Samsung Galaxy Note 10, Note 10+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Auto1 25. 8. 2019 20:43

Tak čtečka otisků je asi 100× lepší než na A70.
Snímá výborně!
Dotaz:
Full display je prakticky plně využitý jen někdy.
Na úvodní obrazovce vidím průstřel v tapetě. Nechci ho zakrýt.
Ale v prohlížeči svisle i vodorovně je webová stránka až pod/za kamerou. Takže to vypadá jako na Note9. Prostě kamera je oddělena od textu.
Nějaké řešení jak povolit full screen? Třeba u fotoaparátu to jde.
Chápu že to je řešení pro ty, co jim vadí průstřel. Ale já chci větší zobrazovací plochu.
Jinak z 12GB RAM je volných asi 5-6-7 dle běžné zátěže.
Kdo začne pořádně pracovat tak telefon v pozadí sestřeluje když ne celé aplikace tak jejich neuloženou práci.
To je odpověď pokud někdo má pocit že 12 RAM je moc.
Je to spíš takové minimum pro ty, co fakt hodlají na tom pracovat.
Nebral bych slabší verzi co má méně než 12GB!!!!!!!
Jinak se Vám ztratí i tento text než ho odešlete.
Stačí aby někdo zavolal, prohlížeč spadne do pozadí třeba když budete potřebovat multitasking jen mrkněte do emailu a text je fuč!
Ale né běžně, ale když toho děláte více najednou.
Tak na to myslete...
Řeči o nesmyslných výkonech mohou vést jen děcka co neví k čemu ty výkony jsou určeny.
Příště kupuji určitě zase více RAM a větší display okolo 7- 7.5"
Přílohy
SmartSelect_20190826-004550_Settings.jpg
SmartSelect_20190826-004631_Settings.jpg
Screenshot_20190825-233858_One UI Home.jpg
Naposledy upravil Auto1 dne 25. 8. 2019 23:48, celkově upraveno 2
Auto1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stresik 25. 8. 2019 22:39

Ahoj. Opravdu to v menu není. Alespoň ne u Note 10+ 512 Gb. V menu fotoaparátu je možnost nastaveni jak píše CosiOdVedle pouze u videa. Volba formátu není v menu, ale na liště a nejde to nijak rozkliknout. Rovněž není v menu možnost volby "rychlá kontrola" pro zobrazení snímku hned po vyfocení. Jak píše CosiOdVedle, tak to fungovalo ještě u Note 9 - mám ho před sebou. Jsem z fotoaparátu u Note 10+ zklamaný. Tedy z možností nastavení. Ty dvě funkce jsou pro mě docela podstatné. Vážně uvažuji o tom, že 10+ vrátím ... Škoda, he to jinak moc hezký stroj.

Děkuji všem za snahu
stresik
Junior

Odeslat příspěvekod Auto1 25. 8. 2019 23:25

Nastavení rozlišení bylo před aktualizací u foto a jen u některých formátů a jen málo možností.

Na Note8 jich bylo také málo ale aspoň 3 nebo kolik pro každý formát.
Po aktualizaci na foto už rozlišení nenastavím.
Možná zkus tu aktualizaci dát pryč.
Psal jsem na Samsung Members tak uvidíme.
Tam lze řešit dotazy přímo s podporou tak jim tam pište věcné jasné konstruktivní dotazy. Oni pak postoupí některé zásadní požadavky na vývoj nových aktualizací.
Auto1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka-CZ 26. 8. 2019 04:08

To rozlišení opravdu nejde. Je to nastaveno automaticky. Širokáč má rozlišení 4608x2184. Normální včetně 2x zoom má rozlišení 4032x1908 . Toto rozlišení je v režimu "full"
Jirka-CZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vitolexa 26. 8. 2019 05:14

Mě to dneska za noc sežralo 14% baterky a nevím proč nic spuštěnýho nemam. mám os android 8% úplně že všeho nejvíc.snad si to sedne ale čumím jak blazen
vitolexa
Junior

Odeslat příspěvekod Auto1 26. 8. 2019 07:04

K tomu přenesení nastavení.
Po zapnutí jsem A70 spojil s note10+ kabelem.
Oba mají usb-c
Takže bez redukcí.
Přeneslo se komplet vše od A do Z takže nový telefon vypadá jako předchozí. Včetně widgetů, plochy, témat, tapet, vše!
Trvalo to asi 5 minut a lze to i bezdrátově.
Jediná práce byly loginy do jednotlivých aplikací.
Objeví se ale Samsung Pass kterou autorizuješ jediným otiskem prstu a jsi přihlášen a on-line se apka už donastaví na původní stav.
Úžasné! Teď koupíš novy telefon a za pár minut není co řešit. To nastavování celý den je už minulost.
Kdo to dělá bezdrátově tak přes Samsung Cloud! Né Samsung Switch nebo Google!!! Tam se půlka věcí nepřenese.
Takže cesta je Nastaveni Účty Samsung Cloud Obnovit data(ne Samsung Cloud Drive)

Jinak aku 4300mah u verze Note10+
Nabíjená 25W rychlonabíjením:
nabitá za 40min z 2% na 80%
Neboli z 2% nabito na 100% za 1h a 3min.

Dejte pak info jak láduje ta 40W příplatková verze nabíječky do sítě!
Porovnáme rychlost nabíjení zda má význam ji kupovat.
Přílohy
Screenshot_20190826-080900_Settings-720x1463.jpg
Auto1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 26. 8. 2019 10:07

Nevíte někdo v jaké fázi je možnost u Note 10+ využít TOF kameru k 3D tisku?
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hadasek 26. 8. 2019 10:13

Já si to tedy raději nastavím od začátku. Jelikož mám přes 100 doinstalovaných aplikací, tak eliminuji ty nepoužívané. Navíc třeba u Nova Laucheru jsem se přesvědčil, že zrovna u Notu nemusí pak všechno fungovat, jak má. :-)
Samsung Galaxy S4 - White
hadasek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Patrik123 26. 8. 2019 10:25

Tak u mňa zatiaľ spokojnosť. Len ma mrzia dve veci jedna nepodstatná- tešil som sa celkom na Call of duty ale nič a druhá vážnejšia na prepojenie fónu cez kábel. Toto by som využil hlavne v práci. Bohužiaľ treba stiahnuť súbor do PC. V práci však máme blokovače takže tak či tak musím kúpiť prevodku na hdmi. Ten kábel po novom obojstranný USB C tiež žiadna výhra. Takže ďalšia redukcia alebo starý kábel.
Patrik123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vitolexa 26. 8. 2019 10:54

tak já se s telefonem postupně seznamuji, ale zatím mi vadí, že při nabíjení i po něm stále svítí dole info tzn - může svíit celou noc. Ještě by mohl samsung udělat kroužek kolem kamerky jako diodu abych nemusel používat AOD.
Jinak je to parádní mašina a jsem s ní velice spokojen měl jsem s7 edge a dislej je luxus hned jsem si zvyknul jak je velkej. kameru absolutně nevnímám.
vitolexa
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 8. 2019 13:51

Samsung Galaxy Note 10+ je složitý, každá oprava znamená kompletní rozebrání
https://www.mobilenet.cz/clanky/samsung ... rani-38719
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 26. 8. 2019 15:45

Tak to je novinka, stejne jako u Note 9, Note 8 a dalsich jinych znacek. :-))
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod renek1 26. 8. 2019 16:19

Za sebe můžu po třech dnech konstatovat, že mě zařízení nezklamalo a je to asi to nej na trhu i když někteří mohou nesouhlasit. HW nabušený zařízení funguje bez kompromisů, fotky jsou prostě nádhera, odemknutí ať čtečkou otisků nebo obličejem reaguje na 1000%, S-Pen je zas o kus dál a ten displej no to je prostě radost podívat. :D :D
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/512GB Titanium Black
Folie S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=6EtopHzd40Y
Sklo S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=7Vap9u8T7aU
Nativní nahrávání hovorů: https://www.youtube.com/watch?v=A9LRnRvuee4
renek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pehe2805 26. 8. 2019 16:35

Zdravím rozhoduji se zda si koupit Mate 20 Pro nebo Nota 10 (menší verze) podle parametrů mi ten menší Note 10 nepříjde v ničem lepší nez rok starý Mate 20 Pro? Hlavně mi jde asi o Display Díky
pehe2805
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 8. 2019 16:39

To je provokace? Vždyť ty dva se nedají srovnat, protože Note 10 má, co ten druhý ne, a to S-Pen
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků