Samsung Galaxy S20,S20+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod poluxtroj1 23. 11. 2020 22:22

Má smysl přejít z S20+ na Note 20 ultra?Máte někdo osobní zkušenost?
poluxtroj1
Junior

Odeslat příspěvekod frnak 24. 11. 2020 09:25

Ahoj skupino, měl bych dotaz. Mám S20+ a v poslední době se mi občas telefon "zamyslí". Nejčastěji při prohlížení stránek v Chrome .. zatuhne na deset, patnáct sekund .. nereaguje na nic a pak se zase rozjede a vše funguje.. má někdo podobný bug? Snažím se zjistit, zda je to problém Chrome anebo se se mnou loučí paměť ... děkuji za případnou odpověď.
Podpis
frnak
Junior

Odeslat příspěvekod .Hardy 24. 11. 2020 09:44

Jedná se o bug v Chromiu. Tím samým trpí i Samsung browser. Stačí jít domů (na plochu) a pak znovu otevřít browser.

To samé se dělo i na mé S20, takže jsem přešel na Brave, kde se to již prakticky neděje. Edge se také zdá být OK (tam mi ale vadí UI :-D).
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod Terminator3 24. 11. 2020 11:47

Jj, stejný problém, ale jen v Chrome, jinde mi nepřemýšlí:-)
Terminator3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 24. 11. 2020 15:53

To isté občas robí aj môj S20 a rovnako Xiaomi Mi9T čo má priateľka - no iba v Chrome.
Ondrej Bobek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 1. 12. 2020 17:24

Zkusím se zeptat... váhám mezi Oneplus 8 Pro a Samsung S20+. Víceméně mě to táhne víc k Oneplus, ale jejich poslední update nejenže zmršil čistý Android do pochybné nadstavby, ale hlavně přinesl problémy s baterií. Takže jsem obrátil pozornost zpět k S20+. Naposledy jsem měl Samsunga ve verzi S7 Edge a ten měl pro mě dva zásadní problémy. Jednak prostředí samotné bylo takové přeplácané a ošklivé (to je nicméně čistě subjektivní věc), ale hlavně se telefon vždycky po čase začal sekat. Jakmile byl třeba 3-4 měsíce používán, tak se fakt výrazně zpomalil a musel přijít hard reset - který pomohl vždycky na další 3-4 měsíce. Pak ke konci už docela i žral baterku, tak šel z domu a říkal jsem si, že další Samsung nikdy. Ale zase mě lidi přesvědčují, že teď ty poslední modely (10/20) jsou fakt znatelně lepší... je tedy prostředí S20+ rychlé a svižné i po měsících používání a je výdrž baterie nadprůměrná?

(Přecházel bych z Mate 20 Pro, což je nejlepší mobil, co jsem kdy měl... baterka dva dny i po roce používání a vše fakt super, ale mám u O2 do konce roku slevu na telefon a chci si maličko polepšit z hlediska focení, proto zvažuju upgrade).
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jamreyese 1. 12. 2020 17:35

Prostředí stále super rychlé skoro po roce ....baterie nic moc užívám mobil dost na sociální sítě a v půlce dne radši nabíjím...mám exynos ...zkus si sehnat se snapem
jamreyese
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 1. 12. 2020 17:47

To je skoro nemožný... i na ebay jsou inzerované Snapdragony podle mě Exynosy (označení 9860 je dle téhle tabulky Exynos, ač na britské ebay to inzerují jako Snap - https://www.devicespecifications.com/en ... 3218179444), nemluvě o tom, že potřebuju utratit ten kredit na O2 shopu :D Jinak samozřejmě ten rozdíl Snap vs Exynos jsem zaregistroval a štve mě... ale z USA kvůli tomu mobil dovážet přes celnici nebudu... A verze FE, která má Snap, má podle mě zřetelně horší foťák...
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 1. 12. 2020 18:50

Mate 20 Pro jsem koupil pro dceru, jako levné řešení, ale jinak nemá vůbec ani na S10, natož na S20+. Huawei neumí ty telefony softwarově dotáhnout, při přímém srovnání je to hrozně moc znát. Nicméně, na to cenu je to ok.

S20+ je ovšem úplně jinde.
Rozbít teď S20+, jdu si jej koupit znovu.
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Terminator3 1. 12. 2020 19:17

Mám 20+ s Exynosem, všechno furt super, baterka naprd.. Zajímavý je teď 20 FE se SD 875.
Terminator3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r_konf 1. 12. 2020 20:22

FE má hlavní foťák shodný s S20 a S20+. Respektive snímač má odlišného výrobce u Snap a Exynos verzí. Parametry a optika jsou stejné.
r_konf
Junior

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 1. 12. 2020 20:41

Přešel jsem z S20 na S20 FE 5G se SD865 a max spokojenost. Fotky když chci aby za něco stály fotím stejně hlavním fotoaparátem, tam rozdíl není, ale výdrž a psaní na klasickém displayi super, za mě spokojenost. Plastové záda nekloužou a člověk o tel nemá takový strach. Telefon se ani tak nezahřívá jak klasické S20, rozhodně mohu jen doporučit ;-)
pan_Lukas
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mira_s 1. 12. 2020 20:43

SD 875 ještě není, těžko ho může mít FE, navíc se dle posledních zpráv bude jmenovat SD 888 :-)
mira_s
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 1. 12. 2020 21:26

r_konf píše:FE má hlavní foťák shodný s S20 a S20+. Respektive snímač má odlišného výrobce u Snap a Exynos verzí. Parametry a optika jsou stejné.


Teď googluju a snažím se v tom zorientovat. Hlavní a wide optika je tedy totožná. Odlišný je snímač a to dokonce i mezi FE 4G vs 5G, pokud to chápu dobře? Selfie kamera je jiná, tam je S20+ znatelně lepší, řekl bych.

Ono jsou totiž i očividné rozdíly v barevném podání té hlavní kamery, ale to je asi dáno nějakou kombinací snímače a postprocessingu. Každopádně se zdá, že rozdíl mezi podobně naceněnými S20+ a S20 FE 5G se Snapdragonem nebude v reálu velký (a Snapdragon je v posledních letech asi vždycky lepší než Exynos, co tak chápu...)
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod r_konf 1. 12. 2020 22:14

Je to tak. Snap verze (tedy americké verze S20, S20+ a FE 5G) mají snímač od Sony, evropské verze s Exynosem (vč. FE 4G) mají vlastní snímač od Samsungu.
r_konf
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků