Samsung Galaxy Note 10, Note 10+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod BaldaP 21. 6. 2020 09:36

Vpředu i vzadu jsou stejná skla Gorilla glass 6.
BaldaP
Junior

Odeslat příspěvekod Capita 21. 6. 2020 10:26

faajn píše:Taky mě nijak nepřesvědčila ramka. Takhle že pracuje 12Gb?...

Čistě k těm RAMkám. Samozřejmě když si koupíš nový přístroj (a prémiovou řadu), tak by to subjektivně mělo "lítat", to je bez debaty...

Ale je problematické srovnávat svůj starý telefon a nový z pohledu RAM. To nejde (jiný hardware, jiný procesor, úkony co jsou mnohem náročnější na operační paměť...)...

Aby to srovnání bylo fér, musel bys mít buď dva ty staré telefony (nebo dva nové) a v jednom 4GB RAM a ve druhém 12GB. Pak bys viděl ten rozdíl na první pohled myslím ;-)
Nokia N8, Sony Xperia z3c, Galaxy S7, Galaxy S10e

Samsung UE55RU8002
Capita
Junior

Odeslat příspěvekod faajn 21. 6. 2020 11:35

BaldaP píše:Vpředu i vzadu jsou stejná skla Gorilla glass 6.

V tom případě už chápu z výroby nalepenou ochrannou fólii na displeji. Když mám po necelých 3 týdnech používání na zadnim skle takový vryp, že je cítit při přejetí nehtem. A to jak jsem zmiňoval k telefonům se chovám velmi opatrně.
faajn
Junior

Odeslat příspěvekod cardi 21. 6. 2020 11:47

Fajn: jo jiste tak opatrně ze tam mas vryp ze ho cítíš nehtem :D bavíš
cardi
BAN

Odeslat příspěvekod faajn 21. 6. 2020 12:04

No já na rozdíl od tebe se moc nebavím...a mám docela pochyby o kvalitě provedení či pravosti zmiňovaného materiálu.
Naposledy upravil guiz dne 21. 6. 2020 17:11, celkově upraveno 1
Důvod: Poslední příspěvek se necituje!
faajn
Junior

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 22. 6. 2020 07:35

Pokud nosíš telefon "jen tak" doporučuji nalepit folii i zezadu + sklo na fotoaparát. Stojí pár korun a dělají skiny buď s motivem, průhledné, nebo takové průhledné matné s jemným vzorem a to se pak telefon i lépe drží - neklouže ;-)
pan_Lukas
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Domin7 22. 6. 2020 19:28

Kazdy znaly fotografovani by te s dalsim sklem na cocku fotoaparatu poslal k sipku.
Domin7
Junior

Odeslat příspěvekod cardi 22. 6. 2020 20:37

Sklo na fotoaparát? Ty jsi dobry degen :D pane bože to je zase top kek dne tohle.
cardi
BAN

Odeslat příspěvekod Gumby 22. 6. 2020 21:36

Telefon musí být z UŠLECHTILÝCH materiálů, aby působil na první pohled luxusně, a musí mít co nejlepší foťák. A pak je ho potřeba oblepit polystyrenem a omotat izolepou, kvůli foťáku samozřejmě průsvitnou, aby se nepoškrábal.
Gumby
Junior

Odeslat příspěvekod stoupa88 23. 6. 2020 00:19

Tohle fakt pobavilo :-D Je to spotrebni material, nekoukejte na cenovku...pokud na to nemam, koupim si levnejsi, to neni nic spatneho.
stoupa88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Birke_CZ 23. 6. 2020 11:34

Nosím Note10+ bez obalu od začátku, protože novej ClearView se mi nelíbí (oproti Note8) a jiný obal jsem si prostě za celou dobu nedokázal vybrat. Na zádech mám ještě origo nálepku, u které jsem ustřihnul ten konec pro snadnější odlepení a velký škrábance mám jenom na té folii, na zbytku zad, který jsou částečně volný nic.
Jinak předek lehce v horním rohu rozstřelenej, kvůli pádu na dlaždice :( kdyby byl obal, bylo by to v pohodě...

Nevíte jestli při výměně skla dávají i tu origo folii co je z výroby?

Ještě k RAM a výkonu - myslím že celkem dobrý, mírnější zpomalení pociťuju, když otevírám 160mb step nebo 400mb dwg, ale u menších step nebo dwg v pohodě práce.

pan_Lukas píše:Pokud nosíš telefon "jen tak" doporučuji nalepit folii i zezadu + sklo na fotoaparát. Stojí pár korun a dělají skiny buď s motivem, průhledné, nebo takové průhledné matné s jemným vzorem a to se pak telefon i lépe drží - neklouže ;-)

pan_Lukas máš nějaký tip na folie o kterych mluvis?
Birke_CZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod faajn 23. 6. 2020 19:06

Vidím že úroveň některých pisatelků tady je opravdu vysoko. Není nic lehčího než druhé hned nazývat dementy co?
Kryty- skla přímo na fotoaparát se dají běžně dokoupit..stačí trochu pogooglit. Nakolik je to dobrý nápad nevím...já tam nic takového lepit nebudu. Nicméně na objektivy fotoaparátů se běžně šroubují různé uf filtry sloužící vlastně pouze jako ochrana čočky....takže pokud bude materiál skla kvalitní proč ne....stejně tam to sklo všichni máme....nebo si snad chytrý pisatelek myslí že to co má na zádech svého tlf je holá čočka?! Zamysli se ;)
Pokud bych na tlf neměl...zvlášť na takový nekoupil bych si jej...a už vůbec né na splátky. Ovšem u prémiové řady očekávám prémiové materiály....a tady nejsem zcela přesvědčen. Starý Note jsem nosil bez obalu...displej i po letech docela v pořádku...záda poškrábané jako prase ale ty byly plastové. Sklo na foťáku taky a to tak že už to na focení vůbec nebylo použitelné. Je to spotřebák jasně, ale nepotřebuji každý rok měnit na nový model ;)
faajn
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 26. 6. 2020 14:20

Měl jsem tolik mob. telefonů že se mi sem ani všechny nevejdou. Aktuálně používám Huawei P40 + JBL Reflect Fit & Honor Band 5
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod brazda.l 26. 6. 2020 15:11

O2 už minimálně 2 týdny má Note10+ 256GB za 19 995 Kč ...
PC: Asus P8P67 Pro | Intel Core i5-2500K + Cooler Master Hyper 212+ | Gigabyte GTX560 Ti OC | Kingston 4GB DDR III 1333Mhz | Seagate 500GB | Asus DRW-2014L1T | Enermax 600W NAXN 80+
| HP LP2275w

Notebook: Lenovo Thinkpad R500 2732-7JG
brazda.l
Junior

Odeslat příspěvekod vitolexa 6. 7. 2020 12:25

Ahoj jde sehnat original folie co byla na display při koupi? Blbe jsem si ji poškrábal a nyní tu co mam tak neklouze jako origo a blbe se klouže pero i na ruce je to znát nebo poradíte nějakou kvalitní? Moc děkuji
vitolexa
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka