Samsung Galaxy S20,S20+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod xmickey 20. 10. 2020 14:32

Ty 4 hodiny SOT jsou divné, tam bude něco špatně.

Já přecházel z S7 na S20, velikost je na mě akorát na hranici, větší bych třeba nechtěl. :)
xmickey
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ivan1977 20. 10. 2020 17:08

xmickey,
Přešel jsi z s7 na s20, jaký je rozdíl ve výdrží baterky mezi těmito dvěma telefony? A co fotky, jaký je mezi něma rozdíl? Je poznat posun?
ivan1977
Junior

Odeslat příspěvekod xmickey 21. 10. 2020 08:13

Ano, baterkou si polepšíš. S7 dala tak těch 5-6 hodin SOT, S20 mi udělá 7-8 hodin.

Foto: Z normálního objektivu ten rozdíl není tak výrazný, jsou lehce ostřejší, ale už S7 fotila výborně. S20 vyvažuje barvy více do studených odstínů než S7. Třeba zde je dobrý příklad: https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy ... hp#image15
Obloha jde do takové fialové. :hm
Širokoúhlý objektiv je super a rád používám. Na zoom nebylo moc příležitostí, možná někde v zoo. :-) Videa nedělám...

Probírané přehřívání vůbec nepociťuju. Kupoval jsem českou distribuci za 19, starou S7 nechal vykoupit s 3,5 bonusem. :D Koupil bych znovu? Nejspíš ano. Nenacházím v těchto rozměrech moc konkurentů. Čekal jsem, jestli Xiaomi představí nějakého nástupce Mi 9 SE, bohužel není.
Naposledy upravil xmickey dne 21. 10. 2020 09:32, celkově upraveno 1
2016 VW Golf VII 1.6 TDI
2010 VW Golf VI 1.4 TSI
Samsung Galaxy S23
xmickey
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pojdmebojovat 21. 10. 2020 08:16

Dobrý den, mám prosbu.
Mám připravené tvrzené sklo na mobil S20 FE a na displeji je nalepené nějaké silnější fólie proti poškrábaný.
Mám ho sundat před nalepeným toho skla?
Díky
pojdmebojovat
Junior

Odeslat příspěvekod flatliners 21. 10. 2020 09:02

Samozrejme
flatliners
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cosemdesiatsedem 21. 10. 2020 10:28

Tie 4 hod SOT pri S20 ozaj realne su. Moj denny SOT je okolo 4 hod a to mam dark mode, 60hz, a drtivu apiek vo hlbokom spanku (a to som uz poskusal vsetky varianty nastavenia). Najvacsiu spotreba je vtedy ked aktivne vyuzivate telefon a prepinate se medzi apkami (web, instagram, mesenger). Cize vacsinou casu travim v tychto aplikaciach, sem tam nejake youtube, telefonovanie atd.

Cize ano ked pozeras denne 4hodiny yotube (spotreba cca 8-10% bat pri 60hz za hod.) 2 hodiny serial z telefonu a sem tam niekomu odpises na spravu a zatelefonujes tak tych 7-8 hod je realnych, inak v ziadnom pripade sa na taketo cisla s Exynosom nedostanes :)

-- 21. 10. 2020 11:48 --

BaldaP píše:Toho jsem schopný dosáhnout i s N10+ se Snapdragonem. Ale musel bych tedy celé ty hodiny pouštět 1440p na plný jas. Jestli tohle je více méně jen na běžný provoz, tak to musí být něco hodně špatně. Zkoušel jsi factory reset? To by bylo asi první, co bych udělal.

Moje dnešní využití při lehčí zátěži.


Toto je presne co pisem vyssie, skoro 3 hod youtube, tipujem este nejake to video albo nejaky proces kde je zatazenie procesora konstantne a 7 hodin je ozaj realnych.

Zial ale toto nieje pre mna bezne pouzivanie ktore ma drtiva vacsina populacie. Vacsinou sa ten telefon zapne na par minut prelistuju sa socialne siete, odpise sa na par sprav, nejaky web, sem tam sa zatelefonuje a takto to bezi cely den a garantujem ti ze sa na 4hod SOT nedostanes :roll:
cosemdesiatsedem
Junior

Odeslat příspěvekod wit.cz 21. 10. 2020 11:39

Potvrzuji.

Začínám mít ale podezření, že i v rámci exynosu jsou rozdíly, kdy někomu ten telefon zjevně tolik netopí a vydrží dýl.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cosemdesiatsedem 21. 10. 2020 11:48

Moze byt, Samsung celkovo v poslednej dobe sa snazi znizovat naklady na vyrobu vo vsetkych segmentocha a keby som si mal tipnut tak procesor Exynos bude tiez takymto kompromisom. Kazdopadne viem ze toto je moj posledny Samsung s Exynosom lebo na uroven SD sa nikdy nedostane kedze cip by bol drahy.
cosemdesiatsedem
Junior

Odeslat příspěvekod Terminator3 21. 10. 2020 14:20

Dneska se mi potvrdilo něco, co delší dobu pozoruji u mé S20+ s Ex. Když telefon zahřeji hraním hry (např. 20 minut Asphalt9), tak mi pak po vypnutí hry telefon jede v režimu 60 Hz (možná i méně), a až po zchladnutí se vrátí na 120 Hz (nepomůže ani restart)...
Naposledy upravil Terminator3 dne 21. 10. 2020 14:39, celkově upraveno 1
Terminator3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bastien 21. 10. 2020 14:38

Ivan1977: pokud tě zajímá srovnání fotek z S7 a S20, tak si stáhni https://uloz.to/file/7leqTyEtf8nc/nova-slozka-zip . Jinak baterie u obou mobilů (když byly nové) mi přijdou cca na stejno. Já s baterií problém u S20 nemám.
bastien
Junior

Odeslat příspěvekod xmickey 22. 10. 2020 06:31

cosemdesiatsedem píše:Tie 4 hod SOT pri S20 ozaj realne su. Moj denny SOT je okolo 4 hod a to mam dark mode, 60hz, a drtivu apiek vo hlbokom spanku (a to som uz poskusal vsetky varianty nastavenia). Najvacsiu spotreba je vtedy ked aktivne vyuzivate telefon a prepinate se medzi apkami (web, instagram, mesenger). Cize vacsinou casu travim v tychto aplikaciach, sem tam nejake youtube, telefonovanie atd.

FB, Messenger, IG, Chrome jsou moje nejpoužívanější aplikace a včera jsem končil den s 5% baterie a 9h SOT. :nenapadne
2016 VW Golf VII 1.6 TDI
2010 VW Golf VI 1.4 TSI
Samsung Galaxy S23
xmickey
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 22. 10. 2020 07:25

9 hodin mi to dá tak možná v režimu AOD :-D Hledal jsem nějakou apku, která by logovala využití SoC a zároveň nechala svítit displej, ale nenašel. Zajímalo by mě, kolik by ten můj křáp nasvítil, kdyby jen svítil a nic tam neběželo.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drabek06 22. 10. 2020 08:02

Já se dostávám tak na 3-4 hodiny. Výjímečně občas i víc.
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod Capita 22. 10. 2020 12:55

prosím vás, jak se u telefonu zjistí to SOT? Chtěl bych si to vyzkoušet a nějak nevím jak na to...
¨
díky
Nokia N8, Sony Xperia z3c, Galaxy S7, Galaxy S10e, Galaxy S21 5G

Samsung UE55RU8002
Capita
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Domin7 22. 10. 2020 13:17

Nějaký SOT nevypovídá o ničem. Je to velmi orientační údaj. Asi podobně jako když tady někdo napíše, že mu acubattery ukazuje kapacitu baterie 90%.
Domin7
Schvalování příspěvků

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků