Samsung Galaxy S20,S20+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod jan.machalik 31. 3. 2020 14:08

Zavolej do Samsungu, mas prémiový servis. Přijedou si pro telefon a do týdne ti telefon přivezou opravený a stále se zárukou.. Jim zaplatíš akorát cenu opravy. Opravovat to někde jinde nemá smysl. Popř pokud jsi z Prahy, tak skoč do Alzy, tam je primo Samsung servis - VSP Data, opraví to zpravidla na počkání. Na IP Pavlova je taktéž Samsung servis.
jan.machalik
Junior

Odeslat příspěvekod Tommino 31. 3. 2020 14:09

Aha, díky za info, super. Cenu nevíš? Já našel jen přední displej.
Tommino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jan.machalik 31. 3. 2020 14:21

7300 je za displej, zadek bude tak do 4k..
jan.machalik
Junior

Odeslat příspěvekod flatliners 31. 3. 2020 18:32

vsp data neprijamaji v praze zakazky, ale poslou kuryra, kterej zdarma odveze a priveze..
jo a zadni kryt stoji do 1800,-
flatliners
Junior

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 31. 3. 2020 18:59

Eddward píše:
poluxtroj1 píše:S20 mají znatelně lepší foto na hlavním snímači než S10.Fotky jsou ostřejší a mají znatelně více detailů.U S10 měla fotka cca.3 mb a u S20 mají fotky cca.6 mb ve stejném nastavení.Pokud srovnáváte fotky na telefonu,je jedno čím fotíte,protože se fotky budou zdát srovnatelné.Taky to chce mít pevnou ruku při focení,aby výsledek byl 100%.Osobně jsem velmi spokojen s foťákem u S20+.

Ake nastavenie pouzivas na 6MB fotky ?
Ja som prave pozeral a na prekvapenie mam skoro vsetky fotky okolo 3,5MB. Niektore dokonca len 1.5MB. Pouzivam prakticky len auto nastavenia a 16:9 format.

Doporučuji fotit na 4:3, využije se větší část senzoru, oříznout si to pak na 16:9 můžeš vždycky, obráceně už bez ztráty kusu obrazu ne. Navíc když budeš chtít nějakou fotku vytisknout (např. dítě či psa a pověsit si ji pak někde doma na zeď v klasických 15x10cm), tak potřebuješ poměr stran co nejvíce se blížící se 3:2...což je právě těch 4:3 z toho co jde zvolit.
V tomto poměru 4:3 pak výstup fotky do JPG má opravdu kolem těch 6MB...samozřejmě záleží jako scénu fotíš, když si vyfotím doma bílou zeď, dostanu se k těm 2MB taky :D
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod Eddward 31. 3. 2020 20:29

Pokial je to len o pomere stran tak to riesit nebudem. Fotil som vsetko mozne, prirodu, takze v "bielej stene" by problem nemal byt. Preverim ci je to naozaj len tymto, pokial ano tak je to ok.
Na 4:3 rozhodne nepojdem. Na fotky som uz roky zvyknuty v 16:9, tak to si ich prezeram vsade a orezavat dodatocne uz nemam nemam cas ani chut.
PC: Intel Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 3200Mhz Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO
Phone: SG S20+ w/ Buds+
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod rony135 31. 3. 2020 20:39

Nechci se hádat , ale na s10 plus mám v interieru při špatném světle kolem 3 mb venku kolem 5 mb a v létě když jsm fotil na sluníčku clona 1.5 nebo kolik to má tak tam bylo 7.3 mb a to na automat 4:3
rony135
Junior

Odeslat příspěvekod poluxtroj1 31. 3. 2020 21:49

Fotím 4:3 a záleží jakou scénu fotíte. Čím více informací fotíte tím více má fotka mb.Celkově mají fotky u S10 v JPEG méně mb.Docela jsem to řešil,tak jsem to porovnal.Je pravda,že na S10 foťák nakonec docela doladili,což bude stejné u S20. Rád bych fotil do 16:9,ale vzhledem k tomu, že je to výřez tak to nemá smysl. Jak jsem už psal chce to pevnou ruku při focení.Asi to chce ještě doladit autofocus, což má být v příští aktualizaci.
poluxtroj1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robcio 1. 4. 2020 09:29

Všimli jste si že Samsung zdražil S20+ a S20 Ultra :(
robcio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 1. 4. 2020 09:59

poluxtroj1 píše:...Rád bych fotil do 16:9,ale vzhledem k tomu, že je to výřez tak to nemá smysl...

