Samsung Galaxy Note 10, Note 10+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod zumzumzum 24. 8. 2019 11:41

Uniká podoba Androidu 10 na telefonech Samsung. Takto vypadá One UI 2.0
https://www.mobilizujeme.cz/clanky/unik ... one-ui-2-0
Měl jsem tolik mob. telefonů že se mi sem ani všechny nevejdou. Aktuálně používám Honor 9 + JBL Reflect Fit & Honor Band 3
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod Jirka-CZ 24. 8. 2019 12:17

Nedá se hodnotit baterie po 24h. Telefon nepouštím z ruky a jsem 1h sot = 10% a to dostává fakt čočku. Teda je to fakt hustej stroj .
Jirka-CZ
Junior

Odeslat příspěvekod mira_s 24. 8. 2019 13:31

Koupil jsem Note10 malý, předběžně pár postřehů:
- rychlost nabíjení opravdu výborná, výdrž srovnatelná s S10, ale je to první den a spousta instalací, takže si to ještě sedne,
- velký pokrok je čtečka v displeji - mám S10, můžu srovnat, na Note je líp umístěná (výš na displeji) a hlavně téměř 100%, i při zhasnutém mobilu se dá intuitivně najít,
- displej - menší rozlišení než "velký note" nebo S10 není poznat, z toho jsem měl trochu strach, ale zase tak náročný divák nejsem :-)
- trochu moc klouže na můj vkus pero, takže to není úplně "paper experience", ale hrátky s ním jsou legrace, i když ne moc praktické pro každodenní použití
- při přechodu Samsung Switch opravdu nesynchronizuje email, ba ani nenainstaluje Samsung Email aplikaci, netuším proč, když jinak vše se automaticky přeneslo a nainstalovalo.
- George od ČS se musí vymazat a nainstalovat znovu kvůli zabezpečení appky, za to Samsung nemůže,
- vše ostatní vč. Google pay a dalších věcí v pohodě (nově se přihlásit, samozřejmě, ale to nestojí za řeč).

Jinak ve srovnání Note9 - S10 je to zase krok dopředu, i když vzhledem k hodně podobnému prostředí a stejným appkám zase tolik nového při běžném použití asi neuvidím.S foťákem a videem jsem si zatím nestihl hrát, tam toho bude víc...

-- 24. 8. 2019 13:41 --

Jo a ještě drobný dodatek - rozeznávání psaného textu v S Notes funguje v češtině a oproti dřívějším pokusům spolehlivě a bez složitého označování textu, na stisk ikony si to najde a pokud to je aspoň trochu čitelné, překlopí. Notisti určitě ocení :-)
mira_s
Junior

Odeslat příspěvekod Chicanoo 24. 8. 2019 13:51

Ahojte,
prosím majiteľov NOTE 10 + ,, keď niekomu zavoláte a nedáte si mobil k uchu aj Vám na pravo od fotoaparátu bliká taká malá gulička na čierno? Zrejme sa jedná o proximity senzor lebo keď to zakryjem prstom tam displej zhasne a podľa Samsung by to mala byť vlastnosť tak len pre istotu.
Chicanoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 24. 8. 2019 14:10

Ano, je to prave proximity senzor. Dost nestastne reseni, proto se casto S10 a bude se to stavat i s Note 10 nekomu odemyka v kapse.
Momentálně používám..

Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note8
Nokia Lumia 930, Nokial Lumia 830, Nokia Lumia 925
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davedroid 24. 8. 2019 14:48

renek1 píše:Dneska ještě furt někdo řeší výdrž??.

Predstav si, ze se muze nekdo takovy najit. Ze vsichni s sebou nemusi chtit tahat powerbanky a presto se chteji mamcestach spolehnout na svuj mobil. A si predstav, ze se jim muze Note moc libit a vyuziji jeho funkce. Verim, ze to muze byt pro tebe tezke, protoze ty to mas jinak, ale lidi maji ruzne potreby, priority, styl pouzivani i kde pouzivaji. Pokud bude ITak cely den sedet u PC, asi vydrz potrebovat nebude, pokud bude nekdo hodne cestovat, pracovat i sledovat media na cestach a nebude s sebou chtit tahat powerbanku a stale se nekde ptat, zda muze dobit, tak pro nej muze byt vydrz dulezita. A obema muze vyhovovat Note. Proste trochu tolerance k ruznym potrebam a prioritam;-)
Davedroid
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 24. 8. 2019 14:53

Presne tak, souhlas, ja taky resim vydrz, casto litam po horach a power banku apod. mam jako zalohu.
Jak jsem ted byl rad, jak takovy Note9 vydrzi s neutalym zapinanim a sledovanim turistickych map, casto chodime mimo stezky, takze celkova vydrz na 7-8h trase je dulezita. A to jsem jen nacal turistiku, coz neni jedina vec.
Momentálně používám..

Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note8
Nokia Lumia 930, Nokial Lumia 830, Nokia Lumia 925
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kultus 24. 8. 2019 15:25

Davedroid píše:
renek1 píše:Dneska ještě furt někdo řeší výdrž??.

Predstav si, ze se muze nekdo takovy najit. Ze vsichni s sebou nemusi chtit tahat powerbanky a presto se chteji mamcestach spolehnout na svuj mobil. A si predstav, ze se jim muze Note moc libit a vyuziji jeho funkce. Verim, ze to muze byt pro tebe tezke, protoze ty to mas jinak, ale lidi maji ruzne potreby, priority, styl pouzivani i kde pouzivaji. Pokud bude ITak cely den sedet u PC, asi vydrz potrebovat nebude, pokud bude nekdo hodne cestovat, pracovat i sledovat media na cestach a nebude s sebou chtit tahat powerbanku a stale se nekde ptat, zda muze dobit, tak pro nej muze byt vydrz dulezita. A obema muze vyhovovat Note. Proste trochu tolerance k ruznym potrebam a prioritam;-)

Presne tak. Ono staci celodenni treba jen 20-25km trek. GPS+foceni+geocaching+trackovani trasy+hledani zajimavych mist. Kdyz jsem byl vloni s S7e v Jesenikach tak jsem se kazdy druhy den vracel k autu s baterii pod 5%, A uprimne ikdyz neni problem koupit za petikilo i rychlonabijeci powerbanku, vylet si chci uzivat a ne se porad ohlizet a omezovat. Takze dokud tam jsou tak velke baterie za ktere platime nemale penize urcite mne bude zajimat i ta vydrz.
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod renek1 24. 8. 2019 16:17

Asi jsem to špatně řekl, ale každý si přeci pořídí telefon který vyhovuje jeho potřebám a pokud jsem turista který jezdí po horách a používá navigaci atd a nedá telefon z ruky, musí počítat s tím že potřebuje telefon s mnohem větší výdrží a pokud chce něco co to nesplňuje, tak doplňky, které mu ve výdrži dopomůžou. Note 10+ má větší baterii a jistě skvělou výdrž a tudíž bude naživu déle než Note 10 jak zmiňoval kolega. Nicméně pro celodenní extrémní fungování někde v přírodě s využitím plno funkcí, nebude ani tahle baterie stačit a to snad nejste nikdo tak naivní. Powerbanky jsou dnes výtečným řešením a dokonce i bez nutnosti nošení kabelů atd.
Příkladem mohou být Battery Case
https://www.amazon.com/Compatible-Exter ... 250&sr=8-2

https://www.amazon.com/s?k=galaxy+note+ ... _ss_i_1_27
Pro běžné fungování Note 10 + bude výdrž víc než dostačující, ale to co někteří popisují nezvládne možná žádný mobil na trhu. :pozor
Note10+ Black
renek1
Junior

Odeslat příspěvekod vitolexa 24. 8. 2019 22:30

Ma někdo nějaký rady na důležité app? Třeba jako aod notify na kroužek kolem kamery a třeba badlock? Něco na lepší nastavení telefonu?
vitolexa
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 8. 2019 01:23

Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod stresik 25. 8. 2019 05:41

Zdravím. Nevíte prosím někdo, kde se u Note 10+ nastavuje rozlišení fotografií? V nastavení jsem našel v případě fotografií pouze možnost volby poměru stran. V nastavení je možnost volby rozlišení jenom u videa ... Díky všem
stresik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jirka-CZ 25. 8. 2019 07:54

Už jste nahrávali hovor? Překvapila mě výborná kvalita. Asi to je tím třetím mikrofonem. Fakt super.
Jirka-CZ
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 25. 8. 2019 07:55

Galaxy Note 10 v testu odolnosti. S Pen se zlomí ve vteřině, telefon nikoliv
https://www.smartmania.cz/galaxy-note-1 ... n-nikoliv/
Měl jsem tolik mob. telefonů že se mi sem ani všechny nevejdou. Aktuálně používám Honor 9 + JBL Reflect Fit & Honor Band 3
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 8. 2019 09:02

Nick Cave
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka