Samsung Galaxy A40 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 4. 2019 14:53

Samsung Galaxy A40 se začne v ČR prodávat 12.dubna v černé, bílé, modré a oranžové barvě za 6499kč
https://www.smartmania.cz/samsung-galaxy-a40/
https://www.mobilenet.cz/clanky/samsung ... itri-37622
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod nefir 11. 4. 2019 06:28

Telefon mám od pondělí,
pokud se někdo chce na něco zeptat, můžu poreferovat.
nefir
Junior

Odeslat příspěvekod ponorka 11. 4. 2019 10:41

Ahoj, no rád bych se zeptal na výdrž baterie, doufal jsem do poslední chvíle, že tam dají 4k baterii, jak psali některé weby, současný mobil mám s 3k baterií a je to málo :-( dík
ponorka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nefir 11. 4. 2019 11:09

Hodnocení baterie je vždy silně subjektivní.
Zatím je na tom téměř identicky jako A5 (2017) - denně cca 2-3 hod. hovoru, do toho nějaké zprávy, web, e-mail. Obvykle jsem večer končil s cca 40-50%. Tady je to víceméně obdobné.

Výdrž se dá hodně zvýšit "nočním režimem" - všechny podporované aplikace (ui, browser, zprávy atd..) zobrazují inverzně, což u amoled displeje udělá s výdrží hodně.
nefir
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 11. 4. 2019 11:16

Ono taky hodně záleží na tom, jakým výrobním procesem je vyroben procesor (nm) čím nižším, tím lépe
a dále je důležitá optimalizace systému a powermanagement
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod glockmistr 11. 4. 2019 11:40

Ahoj, má to notifikační diodu nebo always on displej? Případně jak tam jsou řešeny notifikace. Konečně udělali malý tel, chci ho koupit ženě. A jak jsi spokojen s fotkami?
glockmistr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nefir 11. 4. 2019 12:06

Notifikační diodu, ani AlwaysOn bohužel nemá. Nicméně za těch pár dní mi jejich absence ani nevadí.
Notifikace jinak zobrazovány na zamykací obrazovce standardně Samsungovsky :) Zůstalo ale "inteligentní upozornění", kdy při zmeškaném hovoru nebo zprávě telefon zavibruje pokud jej vezmeš do ruky.

Co se týče foťáku, tak ten na telefonu má u mne vždy nejnižší prioritu, takže jsem zatím nijak podrobně nezkoumal. Včera se ním chvilku hrál kolega (srovnával se svým Huawei P20) a fotky ze Samsungu se mu líbí víc (jsou prý ostřejší a detailnější).
Pár ukázkových fotek zkusím udělat, ať máš představu.
nefir
Junior

Odeslat příspěvekod Johny_one 16. 4. 2019 21:29

Zdravim, nevite kde ho uz maji v Praze nekde na krame k vyzkouseni. Diky
Johny_one
Junior

Odeslat příspěvekod milans74 23. 4. 2019 23:18

Notifikačná dióda zdá sa začína byť raritou ! ?
BB Passport
BB Q5 -ex
Nokia E6 - ex
Nokia E52 - ex
milans74
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 10. 5. 2019 10:21

Samsung Galaxy A40 recenze: poctivá nižší střední
https://www.smartmania.cz/samsung-galaxy-a40-recenze/
Měl jsem tolik mob. telefonů že se mi sem ani všechny nevejdou. Aktuálně používám Honor 9 + JBL Reflect Fit & Honor Band 3
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod zumzumzum 15. 5. 2019 10:09

VIDEORECENZE: Samsung Galaxy A40: Nejlevnější kompakt

Měl jsem tolik mob. telefonů že se mi sem ani všechny nevejdou. Aktuálně používám Honor 9 + JBL Reflect Fit & Honor Band 3
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 5. 2019 17:56

Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zumzumzum 23. 5. 2019 08:15

RECENZE: Samsung Galaxy A40 Kompaktní sympaťák
https://www.mobilenet.cz/clanky/recenze ... atak-37912

Recenze Samsung Galaxy A40: Nejlevnější kompakt
https://www.techarena.cz/recenze-samsun ... akt/a-784/
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod zumzumzum 24. 5. 2019 15:31

Recenze Samsung Galaxy A40: je dobrý, ale bude to mít těžké
https://www.mobilizujeme.cz/clanky/sams ... 40-recenze

SROVNÁVACÍ VIDEORECENZE: Samsung Galaxy A20e a A40: V čem se liší budgetové telefony od Samsungu?

zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod PD 30. 5. 2019 13:35

Měl by to bejt nejvyšší model řady, co má FM rádio. A50 a vejš už ho nemaj.
Mot. T180 | SX1 mod. (Symbian OS 6.1) | N80 (Symbian OS 9.1) | E71 (Symbian OS 9.2) | Huawei U8160 (Android 2.2.1) | LG Optimus L9 II (Android 4.4.2) | Samsung Galaxy A40 (Android 9.0)
PD
Junior

Odeslat příspěvekod qepos 30. 5. 2019 17:43

A50 FM radio má.
qepos
Junior

Odeslat příspěvekod lulala 30. 5. 2019 21:59

Zdravím,
Nevíte, jestli bude A40 mít někdy výhledově Alwas-on-Display? V recenzích píšou, že ho nemá, ale někde zmiňují, že třeba v budoucnu bude. Je to přece jenom otázka upgrade softwaru. Je pravděpodobný, že Samsung tuhle funkci přidá?
lulala
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 30. 5. 2019 22:04

vzhledem k tomu, že má SuperAMOLED displej, tak pro Samsung nebude problém v některé z příštích aktualizací tuto funkci přidat
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod uiqjirka 30. 5. 2019 22:06

Ne, neni to jen otazka upgradu, musi to podporovat take hw/displej, ktery musi mit pametovy chip.
A40 je low end, takze necekej, ze v nem bude tento lepsi displej. To, ze ma Super Amoled, neznamena, ze ma pametovy chip potrebny pro AOD.
Momentálně používám..

Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note8
Nokia Lumia 930, Nokial Lumia 830, Nokia Lumia 925
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lulala 1. 6. 2019 18:51

A máte někdo zkušenost, jaká je funkčnost růných Always-On aplikací z Google Play? Jestli se dají použít, neomezují hodně baterku apod?
Vidět na první pohled zmeškané události mi přijde jako dost zásadní funkce a nechápu, proč se to do telefonů standardně nedává
lulala
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cox 2. 6. 2019 12:31

Dobrý den, prosím o radu s problémem. Na A40, pokud je uzamknuta a v klidu, po cca 5 min přestávají chodit notifikace a ani když se potom telefon odemkne, notifikace nepřijde, musí se přímo do aplikace. Takto nechodí emaily, messenger ani whatsap. Šetření energií vypnuto a režim spánku aplikací zakázán. Děkuji za info, pokud někdo bude vědět. Při mobilních datech vše funguje. Když jsou zapnuta mobilní data a zároveň wifi, také nefunguje.
cox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 6. 2019 08:50

Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 6. 2019 08:30

Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dev_null 18. 6. 2019 09:51

Mam A40, som sklamany fotakom, neodporucam.

Prijatelne foto sa da spravit akurat tak na poludnie. Ked je zamracene alebo nebodaj podvecer, tak brutalny sum a neostrost.

Za 250 EUR je to teda zariadenie pouzitelne iba na telefonovanie a lahke browsovanie. Nekvalitnymi fotkami sa na socialnych sietach asi nebudete chciet pochvalit.
8-S
dev_null
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 6. 2019 23:26

Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 6. 2019 00:55

Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bbaalluu 10. 7. 2019 20:13

Ahojte. Neviem ake mate sklusenosti, ale Samsung A40 a po aktualizacii Android na Pie aj Samsung A6 stracaju na prijme signalu. Ja som do aktualizacie na Pie pouzival A6 na chate, kde bol vzdy problemovy signal, uplne v pohode. Ked som vzal A40 zistil som ze A40 ma iba jednu palicku prijmu signalu tam kde A6 mala full. Ked sa A6 aktualizoval na Pie, tam kde som maval full signal uz mam max polovicnu hodnotu a full uz nehrozi. Zaznamenali ste niekto tento jav pripadne nizku schopnost drzat siet operatora? Moze to robit ten novsi Android?
bbaalluu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 7. 2019 20:20

Tovární nastavení jsi po aktualizaci na Android 9 udělal?
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bbaalluu 10. 7. 2019 20:22

Clovece to ma vobec nenapadlo... Vdaka za tip :-)
bbaalluu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bendom 14. 7. 2019 14:41

Jak je telefon odolný? Je potřeba přikupovat ochranu displaye, pokud ano jakou? Díky.
Bendom
Junior

Odeslat příspěvekod impact 16. 7. 2019 09:58

cox píše:Dobrý den, prosím o radu s problémem. Na A40, pokud je uzamknuta a v klidu, po cca 5 min přestávají chodit notifikace a ani když se potom telefon odemkne, notifikace nepřijde, musí se přímo do aplikace. Takto nechodí emaily, messenger ani whatsap. Šetření energií vypnuto a režim spánku aplikací zakázán. Děkuji za info, pokud někdo bude vědět. Při mobilních datech vše funguje. Když jsou zapnuta mobilní data a zároveň wifi, také nefunguje.

Začalo mi to dělat po poslední update, co přidával foťáku slow motion video, pomohlo u Whatsapp vypnout ten režim šetření baterie (v nastavení telefonu, ne Whatsapp).
impact
Junior

Odeslat příspěvekod Bendom 16. 7. 2019 19:36

Používate kryt nebo obal na telefon, případně můžete nějaký doporučit? :-)
Bendom
Junior

Odeslat příspěvekod Trymore 31. 7. 2019 11:36

nefir píše:Telefon mám od pondělí,
pokud se někdo chce na něco zeptat, můžu poreferovat.

Ahoj, mam 2 otazky:

1) je pravda, ze usb c konektor nabija iba v jednej polohe? Cital som niekde, ze zasunut sa da v oboch polohach, ale nabija iba v jednej.

2) skusal si smart alert? t.j. ze ti telefon zavibruje ak ho vezmes do ruky a mas zmeskanu udalost. Funguje to aj vtedy, ked nosis telefon vo vrecku a chces skontrolovat, ci mas napr zmeskany hovor, tak ho len vezmes do ruky a zavibruje? Myslim, ze to bude fungovať len pri zodvihnuti zo stola, no bolo by fajn keby vzdy.

Dakujem
Trymore
Junior

Odeslat příspěvekod dev_null 31. 7. 2019 12:53

impact píše: poslední update, co přidával foťáku slow motion video

Hovoris o slow motion na A40 ? Ja tam nic take nemam :hm
dev_null
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MOJE JMÉNO 31. 7. 2019 15:13

V minulosti jsem se zařekl, že Samsung již nikdy více. Nicméně, v této ceně, výbavě a hlavně v tomto pro mne ještě přijatelném rozměru se dnes už nic koupit nedá. Mám dva dotazy :

1) Je tento model stále tak přeplácaný neodinstalovatelným balastem, jako dříve?
2) Blokuje stále výrobce odemčení bootloaderu a možnost ROOTu?

Doposud mám Redmi 4X se kterým jsem maximálně spokojený, ale po 2,5 letech se rozhlížím po náhradě. Bohužel Xiaomi už vyrábí jen a pouze pro mne nepoužitelná megaobludária, takže padla volba na tohoto ťamťunga.
Díky předem za info.
MOJE JMÉNO
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sinuhet1 8. 8. 2019 08:13

Ahoj,
koupil jsem Samsung Galaxy A40, EU distribuce a mám hrozně slabý příjem GSM signálu. Nevíte někdo co s tím nebo to je vlastnost telefonu? Už jsem to jednou u telefonu zažil a radši ho vrátil protože stačilo být někde s o trochu slabším signálem a hned nedostupný...Pro srovnání: Sony Xperia z5 kompakt má na stejném místě asi o 25 dBm více. Operátor Sazkamobil. Díky
Sinuhet1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cheetah007 11. 8. 2019 15:37

Nick Cave píše:vzhledem k tomu, že má SuperAMOLED displej, tak pro Samsung nebude problém v některé z příštích aktualizací tuto funkci přidat

Upřímně tohle je od výrobce celkem fail, aspoň notifikaci LED mohli nechat, vibrace po uchopení to ale zachraňují.
V komentářích u recenze na mobilenetu někdo zmiňuje aplikace v Google Play ale jak fungují nevím a jestli Amoled v tomto modelu HW AOD podporuje také ne a ten rozumbrada co hned tvůj post komentoval ví také velký prd.
Nová ackova řada se Samsungu dost povedla a A40 je slušný zástupce střed i třídy s víc než příjemnými rozměry, po dlouhé době samsung který se mi líbí a do kterého bych i šel, no uvidíme, zatím XA1 téměř rok šlape spolehlivě a rozměrově je velmi podobná

Edit
Doporučím pohledat na Google Play nebo pročíst tohle, jestli funguje nevím já nedám dopustit na LED signalizaci a sony se jí zatím stále ještě drží.
https://forum.xda-developers.com/androi ... 59/page159

Další tip tohle
https://youtu.be/6D3uikQrIvY

Netuším však jak se to podepíše na vydrží baterie
Cheetah007
Junior

Odeslat příspěvekod PD 20. 8. 2019 18:43

Ahoj, jak ukončit běžící aplikaci? U Kitkatu jsem vyvolal seznam aplikací a křížkem je ukončil. Teďka vyvolám pomocí III seznam aplikací a ne a ne je vypnout. Třeba radio se mi podaří posla maximálně na pozadí, ale hraje dál. Díky
Mot. T180 | SX1 mod. (Symbian OS 6.1) | N80 (Symbian OS 9.1) | E71 (Symbian OS 9.2) | Huawei U8160 (Android 2.2.1) | LG Optimus L9 II (Android 4.4.2) | Samsung Galaxy A40 (Android 9.0)
PD
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 20. 8. 2019 19:15

Swipe nahoru.
Administrátor fóra MobilMania.cz
Loader
Administrátor

Odeslat příspěvekod anonymius 20. 8. 2019 21:23

Sinuhet1 píše:Ahoj,
koupil jsem Samsung Galaxy A40, EU distribuce a mám hrozně slabý příjem GSM signálu. Sony Xperia z5 kompakt má na stejném místě asi o 25 dBm více. Operátor Sazkamobil. Díky

Pri stejny technologii a frekvenci ? Napr 4G 1800MHz ?
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod PD 20. 8. 2019 22:19

Loader píše:Swipe nahoru.

To aplikaci neukončí jenom odstraní ze seznamu. Třeba rádio nebo nebo přehrávač audioknih hraje na pozadí dál. Když navíc vypnu oznamování, tak aplikace zmizí, ale je pořád slyšet. Myslim, že tohle se týká Androidu obecně ne jen A40.
PD
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 20. 8. 2019 22:30

U hudebniho prehravace to obcas byva.
Ja na xperii ani envim co se s aplikaci stane, kdyz swipnu v mem pripade do strany, jestli se ukonci uplne nebo jen zmizi ze seznamu a "da spat" ale nejak to neresim.
Sony Xperia XA1
Cheetah007
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 8. 2019 22:37

asi záleží na verzi Androidu, mě se na A7 swipem všechny aplikace ukončí a vypnou
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cheetah007 20. 8. 2019 22:46

Tak verze androida a Touchwiz/nebo experience ci OneUI jak se ted jmenuje, nadstavby na to budou mit nemaly vliv
Sony Xperia XA1
Cheetah007
Junior

Odeslat příspěvekod PD 22. 8. 2019 11:16

Ahoj, můžu plnohodnotně zaměnit nabíječku

EP-TA200EBE
https://nabijecky-pro-mobilni-telefony- ... e/#section

za

EP-TA20EB ?
https://nabijecky-pro-mobilni-telefony- ... e/#section

Nějak jsem nenašel rozdíl. Pochopil jsem, že to E na konci znamená ekologický balení B je barva.
PD
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 1. 9. 2019 17:53

lulala píše:A máte někdo zkušenost, jaká je funkčnost růných Always-On aplikací z Google Play? Jestli se dají použít, neomezují hodně baterku apod?
Vidět na první pohled zmeškané události mi přijde jako dost zásadní funkce a nechápu, proč se to do telefonů standardně nedává

No zkušenosti těch náhražek z google play rep té jedné jsou asi takové, že je to žrout baterie a udaje stále na jednom místě, tudíž vypalují displej.
Co vím tak AOD už samsung jednou vynechal snad to byl A6 nebo A7...že tam nedají ani LED to je síla..a třeba ambientní režim kdy by se krátce po mávnutím ruky nad sensory displej rozsvítil tam taky není.
V nastavení je snad jediná možnost že po zvednutí telefonu krátce zavibruje, jinak je nutnépro kontrolu zmeškaných notifikací telefon tlačítkem nebo dvojitým poklepáním na displej probudit, pokud to tedy A40 podporuje.
Sony Xperia XA1
Cheetah007
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 9. 2019 14:47

Kolik stojí oprava Samsungu Galaxy A40 (SK)
https://www.mojandroid.sk/samsung-galaxy-a40-servis/
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ferkl 4. 9. 2019 13:44

Vážení,
před časen jsem si pořídil A40 a mám následující problém - bydlím na sídlišti, kde se O2 zrovna "nevycajchnovalo" s kvalitou signálu, ale předešlé telefony, které jsem měl, to "zkousávaly" bez znatelných problémů. A40 to také nějak dává (i když kolísá mezi 0 - 2 čárkami), ale bere si celkem velkou daň - žere baterii, jak o závod. Za noc klidně i 40-50%. Pokud dám letadlo, tak je vše OK. Stejně jako přes den, kdy jsem v práci (a kde je signál dobrý) a kde MT používám významně více, baterie drží. Je to, prosím, vlastnost nebo tento MT má obecně větší problémy s příjmem? Nebo snad pouze můj kus? Má někdo stejnou zkušenost? Nebo snad řešení? Díky předem...
ferkl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cheetah007 4. 9. 2019 17:11

Pokud máš tak slabý signál telefon se snaží hledat další dostupné btsky možná, určitě mrkni do nastavení ale 40-50p je fakt moc.
Bydlím ve vnitrobloku kolem domy (Kaktus-TM) a na nočním solku má xperie na indikátoru 1-3čárky a přes noc jen na GSM to udělá 3-5p takže desetinásobek je fakt moc, zkusil bych továrko jinak nevím.
Sony Xperia XA1
Cheetah007
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 4. 9. 2019 23:57

Pokud máš blbý signál, telefon si svoje sežere. Teda procesor asi. Telefon furt hledá "signál". Pokud tam fakt je signál na gule, zapni na noc letadlo a wifi, pokud chceš. Jinak asi nepochodíš. Přes noc stejně asi nechceš, aby ti někdo volal, že..
Bablbam.
Nick Cave je posthunter, kašlete na něj..
seterwohipikule
Poslední varování

Odeslat příspěvekod lumík930 5. 9. 2019 05:00

Pokid máš v mobilních sítích zapnuto přecházení mezi 2G 3G a 4G nebo mezi 2G a 4G, dej na noc jen 2G - může totiž přecházet mezi 2G a 4G ....
lumík930
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 9. 9. 2019 05:24

Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ferkl 9. 9. 2019 07:07

Díky lumík930 - vyzkoušel jsem změnu pásem (pouze 2G) a - přes noc si to "sežere" pouze jednotky %. Díky všem za rady!!!
ferkl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PD 11. 9. 2019 09:51

To 2G pomohlo ačkoliv jsem měl vypnutý data. Nejspíš telefon vyhledává a přepíná sítě, i když to neni potřeba. Takhle se ze 2 dnů běžnýho používání dostanu alespoň na 3. Pochopitelně z důvodu úspory jsem ztmavil prostředí i všechny aplikace. Krom šetření baterie a očí byl důvod, že téma pro One UI vytvářelo nějaký dítě ve školce a jediný řešení jak to vylepšit byla černá. Škoda, že si člověk nemůže vytvořit vlastní téma.
PD
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 11. 9. 2019 12:02

Poslední OneUI je propracované,rychle a snad spolehlivé ovšem ta grafika je děs....styl jako by primárně mířili ta teenagery nebo níž...
S vystavenou A40 jsem si pár minut pohrával a prostředí se mi fakt nelíbilo...touch Wiz ať byl už jakýkoliv vypadal určitě lépe.
Cheetah007
Junior

Odeslat příspěvekod PD 12. 9. 2019 15:38

V šetření proudu jsem zašel ještě dál a povypínal u většiny aplikací "data na pozadí". V případě Nokie 3 mých rodičů to bylo poměrně učinný. Taky jsem si všim, že Chrome má v menu oficiálně tmavý téma. Ještě před nedávnem jsem ho musel aktivovat přes flags.
PD
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 12. 9. 2019 19:34

Ohledně šetření dát, mohou doporučit přímo od Google aplikaci Datally.
Cheetah007
Junior

Odeslat příspěvekod nightwatch 13. 9. 2019 09:15

Dobrý den, nesetkal jste se někdo s problémy při použití GPS například při záznamu běhu (délky, trasy). Na fóru community.samsung.com si několik lidí stěžuje, že trasy zaznamenané pomocí A40 jsou výrazně kratší a nepřesnější než na jiných zařízení. Děkuji.
nightwatch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 16. 9. 2019 14:44

Podzimní akce Samsungu, cashback na Galaxy A40
https://samsungmania.mobilmania.cz/clan ... -a-1346156
Nick Cave
Pokročilý