Samsung Galaxy A40 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod jrk1 22. 11. 2019 18:55

Rozumna volba, vybral sis vyborny telefon, plnokrevnou stredni tridu.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod PD 27. 11. 2019 09:54

Očekávám, že A40 bude ve skupině s A50, tak že duben 2020.

Samsung zveřejnil harmonogram updatů na Android 10

Po pravdě v současnosti jediný co mi vadí je nemožnost přepnout si Gmail do tmavýho režimu a jsem taky zvědavej na PC režim. Pak jsou věci co se asi s nástupem Androidu 10 a UI2 nezměněj: nemožnost si vyrobit vlastní téma nebo utlumit některý animace.
Mot. T180 | SX1 mod. (Symbian OS 6.1) | N80 (Symbian OS 9.1) | E71 (Symbian OS 9.2) | Huawei U8160 (Android 2.2.1) | LG Optimus L9 II (Android 4.4.2) | Samsung Galaxy A40 (Android 9.0)
PD
Junior

Odeslat příspěvekod Novio 27. 1. 2020 18:50

Zdravím, přítelkyně má asi měsíc Samsung A40 a včera jí začala blbnout wifi: funguje normálně a po nějaké době se u ikonky wifi objeví vykřičník a připojení nefunguje. Sice pomůže wifi vypnout a hned zase zapnout, ale je to dost otravné. Začalo to potom, co nám na hodinku vypadly pojistky a wifi se tak restartovala, možná je to ale shoda náhod. Dělá to i na jiných wifi, třeba ve vlaku. Já na svém Redmi Note 7 problém nemám. Zatím co jsem hledal na netu, tak jsem neúspěšně zkoušel akorát reset nastavení síťového připojení + restart telefonu.

Díky moc za jakékoliv tipy.
Novio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gifter 4. 2. 2020 06:37

V okolí mám dvě A40 a ani jedna nemá s Wifi problém. Tovární nastavení nedělá nikdo rád, ale tím bych začal. Může to třeba dělat nějaká aplikace, nevhodné nastavení...
Case: Fractal Design | PSU: Seasonic | MB: Gigabyte | CPU: Intel | RAM: Kingston | VGA: MSI | HDD: 2x Seagate | SSD: Intel + Crutial | DVD: Samsung | Fan: Gelid + Noctua | LCD: Dell | Win 10 Pro 64 bit
gifter
Junior

Odeslat příspěvekod cz pida 5. 2. 2020 07:36

můžete mi někdo doporučit nějaký kvalitní sklo na displej? díky
cz pida
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 5. 2. 2020 07:58

Mrkni na SPIGEN.
Loader
Administrátor

Odeslat příspěvekod polda 5. 2. 2020 09:19

Něco jsem dostal od O2 cca 600 kč, značku nevím. Funguje dobře.
polda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cinematic 8. 2. 2020 14:16

Nedávno jsem lepil tohle a můžu doporučit.
cinematic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alda.v 8. 2. 2020 18:20

Novio píše:Zdravím, přítelkyně má asi měsíc Samsung A40 a včera jí začala blbnout wifi: funguje normálně a po nějaké době se u ikonky wifi objeví vykřičník a připojení nefunguje. Sice pomůže wifi vypnout a hned zase zapnout, ale je to dost otravné. Začalo to potom, co nám na hodinku vypadly pojistky a wifi se tak restartovala, možná je to ale shoda náhod. Dělá to i na jiných wifi, třeba ve vlaku. Já na svém Redmi Note 7 problém nemám. Zatím co jsem hledal na netu, tak jsem neúspěšně zkoušel akorát reset nastavení síťového připojení + restart telefonu.

Díky moc za jakékoliv tipy.

Jak radi nekdo jiny, tovarnim nastavenim bych zacal i kdyz to je jen zaklad, aby mel clovek jasno a mel se od ceho odrazit. Mam asi 8-my Samsung po sobe , momentalne Note 10 a dela mi to obcas taky. Na Note 8 a S9+ to bylo tak caste, ze jsem zprudil UPC, aby mi vymenili router. Vykricnik u wifi byl normalka. Chvili byl klid, ale casem to zacalo delalo znovu, pravdepodobne, jak se objevily novejsi A9 a A10. Jo a taky mi casto prestanou pres to UPC jit Wifi data, proste se zastavi a konec, pomuze prepnou do "letadla" a zpet. Nekazme se zivot, tim co nedokazeme ovlivnit.
Note8, S9 Plus, Note 10
alda.v
Junior

Odeslat příspěvekod Black_Smoke 10. 2. 2020 23:15

cz pida píše:můžete mi někdo doporučit nějaký kvalitní sklo na displej? díky

https://www.smarty.cz/Swissten-2-5D-tvr ... A40-p46487
Black_Smoke
Junior

Odeslat příspěvekod Novio 11. 2. 2020 18:55

gifter, alda.v: Díky moc za tipy. Po mnoha útrapách se to snad podařilo vyřešit. Taky máme UPC router, ale je zvláštní, že kromě toho samsungu nikdy nebyl problém. Podle mnoha návodů na youtube ap. jsem postupně vyzkoušel: tvrdý restart, vrácení telefonu do továrního nastavení, vrácení routeru do továrního nastavení, nastavení statické IP a možná ještě něco a vždycky se po chvilce objevil ten zatracený vykřičník. Wifi sice byla připojena, signál v pohodě, ale u sítě to psalo něco jako: "Připojení k internetu bude k dispozici, až se zlepší kvalita sítě", přičemž na mojem telefonu a staré Lumii nebyl problém. Nakonec to mělo triviální řešení: Zapomenout síť, resetovat router, restartovat telefon a znovu se přihlásit. Od té doby už několik dní bez problému.
Snad to někomu pomůže když tak.

Všechny ty věci jsem zkoušel předtím, ale asi je i pořadí důležité.
Novio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bizzon83 14. 2. 2020 19:27

Zdravím všechny. Chtěl bych se zeptat jestli nemá někdo problém s bluetoth. 12.2 mi přišla lednová aktualizace a od té doby mi v autě dělá problém že se telefon odpojuje a připojuje od autoradia. Před aktualizaci to nedělalo. Jsou to cca 5 minutove intervaly kdy se telefon odpojí a pak připojí. Ale nejsou to pravidelné intervaly. Máte někdo podobnou zkušenost?
bizzon83
Junior

Odeslat příspěvekod p3tula 18. 2. 2020 11:45

Mám ten stejný problém a zatím jsem nenašel řešení. Ty už jsi to nějak vyřešil?
p3tula
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bizzon83 19. 2. 2020 12:28

Abych pravdu řekl tak jsem od té doby nejel delší trasu abych to posledoval, ale hned jak budu vědět tak to zde napíšu.
bizzon83
Junior

Předchozí stránka