Naprostá pravda, ale někteří lidé to prostě nechtí slyšet.
robcio píše:Všimli jste si že Samsung zdražil S20+ a S20 Ultra :(

Pravděpodobně to souvisí s relativně obrovským poklesem kurzu CZK, kdy 1 EUR je oproti stavu cca před 14 dny o 3 Kč dražší, USD podobně.
Zatím na cenu takto upravila Alza.cz co jsem si všiml. Mall.cz, CZC ještě nikoli, to se ale může rychle změnit.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod pikropikro 1. 4. 2020 10:10

Na modely S20 z volneho prodeje dnes dorazila velka aktualizace, velikost 1,2 Gb. Vylepsuje podstatne nocni rezim, pridava dalsi funkce fotaku, celkovou stabilitu systemu, taktez aktualizuje UI na verzi 2.2, vyrazne zlepsuje ctecku otisku atd. atd.
pikropikro
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 1. 4. 2020 11:28

Samsung Galaxy S20 má skrytý 96Hz režim. Poradíme, jak jej můžete nastavit

Samsungy řady Galaxy S20 se pyšní 120Hz obnovovací frekvencí displeje, která má zatím dva nedostatky. Tím prvním je rozlišení displeje, které se při vyšší obnovovací frekvenci sníží na 2 400 × 1 080 pix. Tím druhým je nižší výdrž na jedno nabití, která díky vyšší obnovovací frekvenci poklesne až o několik hodin. Vývojáři na webu XDA-Developers však ještě objevili nepoužívaný 96Hz režim, který částečně odstraní dříve uváděné nedostatky.

Ne, rozlišení displeje je stále sníženo na 2 400 × 1 080 pix, ovšem rozdíly mezi 96 a 120 Hz už okem moc nepostřehnete. A bonusem je zde menší zátěž na baterii, než v případě 120Hz režimu. 96 Hz lze aktivovat ručně přes ADB či přes aplikaci S20 Refresh Rate Control, kterou stáhnete zde. Bude třeba jen přihlášení, příp. registrace nového XDA účtu.

Samotná aplikace je velmi jednoduchá. Umožní tlačítky přepínat mezi obnovovací frekvencí displeje, navíc přidá i rychlé přepínače do horní lišty. Na webu testufo.com si následně jednoduše ověříte, že displej skutečně běží na 96 Hz. U některých modelů s čipsetem Exynos dochází, alespoň podle tohoto vlákna na Redditu, k prodlevě při odemknutí, která na dvě vteřiny deaktivuje dotyky na displej. V případě Galaxy S20 Ultra však zatím žádný problém nepozorujeme. Zbývá jen dodat, že aplikaci si do svého telefonu řady Galaxy S20 instalujete na vlastní riziko.
Měl jsem tolik mob. telefonů že se mi sem ani všechny nevejdou. Aktuálně používám Huawei P40 + JBL Reflect Fit & Honor Band 5
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod deglaser 1. 4. 2020 11:37

Tak mě nefunguje na S20.
Samsung Galaxy S10e
deglaser
Junior

Odeslat příspěvekod pikropikro 1. 4. 2020 11:48

deglaser píše:Tak mě nefunguje na S20.

Ze by april? :-) :-) :-)
pikropikro
Junior

Odeslat příspěvekod deglaser 1. 4. 2020 12:22

Dost lidí na XDA potvrzuje funkčnost mě osobně nemaká.
Samsung Galaxy S10e
deglaser
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka