Samsung Galaxy Note 10, Note 10+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod zumzumzum 24. 8. 2019 10:41

Uniká podoba Androidu 10 na telefonech Samsung. Takto vypadá One UI 2.0
https://www.mobilizujeme.cz/clanky/unik ... one-ui-2-0
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka-CZ 24. 8. 2019 11:17

Nedá se hodnotit baterie po 24h. Telefon nepouštím z ruky a jsem 1h sot = 10% a to dostává fakt čočku. Teda je to fakt hustej stroj .
Jirka-CZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mira_s 24. 8. 2019 12:31

Koupil jsem Note10 malý, předběžně pár postřehů:
- rychlost nabíjení opravdu výborná, výdrž srovnatelná s S10, ale je to první den a spousta instalací, takže si to ještě sedne,
- velký pokrok je čtečka v displeji - mám S10, můžu srovnat, na Note je líp umístěná (výš na displeji) a hlavně téměř 100%, i při zhasnutém mobilu se dá intuitivně najít,
- displej - menší rozlišení než "velký note" nebo S10 není poznat, z toho jsem měl trochu strach, ale zase tak náročný divák nejsem :-)
- trochu moc klouže na můj vkus pero, takže to není úplně "paper experience", ale hrátky s ním jsou legrace, i když ne moc praktické pro každodenní použití
- při přechodu Samsung Switch opravdu nesynchronizuje email, ba ani nenainstaluje Samsung Email aplikaci, netuším proč, když jinak vše se automaticky přeneslo a nainstalovalo.
- George od ČS se musí vymazat a nainstalovat znovu kvůli zabezpečení appky, za to Samsung nemůže,
- vše ostatní vč. Google pay a dalších věcí v pohodě (nově se přihlásit, samozřejmě, ale to nestojí za řeč).

Jinak ve srovnání Note9 - S10 je to zase krok dopředu, i když vzhledem k hodně podobnému prostředí a stejným appkám zase tolik nového při běžném použití asi neuvidím.S foťákem a videem jsem si zatím nestihl hrát, tam toho bude víc...

-- 24. 8. 2019 13:41 --

Jo a ještě drobný dodatek - rozeznávání psaného textu v S Notes funguje v češtině a oproti dřívějším pokusům spolehlivě a bez složitého označování textu, na stisk ikony si to najde a pokud to je aspoň trochu čitelné, překlopí. Notisti určitě ocení :-)
mira_s
Junior

Odeslat příspěvekod Chicanoo 24. 8. 2019 12:51

Ahojte,
prosím majiteľov NOTE 10 + ,, keď niekomu zavoláte a nedáte si mobil k uchu aj Vám na pravo od fotoaparátu bliká taká malá gulička na čierno? Zrejme sa jedná o proximity senzor lebo keď to zakryjem prstom tam displej zhasne a podľa Samsung by to mala byť vlastnosť tak len pre istotu.
Chicanoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 24. 8. 2019 13:10

Ano, je to prave proximity senzor. Dost nestastne reseni, proto se casto S10 a bude se to stavat i s Note 10 nekomu odemyka v kapse.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davedroid 24. 8. 2019 13:48

renek1 píše:Dneska ještě furt někdo řeší výdrž??.

Predstav si, ze se muze nekdo takovy najit. Ze vsichni s sebou nemusi chtit tahat powerbanky a presto se chteji mamcestach spolehnout na svuj mobil. A si predstav, ze se jim muze Note moc libit a vyuziji jeho funkce. Verim, ze to muze byt pro tebe tezke, protoze ty to mas jinak, ale lidi maji ruzne potreby, priority, styl pouzivani i kde pouzivaji. Pokud bude ITak cely den sedet u PC, asi vydrz potrebovat nebude, pokud bude nekdo hodne cestovat, pracovat i sledovat media na cestach a nebude s sebou chtit tahat powerbanku a stale se nekde ptat, zda muze dobit, tak pro nej muze byt vydrz dulezita. A obema muze vyhovovat Note. Proste trochu tolerance k ruznym potrebam a prioritam;-)
Davedroid
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 24. 8. 2019 13:53

Presne tak, souhlas, ja taky resim vydrz, casto litam po horach a power banku apod. mam jako zalohu.
Jak jsem ted byl rad, jak takovy Note9 vydrzi s neutalym zapinanim a sledovanim turistickych map, casto chodime mimo stezky, takze celkova vydrz na 7-8h trase je dulezita. A to jsem jen nacal turistiku, coz neni jedina vec.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 24. 8. 2019 14:25

Davedroid píše:
renek1 píše:Dneska ještě furt někdo řeší výdrž??.

Predstav si, ze se muze nekdo takovy najit. Ze vsichni s sebou nemusi chtit tahat powerbanky a presto se chteji mamcestach spolehnout na svuj mobil. A si predstav, ze se jim muze Note moc libit a vyuziji jeho funkce. Verim, ze to muze byt pro tebe tezke, protoze ty to mas jinak, ale lidi maji ruzne potreby, priority, styl pouzivani i kde pouzivaji. Pokud bude ITak cely den sedet u PC, asi vydrz potrebovat nebude, pokud bude nekdo hodne cestovat, pracovat i sledovat media na cestach a nebude s sebou chtit tahat powerbanku a stale se nekde ptat, zda muze dobit, tak pro nej muze byt vydrz dulezita. A obema muze vyhovovat Note. Proste trochu tolerance k ruznym potrebam a prioritam;-)


Presne tak. Ono staci celodenni treba jen 20-25km trek. GPS+foceni+geocaching+trackovani trasy+hledani zajimavych mist. Kdyz jsem byl vloni s S7e v Jesenikach tak jsem se kazdy druhy den vracel k autu s baterii pod 5%, A uprimne ikdyz neni problem koupit za petikilo i rychlonabijeci powerbanku, vylet si chci uzivat a ne se porad ohlizet a omezovat. Takze dokud tam jsou tak velke baterie za ktere platime nemale penize urcite mne bude zajimat i ta vydrz.
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod renek1 24. 8. 2019 15:17

Asi jsem to špatně řekl, ale každý si přeci pořídí telefon který vyhovuje jeho potřebám a pokud jsem turista který jezdí po horách a používá navigaci atd a nedá telefon z ruky, musí počítat s tím že potřebuje telefon s mnohem větší výdrží a pokud chce něco co to nesplňuje, tak doplňky, které mu ve výdrži dopomůžou. Note 10+ má větší baterii a jistě skvělou výdrž a tudíž bude naživu déle než Note 10 jak zmiňoval kolega. Nicméně pro celodenní extrémní fungování někde v přírodě s využitím plno funkcí, nebude ani tahle baterie stačit a to snad nejste nikdo tak naivní. Powerbanky jsou dnes výtečným řešením a dokonce i bez nutnosti nošení kabelů atd.
Příkladem mohou být Battery Case
https://www.amazon.com/Compatible-Exter ... 250&sr=8-2

https://www.amazon.com/s?k=galaxy+note+ ... _ss_i_1_27
Pro běžné fungování Note 10 + bude výdrž víc než dostačující, ale to co někteří popisují nezvládne možná žádný mobil na trhu. :pozor
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/512GB Titanium Black
Folie S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=6EtopHzd40Y
Sklo S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=7Vap9u8T7aU
Nativní nahrávání hovorů: https://www.youtube.com/watch?v=A9LRnRvuee4
renek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vitolexa 24. 8. 2019 21:30

Ma někdo nějaký rady na důležité app? Třeba jako aod notify na kroužek kolem kamery a třeba badlock? Něco na lepší nastavení telefonu?
vitolexa
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 8. 2019 00:23

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stresik 25. 8. 2019 04:41

Zdravím. Nevíte prosím někdo, kde se u Note 10+ nastavuje rozlišení fotografií? V nastavení jsem našel v případě fotografií pouze možnost volby poměru stran. V nastavení je možnost volby rozlišení jenom u videa ... Díky všem
stresik
Junior

Odeslat příspěvekod Jirka-CZ 25. 8. 2019 06:54

Už jste nahrávali hovor? Překvapila mě výborná kvalita. Asi to je tím třetím mikrofonem. Fakt super.
Jirka-CZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 25. 8. 2019 06:55

Galaxy Note 10 v testu odolnosti. S Pen se zlomí ve vteřině, telefon nikoliv
https://www.smartmania.cz/galaxy-note-1 ... n-nikoliv/
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 8. 2019 08:02

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků