Samsung Galaxy S20,S20+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod .Hardy 22. 9. 2020 19:14

Raději 120Hz než vyšší rozlišení. Navíc PPI u FDH+ je už tak dost vysoké.
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod poluxtroj1 22. 9. 2020 21:12

Osobně jde 120Hz mimo mě.Nejsem tak dobrý,abych přečetl 5 řádků textu za sekundu a neprojíždím menu jen tak tam a zpět,abych byl schopný vidět přínos vyšší obnovovací frekvence.Osobně odemknu telefon,kliknu na ikonu aplikace,kterou chci použít a v klidu sleduji obsah.Rozdíl 60hz a 120hz se při běžném použití rovná nule.
poluxtroj1
Junior

Odeslat příspěvekod wit.cz 22. 9. 2020 21:50

Těžko se shodneme na definici běžného použití. Ale jinak ano, u sledování pohybu srážek v meteoradaru je to jedno.
wit.cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FeShiNe 23. 9. 2020 02:07

Já mám třeba skoro všechna zařízení s vyšší obnovovací frekvencí. Noťas má 120Hz, ipad pro 120Hz, tv 100Hz teď i S20 plus 120Hz a jakmile si vezmu telefon třeba přítelkyně nebo jsem zkoušel přepnout na 60Hz svůj z důvodu úspory baterie, okamžitě jsem vracel vyšší obnovovací frekvenci. Je to prostě poznat a i ten blbý pohyb v menu či nastavení to jak je to svižné mě prostě baví. Na hraní náročných her ten mobil prostě není, protože exynos...Ale já už bych do mobilu s nižší obnovovací frekvenci jak 90Hz nešel. Je to prostě poznat při všem co člověk na mobilu dělá.
FeShiNe
Junior

Odeslat příspěvekod Capita 23. 9. 2020 05:31

Děkuji všem za názory, takhle mi to stačí, mam jasno
Capita
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marv_S 24. 9. 2020 03:28

Marv_S píše:Zdravím všechny,
rozhodl jsem se vyměnit Mate 20 za S20 5G. Mé dojmy jsou takové rozpačité, ale přivádí mě jedna drobnost, se kterou jste se možná někdo setkal. černý rámeček, kterým končí zobrazená plocha na displeji. Vpravo dole mám v něm "vykousnutých" pár pixelů v jedné řadě (cca 10). Myslel jsem, že jsou vadné, ale po restartu je to v pořádku. Po pár minutách se to ale zase vrátí. Někdy se to samo srovná i za běhu. Není to nic dramatického, ale štve to. Chtěl jsem schovat navigační lištou místo gest, ale ta není všude černě podbarvená. Díky moc za případné tipy, jak vyřešit.

Doplnění, tady jsem to vyfotil:
Obrázek


Tak jsem zkusil továrko, protože mi telefon začal zamrzat a nepomohlo to, tak jen pro info, kdyby to kvůli tomu někdo zvažoval. Je to zbytečné...
Marv_S
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BaldaP 24. 9. 2020 12:05

Takže vadný kus a už jsi ho vrátil. Měli nějaké kecy o pádu a nechtěli ti to vzít?
BaldaP
Junior

Odeslat příspěvekod Eddward 25. 9. 2020 23:19

Da sa niekde, nejako nastavit zvukove upozornenie ked je bateria nabita na 100% ?
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 26. 9. 2020 07:52

Jo jo v Bixby Routines dej nabíjení a 100% a pak co má telefon udělat, přehrát zvuk, zavibrovat atd... Jde tam navolit i jak se má chovat při nabíjení - AoD, zvuky, zamykání.... A samozřejmě to samé při určitém stavu procent, třeba při 25% může telefon upozornit ;-)
pan_Lukas
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sareth 26. 9. 2020 09:10

Neexistuje nejaké inteligentne nočné nabíjanie zamerané na životnosť batérie? Keď si nechávam telefón na nabíjačke celú noc, tak chcem aby sa len v noci nabíjal pomalou rýchlosťou, pripadne aby sa začal nabíjať neskor s tým že sa stihne nabiť v určený čas ráno. V Bixby Routines som nic také nenašiel.
sareth
Junior

Odeslat příspěvekod wit.cz 26. 9. 2020 09:13

Můžeš vypnout fast charging v settings, ale je to jak drbání se levou rukou za pravým uchem. S20ka tu baterku stejně cucá jak alkoholik po otevření hospody, tak si nemyslím, že má cenu se k ní chovat o něco ohleduplněji.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monty1234 26. 9. 2020 10:13

Používám rychlé bezdrátové nabíjení.
Péče o zařízení-baterie-nabíjení-klik na rychlé bezdr.nabíjení a vypnout podle plánu.
Ztlumí se větrák na nabíječce a zhasnou diody.Nabíjí se pomalu.Podotýkám že musíš mít original https://www.alza.cz/samsung-bezdratova- ... YHEALw_wcB
Samsung Galaxy S23 Ultra 12GB/512GB Black
monty1234
Junior

Odeslat příspěvekod poluxtroj1 26. 9. 2020 16:22

Máte někdo vlastní zkušenost s kvalitou fotek mezi S20 a Note 20 ultra?
poluxtroj1
Junior

Odeslat příspěvekod bubakkaja 26. 9. 2020 21:15

Máte někdo galaxy s20 plus 5g se snapdragonem konkrétně sm-g986u1?
Zajímalo by mně jestli bude fungovat vše co by mělo a je kompletně v češtině.Díky.
bubakkaja
Junior

Odeslat příspěvekod Capita 26. 9. 2020 21:20

Nafotil jsem něco s s20 (tou klasickou malou) a Note20ultra v prodejně - přetáhl jsem si to přes BT do svýho a pak jsem to doma zkoumal. Zaměřoval jsem se teda pouze na zoom - nic jinýho. NOte20 ULTRA na první pohled NAPROSTO NĚKDE JINDE. Při stejným přiblížení regálu jsem s Note v podstatě stál u něj, zatímco s S20 už jsem měl rozmazaný cenovky (zoom 5x).

problém č.1) Oni to v těch prodejnách mají neaktualizovaný. čili ten S20 mohl mít klidně poslední aktualizaci někde v březnu. Pokud od tý doby proběhly nějaké aktualizace foto, je pak tohle srovnání nefér

problém č. 2) není to zrovna exaktní testování, to si řekněme na rovinu

Nicméně z pohledu toho Zoomu to opravdu vidíš na první pohled
Nokia N8, Sony Xperia z3c, Galaxy S7, Galaxy S10e, Galaxy S21 5G

Samsung UE55RU8002
Capita
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků