne 10% cez noc a to uz mal cez 2 roky. Inak ked som ho podrzal dlhsie na nabijacke tak paradoxne potom ani percenta neklesali, nejaky divny je ten LG softver a tazko povedat co je realna hodnota stavu baterie.

Odozva sa zda velmi dobra, je to ale dost subjektivne. Nemal som S10 ale udajne je to lepsie ako predtym.
Ci sa da aktivovat DC dimming na to ti neviem odpovedat, nevenujem sa tak podrobne panelu. Ak to vieme nejak zistit mozem skusit.
Repro je relativne OK, ale je viac ako ziaduce pohrat sa s ekvalizerom, vysky aj stredy su dost prepalene a napriklad ta Dolby Atmos funkcia to este zhorsuje. Po nejakom tom vyladeni je to velmi obstojne, nevidim tam ziadny problem. Opät je to ale dost subjektivna vec.

30% som čítal v nejakej českej recenzii, preto som to spomenul. Normálne to však určite byť nemohlo.
DC dimming nazývajú laicky "zníženie blikania" alebo niečo podobné - napr. P30 alebo Oneplus 7T. Mnoho mobilov to asi nemá, ale mne napríklad vadí PWM regulácia podsvietenia. Btw. myslím, že aj Xiaomi to dodatočne pridalo do rady Mi9.
ULN WS: FD Mini (4x NF-S12B)+ Z390M-PRO4 + i5-9600K (2xNF-P12) + DDR4 32GB + Sapphire RX570 4GB + SX8200 1TB + M500 240GB + UV400 240GB + 2x HGST 1TB (Himuro) +Logitech G504 + EIZO CS2731
DSLR: D7200 + 18-35 f/1.8 + 50 f/1.8 + 85 f/1.8 + SB-700
engine_er
Junior

Odeslat příspěvekod B_Jirka 9. 4. 2020 19:46

Ahojte. Prosím o radu, začínám totiž být dost na nervy. Dnes jsem si zakoupil nový Galaxy S20. Přecházel jsem z S8... Jenže po prvotním spuštění a nastavení, aktualizacích atd se mi telefon již 4x samovolně restartoval! Dvakrát přímo když jsem s ním pracoval.. prostě zamrznul a po chvíli reset... ty další dva restarty, tak jeden byl náhodný když tel. ležel na stole a ten další když jsem ho chtěl odemknout a nešlo to, byl opět zamrzlý.. a po chvíli restart. Tak jsem ho zkusil znova obnovit do továrního nastavení, provedl vše znova (otrava) a opět už 2x restart... je to na reklamaci? Dělám něco špatně? Díky...
B_Jirka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drabek06 9. 4. 2020 19:50

Možná to bude dělat nějaká aplikace, bůh ví. Mě se to u S20 a ani u S10 nikdy nestalo . . .
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod B_Jirka 9. 4. 2020 19:53

Ted se to stalo opět.. projíždím instagram, najednou zamrznul a opět restart. Na tohle nemám nervy. Telefon jdu v úterý reklamovat.

EDIT: pročítám si tuto diskuzi a podle všeho to je docela velký problém u S20... https://eu.community.samsung.com/t5/Gal ... -p/1604468
B_Jirka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cardi 9. 4. 2020 20:25

Nedělal jsi náhodou obnovu dat ze zálohy z S8+? Klidně to může dělat tohle.
cardi
BAN

Odeslat příspěvekod B_Jirka 9. 4. 2020 20:36

Ano dělál, ale jen SMS a dokumenty. Žádné aplikace atd.. Zkusím tedy ještě jednou tovární reset bez obnovy dat.

-- 9. 4. 2020 20:13 --

Tak znova, i když byl úplně čistý po obnově. Jdu ho balit a odstoupím ve 14ti denní lhůtě.
B_Jirka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mira_s 9. 4. 2020 22:41

Ještě bych zkusil stáhnout firmware ze sammobile.com a flashnout, neporušíš záruku, pokud ani s čistě nahraným firmwarem nepojede, pak je to jasně na výměnu...
mira_s
Junior

Odeslat příspěvekod f.zubesuch 9. 4. 2020 22:52

ja by som ho v 14 dnovej lehote vratil a nic neflashoval. sorry ale 900-1000e premiovy mobil musi fachat out of the box jak vánok. hlavne nespominaj nic ze je pokazeny... ktovie ci by si nebol bez mobilu 30 dni :D
f.zubesuch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod B_Jirka 9. 4. 2020 23:03

Ano přesně takto uvažuji i já. Nebudu vůbec říkat nic o tom, že je s ním problém. Prostě bez důvodu odstoupím, počítám i s nějakým menším odečtem za sundání fólií z krytu atd.. co se dá dělat. Ale toto u telefonu za 23 tisíc nejsem ochoten akceptovat. Napočítal jsem do dnešního večera celkem 16 samovolných restartů! Ani nevím, zda si ho koupím znova.. asi počkám, až vydají nový SW update a pak.
B_Jirka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod f.zubesuch 9. 4. 2020 23:15

myslim ze vela chybnych kusov nebude. toto bol pech. chalani su tu vacsinou spokojni. S20 bude dobry mobil pokial ho nechces vyslovene na hry.
f.zubesuch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jurajsun 10. 4. 2020 08:25

Riešenie mojho problemu, znizit detaily na hre a ako tak sa procak menej hreje a ide to, zadrhel len raz za cas pri narocnejsej animacii len rozdiely v kvalite grafiky su viditelne,nakolko mozem porovnavat s Mi Note 10 tak Samsung ma prepracovanejsi soft, vyhovuje mi viac ako Xiaomi, ale to sekanie a prehrievanie, nabuduce pokial vyda Samsung dlasi model s Exynosom tak urcite kupim zvonku Qulacomm verziu za tie iste peniaze, snad to po pol roku aspon poladia sw updatom. Ak mozem niekoho poprosit vie si niekto kto ma S10+ nainstalovat tu hru a skusit hrat pol hodinku na plnych detailoch? Budem rad aj ostatny predpokladam, ze si aspon overime ci je zadrhel v firmware a optimalizacii sw a postupne to Samsung vyladi, dakujem za ochotu ak sa niekto najde.Nazov hry Golf Clash.
Samsung S20+, Galaxy Buds +, Xiaomi Mi Note 10
jurajsun
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka